Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Racuch -  05 cze 2019, 20:45
 pomorskie
#274766
Witam Panowie. Włączona klima, 30 stopni na dworze i pracujący jeden wentylator chłodnicy. Lewy ani drgnie. Normalne czy nie? Golf 5 variant 2007 bls 1.9 tdi
Awatar użytkownika
By bOGDAN -  05 cze 2019, 21:07
 dolnośląskie
#274767
Nie, to nie jest normalne , dzisiaj demontowałem wentylatory w moim aucie w celu naprawy/wymiany małego wentylatora,
rozebrałem mały wentylator , zawieszona szczotka,czyszczenie ,poskładane i działa jak nowy ,szczotki były jeszcze bardzo długie ale jedna zatarła się w prowadnicy ,mały wentylator jest sterowany z układu dużego wentylatora .Jka nie chcesz się bawić w naprawę to wymiana na używkę lub nowy chiński .
Awatar użytkownika
By faher -  05 lut 2020, 22:52
 pomorskie
#279883
Witam panowie mam takie małe pytanie czy jak sie wyłącza econ czyli włączamy klime lub ogrzewanie przedniej szyby po chwili załączy wiatraki i teraz pytanie czy powinny sie obracać czaly czas bo umnie chwile sie kręcą i przestają i znowu zaczynają i tak w koło błedów brak w kompie.
Awatar użytkownika
By talesbite -  10 maja 2020, 14:50
 podlaskie
#281505
Hej,
Dzisiaj ponad 20stopni na zewnątrz włączam klimę, a z kratek wieje gorąc. Auto stoi. Po kilku minutach dalej wieje ciepłem. Podnoszę maskę, żaden wiatrak nie kręci. Domyślam się, że powinno oba się kręcić? Błędów jeszcze nie sprawdzałem. Gdzie w vcds mogę sprawdzić czy jest/są wysterowane wentylatory?

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 maja 2020, 17:21
 śląskie
#281507
@talesbite jesli po chwili działania AC wentyle się nie kręcą i leci ciepłe powietrze z kratek to dotknij palcem przez gril przednią "chłodnicę" klimatyzcji , jak jest gorąca i parzy to problem w wentylatorze dużym lub bezp. Jesli jest zimna to AC się nie załącza.
Awatar użytkownika
By talesbite -  10 maja 2020, 18:57
 podlaskie
#281510
Ok, jestem po skanowaniu. Błędów brak. Czynnik był dobijany w poprzednie lato. W trakcie jazdy czuć, że klima chłodzi, zawór sprężarki wysterowany. Zostaje wentylator lub bezpiecznik (mało prawdopodobne). Podpowiecie, który jest od wentylatorow? Może gdzieś znajdę schemat elektryczny od wentylatorow?

Edit:
Bezpiecznik F24, 10A, cały. Trzeba zajrzeć do wentylatorow...


Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  11 maja 2020, 9:36
 śląskie
#281515
E costy. hehe 10A bezp to do zapalniczki nawet za słaby.
bezp od wentylatorów jest o wartości 80A
To bezpiecznik nr 3 licząc od lewej strony skrzynki bezpieczników pod maską.
Jest on przykręcony na dwie nakrętki.