Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Osti -  24 lis 2017, 8:17
 warmińsko-mazurskie
#259332
dzięki za bardzo przydatne informacje, teraz wiem co robić.
Edit: Wracam z tym samym tematem.
Porobiłem parę testów gdyż do mechanika i tak najwcześniej w przyszłym tygodniu będę mógł zajechać i tak:
Okazuje się, że duży wentylator włącza się od razu po starcie silnika ale tylko wtedy gdy mam włączoną klimatyzację. Gdy pojeździłem trochę bez klimy i bez tego wentylatora to silnik po kilku/kilkunastu minutach osiągnął około 90 stopni, po czym dosyć raptownie temperatura spadła do ok 80-85 i dalej utrzymywała się między 85-90, czyli chyba termostat i czujnik w chłodnicy działają, prawda?
Jeżeli mam rację to do wymiany mam tylko mały wentylator i ewentualnie moduł sterujący, racja?
By Osti -  29 lis 2017, 8:03
 warmińsko-mazurskie
#259518
na zegarach, czyli to chyba działanie termostatu.
Dodatkowo dziś rano gdy przymroziło chyba nie włączył mi się wentylator mimo, że klima działała. Nie mam pewności gdyż śpieszyłem się do pracy i dokładnie nie sprawdziłem ale raczej tak było;p
Może jednak ten czujnik coś nawala.
By Osti -  30 lis 2017, 12:48
 warmińsko-mazurskie
#259574
oki dzięki, masakra ile tu zmiennych jest :)
Skoro w tak niskich temp. sprężarka nie działa to znaczy, że czujnik temperatury musi jednak działać u mnie poprawnie, w takim razie obstawiam, że problemem jest jednak mały wentylator oraz moduł sterowania :)
Poczekam jeszcze pare dni z oddaniem tego do mechanika to z Waszą pomocą dojdziemy do sedna problemu. Mechanik to by pewnie wymieniał wszystko po kolei, aż trafi ;p
By Kapsel_87 -  18 gru 2017, 19:37
 mazowieckie
#260234
Witajcie,

Mam silnik 1,6 BSE. W listopadzie przy spadku temperatury poniżej 10 C zaczął mi się włączać wentylator chłodnicy (dodam że mam tylko jeden). Działo się tak różnie, raz po przejechaniu kilku kilometrów a czasem kilkunastu, najczęściej przy temp. 4-5 C. Jak już się załączał to chodził na początku wolnym biegiem a następnie najszybszym, po chwili wyłączając się i tak kilka razy w trakcie jazdy. Od wczoraj gdy temp. otoczenia spadła do 0 C nagle wszystko wróciło do normy, czyli wentylator nie załącza się w trakcie jazdy. Myślałem że to termowłącznik na dole chłodnicy szwankuje ale teraz już zupełnie zgłupiałem co jest przyczyną? Dodam tylko że w listopadzie podstawiłem Golfika do elektryka i vag nic nie wykazał poza graniczną ilością czynnika chłodzącego. Na wszelki wypadek wymienił mi czujnik temp. i na tym się skończyło. :wacko: :wall:
By Kapsel_87 -  04 sty 2018, 13:16
 mazowieckie
#260691
AC mam zgaszone, na vag-u wyskakuje tylko graniczna ilość czynnika w klimatyzacji. Wymieniony termostat oraz czujniki temperatury przy silniku oraz czujnik płynu chłodzącego na dole chłodnicy. Zastanawiam się czy to nie wina przekaźnika który odpowiada za pracę wentylatora bo ten włącza się nieprzewidywalnie, ostatnio raz na tydzień. Tylko gdzie takiego przekaźnika szukać?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  04 sty 2018, 13:50
 śląskie
#260692
Przekaźnika nie ma.
Caka elektronika jest w wentylatorze chłodnicy.
Wentylatorem steruje ecu silnika.
Dobij klimatyzację może pomoże. Teraz systemy w autach są bardzo ze sobą powiązane.
By pawcio2594 -  03 lut 2019, 12:39
 wielkopolskie
#271516
Witam. nie chcę zakładać nowego tematu dlatego tutaj opiszę swój problem. Pacjent golf V 1.4. Po odpaleniu silnika załącza się duży wentylator chłodnicy chodzi na maks obrotach nawet jezeli silnik zimny. Podczas jazdy temp normalna ok 90 stopni. Jeżeli włączę w climatronicu ECON wentylator się wyłącz. Temp poniżej 5 stopni także klima nie powinna się włączyc a poza tym temp ustawiona na 25 stopni na panelu. Ktoś spotkał się z takimi cudami? Błędów żadnych brak jezeli wyciągnę bezpiecznik od wentylatora to wyskoczy błąd zwarcie do masy i nic więcej.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  03 lut 2019, 13:33
 śląskie
#271518
Jeśli włączysz ECON, czyli kontrolka na przycisku się zapali, to klima jest wyłączona i wentylator się nie kręci. Tak powinno być przynajmniej.
By pawcio2594 -  03 lut 2019, 20:36
 wielkopolskie
#271538
no tak jest ale przy tej temp klima nie powinna się włączyć wogóle i wydaje mi się że przy włączonej klimie powinny chodzić oba wentylatory. a tu chodzi tylko duży i to na maks obrotach