Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By wojniz -  19 sty 2016, 0:13
 podkarpackie
#210902
I mnie dopadła choroba krótkiego zasięgu kluczyka... Wymiana baterii niestety nic nie dała.

Panowie, może mi ktoś potwierdzić, że cała operacja sprowadza się do:
1. Kupna 1k0 959 753 G (część z przyciskami).
2. Podmienienia w/w części w posiadanym kluczyku.
3. Zaprogramowania wszystkich pilotów od początku przy pomocy vcds.

I dodatkowo pytanie, warto się bawić w poniższe (w sumie nie połowa ceny z allegro)
http://www.ebay.com/itm/Remote-Key-Head ... qa&vxp=mtr

czy szukać używanego ale oryginalnego.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  29 sty 2016, 18:09
 śląskie
#212799
wojniz pisze:I mnie dopadła choroba krótkiego zasięgu kluczyka... Wymiana baterii niestety nic nie dała.

Panowie, może mi ktoś potwierdzić, że cała operacja sprowadza się do:
1. Kupna 1k0 959 753 G (część z przyciskami).
2. Podmienienia w/w części w posiadanym kluczyku.
3. Zaprogramowania wszystkich pilotów od początku przy pomocy vcds.

I dodatkowo pytanie, warto się bawić w poniższe (w sumie nie połowa ceny z allegro)
http://www.ebay.com/itm/Remote-Key-Head ... qa&vxp=mtr

czy szukać używanego ale oryginalnego.
Tak do tego się to sprowadza, jednak nie musi być to 1k0 959 753 G, chyba ze aktualnie taki masz. Musisz kupić dokładnie to co masz teraz zepsute.
By wojniz -  16 lut 2016, 0:07
 podkarpackie
#215711
Dexter23pl pisze:Z jakiej około teraz odległości działa? Moje dwa słabo łapią z góra 10-15 metrów
Jutro zmierzę, ale 10-15m to bym sobie nawet głowy nie zawracał. Mi łapał z 2-3m jak podchodziłem od strony kierowcy, a od tyłu i od strony pasażera nie łapał wcale, chyba, że pilot podniosłem na wysokość szyb.
By wojniz -  16 lut 2016, 7:39
 podkarpackie
#215721
Dexter23pl pisze:Z jakiej około teraz odległości działa? Moje dwa słabo łapią z góra 10-15 metrów
Pilot od strony pasażera łapie mi z 15 "solidnych kroków" (+/-15m), tak więc jak wczoraj pisałem, u Ciebie jest w miarę OK. Ciekawe tylko, jak łapie oryginalny nowy pilot.
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  16 lut 2016, 7:45
 zachodniopomorskie
#215723
wojniz pisze:
Dexter23pl pisze:Z jakiej około teraz odległości działa? Moje dwa słabo łapią z góra 10-15 metrów
Pilot od strony pasażera łapie mi z 15 "solidnych kroków" (+/-15m), tak więc jak wczoraj pisałem, u Ciebie jest w miarę OK. Ciekawe tylko, jak łapie oryginalny nowy pilot.
Nie wiem ale mi zawsze łapie z ok 50m, a jak do czoła przyłożę to i ze 100m :laugh: Jeden pilot nowy z Aso kupiony 2 lata temu a drugi od nowości, oba łapią tak samo. Pewnie vcdsie macie ustawione ograniczenie działania pilota.
By wojniz -  16 lut 2016, 8:04
 podkarpackie
#215725
PinkFloyd pisze:
wojniz pisze:
Dexter23pl pisze:Z jakiej około teraz odległości działa? Moje dwa słabo łapią z góra 10-15 metrów
Pilot od strony pasażera łapie mi z 15 "solidnych kroków" (+/-15m), tak więc jak wczoraj pisałem, u Ciebie jest w miarę OK. Ciekawe tylko, jak łapie oryginalny nowy pilot.
Nie wiem ale mi zawsze łapie z ok 50m, a jak do czoła przyłożę to i ze 100m :laugh: Jeden pilot nowy z Aso kupiony 2 lata temu a drugi od nowości, oba łapią tak samo. Pewnie vcdsie macie ustawione ograniczenie działania pilota.
O rzesz k* :eek:

A gdzie sprawdzić, czy jest jakieś ograniczenie włączone?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  16 lut 2016, 8:32
 zachodniopomorskie
#215733
wojniz pisze:
PinkFloyd pisze:
wojniz pisze:
Pilot od strony pasażera łapie mi z 15 "solidnych kroków" (+/-15m), tak więc jak wczoraj pisałem, u Ciebie jest w miarę OK. Ciekawe tylko, jak łapie oryginalny nowy pilot.
Nie wiem ale mi zawsze łapie z ok 50m, a jak do czoła przyłożę to i ze 100m :laugh: Jeden pilot nowy z Aso kupiony 2 lata temu a drugi od nowości, oba łapią tak samo. Pewnie vcdsie macie ustawione ograniczenie działania pilota.
O rzesz k* :eek:

A gdzie sprawdzić, czy jest jakieś ograniczenie włączone?
Szukaj w Module Komfortu [46] - ograniczanie zasięgu pilota zdalnego sterowania - powinno być bez zazanczonego ptaszka.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 lut 2016, 18:43
 śląskie
#215798
PinkFloyd pisze:
wojniz pisze:
PinkFloyd pisze: Nie wiem ale mi zawsze łapie z ok 50m, a jak do czoła przyłożę to i ze 100m :laugh: Jeden pilot nowy z Aso kupiony 2 lata temu a drugi od nowości, oba łapią tak samo. Pewnie vcdsie macie ustawione ograniczenie działania pilota.
O rzesz k* :eek:

A gdzie sprawdzić, czy jest jakieś ograniczenie włączone?
Szukaj w Module Komfortu [46] - ograniczanie zasięgu pilota zdalnego sterowania - powinno być bez zazanczonego ptaszka.
No właśnie mam to odznaczone bo już kiedyś sprawdzałem....
No z 10-15 metrów to nawet przesadziłem.... z ok 5-10 ledwo łapie.
U kolegi w audi z ok 50 metrów z ręka w kieszeni działa...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 lut 2016, 18:49
 pomorskie
#215803
wojniz pisze:
O rzesz k* :eek:

A gdzie sprawdzić, czy jest jakieś ograniczenie włączone?
PinkFloyd pisze: Szukaj w Module Komfortu [46] - ograniczanie zasięgu pilota zdalnego sterowania - powinno być bez zazanczonego ptaszka.


zgadza się

Obrazek
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  16 lut 2016, 19:08
 zachodniopomorskie
#215814
Dexter23pl pisze:
PinkFloyd pisze:
wojniz pisze:
O rzesz k* :eek:

A gdzie sprawdzić, czy jest jakieś ograniczenie włączone?
Szukaj w Module Komfortu [46] - ograniczanie zasięgu pilota zdalnego sterowania - powinno być bez zazanczonego ptaszka.
No właśnie mam to odznaczone bo już kiedyś sprawdzałem....
No z 10-15 metrów to nawet przesadziłem.... z ok 5-10 ledwo łapie.
U kolegi w audi z ok 50 metrów z ręka w kieszeni działa...
U mnie też tak fenomenalnie łapie. Trzeba ustalić, czy sam komfort ma wpływ i jaki jest i gdzie odbiornik fal.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 lut 2016, 19:15
 śląskie
#215816
PinkFloyd pisze:
Dexter23pl pisze:
PinkFloyd pisze: Szukaj w Module Komfortu [46] - ograniczanie zasięgu pilota zdalnego sterowania - powinno być bez zazanczonego ptaszka.
No właśnie mam to odznaczone bo już kiedyś sprawdzałem....
No z 10-15 metrów to nawet przesadziłem.... z ok 5-10 ledwo łapie.
U kolegi w audi z ok 50 metrów z ręka w kieszeni działa...
U mnie też tak fenomenalnie łapie. Trzeba ustalić, czy sam komfort ma wpływ i jaki jest i gdzie odbiornik fal.
No u nas antena jest z tego co pamiętam to w słupku po stronie kierowcy a czy jest po stronie pasażera?
Mam dwa piloty i obydwa taka padaka...
Awatar użytkownika
By Sajmon -  17 lut 2016, 6:53
 śląskie
#215871
To raczej się wiąże z częścią pilota z przyciskami, miałem to samo co wy, po wymianie samej części z przyciskami działa jak należy, z 50m bez problemu.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 lut 2016, 7:56
 pomorskie
#215873
Sajmon pisze:To raczej się wiąże z częścią pilota z przyciskami, miałem to samo co wy, po wymianie samej części z przyciskami działa jak należy, z 50m bez problemu.
W obu pilotach?