Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Sajmon -  12 wrz 2014, 12:34
 śląskie
#142849
Wydaje mi się ze kiedyś był już taki temat o słabym zasięgu i centralnym ale nie mogę go znaleźć jakość więc zakładam nowy.

Macie jakiś sposób aby ten sygnał zwiększyć? Strasznie słabo mi to działa czasem nawet przy aucie muszę kliknąć parę razy żeby zaskoczył. Z przodu auta jak celuje w maskę to mogę sobie pozwolić na odległość 4-5m :D Z tyłu w ogóle niema mowy także gdybym zrobił moda z samo podnoszącą się klapą to i tak bym jej nie dał rady otworzyć. Baterie wymieniałem, błędów w vcds brak także nie wiem co to może być.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  12 wrz 2014, 12:53
 śląskie
#142853
kuba94 pisze:Rozłożyć pilota i wymienić tą cześć gdzie są przyciski. Ja tak miałem, jak parę raz spadł mi pilot
Nawet gdy dioda na przyciski reaguje dobrze? Bo już sprawdzałem to też pod tym kątem i zawsze przy naciśnięciu miga dioda. Chodzi głównie o zasięg. Jeżeli miało by to pomóc to oczywiście to sprawdzę.
By kuba94 -  12 wrz 2014, 12:58
 pomorskie
#142854
U mnie dioda też świeciła, dopiero po rozebraniu jak wymieniałem bebech pilota to zobaczyłem ,że na płytce drukowanej jeden element żle wyglada, włozyłem nowy zaprogramowałem i 3 pietra chwyta
Awatar użytkownika
By Sajmon -  12 wrz 2014, 13:03
 śląskie
#142855
kuba94 pisze:U mnie dioda też świeciła, dopiero po rozebraniu jak wymieniałem bebech pilota to zobaczyłem ,że na płytce drukowanej jeden element żle wyglada, włozyłem nowy zaprogramowałem i 3 pietra chwyta
Aha czyli to już jest jakiś trop :D Kupić obojętnie jaki (taki sam i sprawny) kluczyk na allegro i przełożyć do swojego?
By kuba94 -  12 wrz 2014, 13:12
 pomorskie
#142856
Musisz rozłożyć pilota na pół tam masz podane w jakiej częstotliwości pracuje twój pilot i jak masz numer katalogowy . I wtedy szukać na np . Na Allegro takiego nowego, nie całego tylko tej połówki z przyciskami . Pasuje tez od skody .pozniej tylko programujesz i cieszysz sie nowy pilotem
Awatar użytkownika
By Sajmon -  12 wrz 2014, 13:19
 śląskie
#142857
OK będe szukał takiego. A możesz jeszcze przybliżyć jak się programuje taki pilot? Wybacz mojej niewiedzy :D

Np tak?

Metoda Nr. 1 :

1. Włóz kluczyk do zamka drzwi kierowcy i w ciągu 5 sekund przekręć go trzy razy w kierunku otwierania. Za kazdym razem przytrzymaj kluczyk w tym połozeniu przez około 0,5 sekundy.

2. Wyjmij kluczyk z zamka. Zapali się lampka kontrolna w drzwiach kierowcy.

Tu mam pewną niescisłość , bo lampka kontrolna w dzwiach zapala mi się już po trzecim przekręceniu kluczykiem w lewo i nie wiem czy to dobry moment.


3. Skieruj kluczyk na pojazd i naciśnij i puść przycisk zamykania w ciągu 5 sekund.

4. Następnie wciśnij przycisk otwierania trzy razy.
By kuba94 -  12 wrz 2014, 13:42
 pomorskie
#142859
Jest gdzieś na forum temat jak zaprogramować pilota , poszukaj a może jakiś kolega podrzuci linka do tematu. Ja akurat programowałem sobie VCDS , a tej metody nie znam wiec nie chce wprowadzać w błąd .
Awatar użytkownika
By Manios -  12 wrz 2014, 13:52
 pomorskie
#142860
Działa Ci tak odkąd masz auto? czy z czasem się stało?
Wiem że gdzieś za pomocą VCDS-a jest możliwość zaprogramowania ograniczonego zasięgu pilota.
Tylko kurcze nie pamiętam teraz który to był sterownik i który bajt :bored:
Może masz to zaprogramowane. Jeśli tak, to wystarczy odznaczyć.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  12 wrz 2014, 22:28
 śląskie
#142898
Manios pisze:Działa Ci tak odkąd masz auto? czy z czasem się stało?
Wiem że gdzieś za pomocą VCDS-a jest możliwość zaprogramowania ograniczonego zasięgu pilota.
Tylko kurcze nie pamiętam teraz który to był sterownik i który bajt :bored:
Może masz to zaprogramowane. Jeśli tak, to wystarczy odznaczyć.
Raczej odkąd mam samochód bo nie pamiętam żebym kiedyś mógł z daleko go otwierać. Zerkne do VCDS jak będzie to pewnie w module komfortu.
Jest gdzieś na forum temat jak zaprogramować pilota , poszukaj a może jakiś kolega podrzuci linka do tematu. Ja akurat programowałem sobie VCDS , a tej metody nie znam wiec nie chce wprowadzać w błąd .
Poszukam coś na ten temat.
By Pablo -  13 wrz 2014, 22:51
 małopolskie
#142988
Szukaj w Module Komfortu [46] - ograniczanie zasięgu pilota zdalnego sterowania - powinno być bez zazanczonego ptaszka.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  15 wrz 2014, 11:31
 śląskie
#143110
Tak jak pisaliście jest taka opcja w module komfortu bajt chyba 8 ale mam to odznaczone czyli tak jak powinno być. Będe się rozglądał za kluczykiem i zamienie tą połówke z płytką jak radził Kuba i zobaczymy czy zda to egzamin :)
By solar -  15 wrz 2014, 13:53
 -------
#143122
kuba94 pisze:Jest gdzieś na forum temat jak zaprogramować pilota , poszukaj a może jakiś kolega podrzuci linka do tematu. Ja akurat programowałem sobie VCDS , a tej metody nie znam wiec nie chce wprowadzać w błąd .
Ostatecznie pozostaje serwis, niekoniecznie autoryzowany, poszukaj gości od kodowań kluczy do aut dla nich to może być chwila, a ty stracisz kilka dni :)