Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  30 paź 2017, 21:15
 śląskie
#258288
@cbool333 jak będę miał czas to wezmę tego 180A i zobaczę w pracy jak to pasuje.
W MK5 raczej chyba nie było w żadnym silniku takiego altka.

Dodano po 17 minutach 38 sekundach:
Tak jak mówie pasuje praktycznie każdy.
Różnice są widoczne i do przełożenia ze swojego bez problemu.
ja miałem http://www.elstock.dk/en/shop/#!list/all/06F903023G
a założyłem http://www.elstock.dk/en/shop/#!list/all/028903029r
co wynika że był tylko do tdi.
Fakt nie pasował ale to kosmetyka.....
Moje kółko na pasek
Obrazek

kółko na altku Obrazek

kółko na pasek wolnobiegu nie pasowało , miał rant z drugiej strony, rowki bliżej korpusu przez co pasek nie byłby prosto a skośnie założony ok 1cm.
Wystarczyło przekręcić moje kółko na pasek oraz jednego dystansu pod to kółko.
Ja poszedłem dalej i założyłem kółko na pasek nie ze swojego sztywne a tez wolnobieg ale odkręcony z innego alternatora. rozstaw wymiary takie same jak w moim sztywnym kółku.
Obrazek

Aaaa no brakowało w tym altku od tdi metalowej długiej szpilki do której przykręca się obejmę trzymająca kabel B+ .
chwila szukania na półce i gotowe. W altku od TDI był nawet gotowy nagwintowany otwór do jej wkręcenia.

Kożyści po zamontowaniu kółka wolnobiegowego są takie że teraz na wolnych obrotach nie drży światełko w lampce podsufitki ponieważ wahania obrotów w tym cudownym 1.6 nie wpływają teraz 1-1 na obroty alternatora.

Więc jak mówię, pasuje każdy altek i szukanie po numerze jest bezsensu. Ważne aby wtyczka dwu pinowa była taka sama.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  31 paź 2017, 0:45
 kujawsko-pomorskie
#258299
Pewnie komuś się przyda z tym kołem ale ja mam jak narazie problem z gniazdem i z wtyczką. Może pokażę to:

Ja mam te wypustki tak jak na tym zdjęciu
Obrazek

a wszystkie alternatory 180A Bosch mają coś takiego
Obrazek
Obrazek

(prezentuję akurat alternator o numerze 03L903023D ponieważ koleś z "ale drogo" twierdzi że pasuje)

wszystkie które znajduję w necie mają też 3 wypustki i też w relacji 2:1 tyle że odwrotnie umieszczone, u mnie dwa wypustki są na dole a gdy szukam bosch 180A to one mają dwa wypustki na górze (widać to na zdjęciach). To trzeba przypiłować? ....tylko czy alternator będzie się budzić i chodzić prawidłowo?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  01 lis 2017, 22:46
 kujawsko-pomorskie
#258364
@Dexter23pl @Rumak @A-R-T-U-R
Dzięki za pomoc już wiem o co chodzi i już ładny Bosch 180A 03G903023 znalazłem (nawet gość napisał, że pasuje do: A3 8P . GOLF V VI , PASSAT B6 , B7 , CC , A4 B8 , TIGUAN , LEON II , SUPERB II i inne), zaraz zamówię a później dam znać jak "wrażenia" po zmianie.
Aha właśnie.... taki "mocniejszy" altek tzn zmiana na taki 180A może mieć jakieś negatywne skutki? Jakiś czas temu zauważyłem korozję na tych przewodach, które wchodzą do skrzynki bezpieczników (tej głównej pod maską) Te przewody należy wymienić? Można jakoś sprawdzić czy jeszcze dobrze przewodzą? A jeżeli zmiana to zakuć coś samodzielnie czy kupić oryginał(jakie koszty?) lub używki z nowszego gofra 5?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  12 lis 2017, 4:26
 kujawsko-pomorskie
#258759
tak ta moja korozja w głównej skrzynce bezpieczniów wygląda Obrazek
a co do samej zmiany z 120A na 180A to światła jak przygasały tak nadal przygasają. Jedyna różnica jaką zauważyłem to na słabszym spadki napięcia były do 13,1V a na mocniejszym mam teraz do 13,6V czyli o około 0,5 Volt utrzymuje wyższe napięcie podczas dużego obciążenia (sczytywane z wyświetlacza kondensatora) a sprawdzałem w identycznych warunkach. Kable użyte do audio mam nowe i to takie lepsiejsze z ofc - więc chyba spróbuję jeszcze wywalić kondensator i sprawdzić jak ze światłami będzie bez niego :hmmm:
Awatar użytkownika
By Cimek -  12 lis 2017, 7:29
 opolskie
#258761
One są zaśniedziałe. Oczyść, zabezpiecz jakimś "kontaktem" konserwującym i wypierającym wodę (WD to nie jest najlepszy pomysł). Widziałem też spreje "alu cynk", ktoś stosował? Te tańsze są z teflonem. Może te cynkowe będą lepsze? :hmmm:
Awatar użytkownika
By cbool333 -  14 lis 2017, 13:44
 kujawsko-pomorskie
#258874
Wyczyścić tzn? Tylko odkręcić śruby i wyczyścić tak jak jest czy może zdjąć końcówki, wyczyścić konkretnie a później je na nowo zarobić a może dla pewności uciąć kawałek kabla i dopiero na świeżych nitkach zacisnąć/zarobić końcówki?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16