Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By damian061987 -  14 lis 2014, 7:12
 śląskie
#150525
Witam, wracam sobie dzisiaj z nocki do domku wrzucam kierunek w prawo a na liczniku strzalka w lewo i na lusterku widze ze mruga lewy kierunek i tak za kazdym razem kiedy chcialem wrzucic kierunek w prawo, w lewo bylo tak jak powinno byc jak do jechalem do domu zgasilem auto odczekalem chwile przekrecilem kluczyk i juz kierunki dzialaly poprawnie. Mial moze ktos kiedys taki przypadek zaczyna sie cos psuc czy to moze bylo tylko glupie zagranie golfika?:-)
Awatar użytkownika
By Manios -  14 lis 2014, 8:19
 pomorskie
#150527
He He :) , też miałem identycznie, i też z samego rana.
Suma sumarum nie powtórzyło się to więcej,
Jeśli możesz sprawdź czy zapisały się jakieś błędy w sterownikach.
U mnie coś było ale kurcze nie pamiętam dokładnie co :unsure:
Awatar użytkownika
By Manios -  14 lis 2014, 10:21
 pomorskie
#150533
No tak, prawda.
Próbowałem przed chwilą znaleźć błędy jakie wtedy mi się zapisały ale jakiś czas temu wysypał się komp i wszystko poszło w p....
Jedyne co mi świta to coś z manetką, zresztą do dziś mam co chwilę błąd manetki od wycieraczek i przestaje działać prawidłowo.
Awatar użytkownika
By Manios -  14 lis 2014, 11:51
 pomorskie
#150536
Oj Artur czepiasz się szczegółów xP :)
Mam na myśli że manetka może być uszkodzona, czytaj -> działać nie prawidłowo, czy wycieraczek czy kierunków jeden balon.
Ale z tego się orientuje powinnien zapisać się błąd w ster.kierownicy, dlatego jeśli kolega może to niech sprawadzi błędy.

Ufff, ale się spociłem przy tych odpowiedziach :blush:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  14 lis 2014, 13:08
 warmińsko-mazurskie
#150541
damian061987 pisze:Witam, wracam sobie dzisiaj z nocki do domku wrzucam kierunek w prawo a na liczniku strzalka w lewo i na lusterku widze ze mruga lewy kierunek i tak za kazdym razem kiedy chcialem wrzucic kierunek w prawo, w lewo bylo tak jak powinno byc jak do jechalem do domu zgasilem auto odczekalem chwile przekrecilem kluczyk i juz kierunki dzialaly poprawnie. Mial moze ktos kiedys taki przypadek zaczyna sie cos psuc czy to moze bylo tylko glupie zagranie golfika?:-)
Ja miałem coś takiego, :( tu opisane http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=12244" onclick="window.open(this.href);return false; ale to jakiś chyba zbieg okoliczności sie zrobił u mnie z tą żarówką i tak to zadziałało wszystko, a na razie po obserwuje co się będzie działo :unsure:
By damian061987 -  14 lis 2014, 15:19
 śląskie
#150555
Dzieki chlopaki za odpowiedzi, wczoraj bylem wymienic termostat bo zrobilo sie chlodniej i skazowce zawsze brakowalo ok 2mm do 90C gosc odpial akumulator zeby nie zrobic przypadkiem jakiegos zwarcia moze to mialo na to jakis wplyw chociaz watpie. VCDSa niestety nie mam ale jak bedzie sie to powtarzac to trzeba bedzie gdzies podjechac i sprawdzic czy sa jakies bledy.:-)
By damian061987 -  14 lis 2014, 16:33
 śląskie
#150557
Panowie bylem sie przejechac i problem dalej wystepuje ale moge napisac cos wiecej, wrzucajac kierunek prawy trzymajac kierownice na wprost jesli oczywiscie zaskoczy kierunek w prawo bo w wiekszosci przypadkow od razu zaczyna dziac lewa strona to jesli zaczyne skrecac kierownica w prawo to albo calkowice przestaje mrugac albo zaczyna dzialac lewa strona. Moze byc popsuta manetka?
By damian061987 -  15 lis 2014, 14:58
 śląskie
#150640
Tak zrobie chociaz wczoraj jadac do pracy na noc i rano wracajac wszystko bylo dobrze potestuje jeszcze troche ale i tak jest okazja wymienic manetki na te z nowszymi piktogramami.:-)
By damian061987 -  20 lis 2014, 12:05
 śląskie
#151208
Jednak nie obylo sie bez wymiany manetki wczoraj juz calkowicie przestal dzialac prawy kierunek, :( dzisiaj zalozylem nowszy model manetki z koncowka G a przy okazji zmienilem ta od wycieracek na ta z koncowka J teraz jest ladny komplecik z nowymi piktogramami i co wazne wszystko dziala :D Wielkie podziekowania naleza sie tu Zbyszkowi i Mariuszowi za cenne wskazowki i opis jak sie dostac do tych manetek moze niektórym wydawac sie to banalne ale jak ktos pierwszy raz sie za to bierze nie jest to takie proste.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  20 lis 2014, 12:27
 warmińsko-mazurskie
#151213
damian061987 pisze:Wielkie podziekowania naleza sie tu Zbyszkowi i Mariuszowi za cenne wskazowki i opis jak sie dostac do tych manetek moze niektórym wydawac sie to banalne ale jak ktos pierwszy raz sie za to bierze nie jest to takie proste.
Proszę Bardzo Damianie :ok: cieszę się że udało się wspólnie cos zrobić i jesteś zadowolony z nowych manetek :pepsi:
Awatar użytkownika
By Sajmon -  18 lut 2016, 6:51
 śląskie
#216038
Cześc.

Dopadł mnie ten sam problem, najpierw się to tylko zdarzyło ale teraz już raz na 50 uda się wrzucić prawy kierunek. Jest to naprawialne jakoś czy wymiana manetki tylko wchodzi w grę?