Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 paź 2015, 13:31
 pomorskie
#197702
czujnik jest tylko w wersji z kratką nadmuchu, z półeczką nie ma, tak przynajmniej wynika z etki i to jest logiczne bo do climatica czujnik nasłonecznienia nie był montowany

Obrazek
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  23 paź 2015, 13:37
 pomorskie
#197703
Czyli istnieje prawdopodobieństwo ze kostka byla pusta.... ale jak znajomy jakis czas temu gdy odbieralem samochód sprawdzal mi pod kompem to mowil ze nie ma czujnika temp... hmmm.... chyba narazie to odłoże na bok poskladam nabije vin zarejestruje samochod przyjade nim do Gdańska i tu sobie wszystko ogarne. Chyba nic się nie stanie jeżeli powinien byc a go nie ma :hmmm:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 paź 2015, 13:40
 pomorskie
#197704
TomuŚ pisze:Czyli istnieje prawdopodobieństwo ze kostka byla pusta....
jak pusta skoro masz w niej kable, i tak jak powiedział soil przy klimatroniku musisz mieć czujnik nasłonecznienia


Ja na twoim miejscu zamiast półki wstawiłbym kratkę z czujnikiem i wtyczkę podłączył, wtedy klima będzie działać tak jak powinna

Obrazek

Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
kompletna z czujnikiem za 80 zł http://allegro.pl/vw-golf-v-kratka-nawi ... 46127.html
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 paź 2015, 14:16
 pomorskie
#197709
klimatronik bez czujnika nasłonecznienia też będzie działał, nie będzie po prostu w gorące słoneczne dni automatycznie kierował nadmuchu na szybę w celu jej schłodzenia tylko na kabinę, tak jak w climaticu, co do błędów to nie wiem
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  25 paź 2015, 10:04
 zachodniopomorskie
#197886
Dexter23pl pisze:Ktoś przełożył sobie półkę na siatkę. W manualnej klimatyzacji jest półka a w automatycznej klimatyzacji jest siatka z czujnikiem słońca.
Na vortexie był takim mod, ze wywalali te kratki i wstawkami półki, dla mnie bezsensowny :bad: Bo latem jak mocno świeci słonce klimatronik bierze pod uwagę nasłonecznienie i tym samym oblicza jak wnętrze sie moze więcej nagrzewać i wydajniej działa klima.
By Lolek -  10 lis 2015, 19:21
 małopolskie
#199828
Mam taki problem, po podłączeniu auta pod komputer wyskakuje "Błąd ogrzewania dodatkowego". Objawem jest to, że w aucie cały czas słychać dźwięk takiego "ustawiania". Jakby coś próbowało i nie mogło się ustawić. Dzieje się to już przy zapalonym zapłonie. Dźwięk dochodzi ze środka/lewej strony. Dodatkowo zauważyłem, że lewa strona słabiej grzeje niż prawa.
Mam zwykła klimatyzację, bez klimatronicu. Oraz tą "siatkę" z nawiewem pod szybą, w miejscu gdzie powinna być półka.

W warsztacie powiedzieli mi, że to jakiś serwomechanizm, lub coś innego co blokuje ustawienie się odpowiednio klapek. Wole to jednak sprawdzić bo za samą robotę rozebrania całkowitego deski i złożenia krzyknęli 1000zł.
Może to być sam silniczek nawiewu uszkodzony z lewej strony? Lub klapki mieszające ? Albo coś z nawiewem pod szybą?

I jeszcze jedno, podczas resetowania sterowania klapek, tak jak jest to pokazane na początku tematu na filmiku, dźwięk na chwilę ustał. Zaczęły się ustawiać klapki kolejno od lewej strony do prawej, po czym po zresetowaniu - dźwięk "ustawiania" powrócił.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 lis 2015, 19:43
 pomorskie
#199833
Lolek pisze:Mam taki problem, po podłączeniu auta pod komputer wyskakuje "Błąd ogrzewania dodatkowego". Objawem jest to, że w aucie cały czas słychać dźwięk takiego "ustawiania".
wg mnie te dwie rzeczy nie mają nic wspólnego, pierwsze to pewnie spalona grzałka PTC ogrzewania dodatkowego czyli Heater Element for Auxiliary Heater (Z35) - defective http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=6679 a druga sprawa to typowe - hałasowanie klap nastawnych,żeby dyskusja miała sens musisz podać numery błędów pokazanych przez VCDS-a

Lolek pisze:
Mam zwykła klimatyzację, bez klimatronicu. Oraz tą "siatkę" z nawiewem pod szybą, w miejscu gdzie powinna być półka.
siatka dokładana przez poprzedniego właściciela bo w climaticu nie wychodziła

Lolek pisze:

W warsztacie powiedzieli mi, że to jakiś serwomechanizm, lub coś innego co blokuje ustawienie się odpowiednio klapek. Wole to jednak sprawdzić bo za samą robotę rozebrania całkowitego deski i złożenia krzyknęli 1000zł.
Może to być sam silniczek nawiewu uszkodzony z lewej strony? Lub klapki mieszające ? Albo coś z nawiewem pod szybą?

I jeszcze jedno, podczas resetowania sterowania klapek, tak jak jest to pokazane na początku tematu na filmiku, dźwięk na chwilę ustał. Zaczęły się ustawiać klapki kolejno od lewej strony do prawej, po czym po zresetowaniu - dźwięk "ustawiania" powrócił.
jest krótka recepta na stukanie klapek - głośniej radio bo TTTM :)

jest temat http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 1&start=15


w climaticu masz dwa silniczki; obiegu zamkniętego i regulacji temp. wnętrza

Obrazek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11