Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  23 lis 2019, 9:21
 dolnośląskie
#278658
Wg mnie kamien. Po odpieciu nagrzewnicy wyleciały grudki w kolorze płynu. Sporo tego było :-/ . Musiałem uzupełnić jakieś 1.5 litra płynu, ale zobaczymy czy jeszcze nie zawoła, że mało mu :tooth:
Przegoniłem go wczoraj po obwodnicy jakieś 15 km więc powinien się odpowietrzyć, ale z tym różnie bywa. Kupiłem koncentrat vw od kolegi @Tomasz_W-wa tym zalewam. Poprzednio przy wymianie pompy też dostał z 1.5 litra koncentratu więc już powinno być ok.
Poza tym tak mi się teraz kojarzy, że jak go kupiłem to tak nie grzał jak teraz. Więc wtedy już chyba zaczynała się zapychać nagrzewnica :hmmm:
Najważniejsze że teraz grzeje i żadna śrubka nie została :laugh:
Awatar użytkownika
By tequs -  03 wrz 2020, 14:14
 łódzkie
#283243
Panowie, po stronie kierowcy tylko zimne leci, czujnik temp nawiewu po stronie kierowcy pokazuje 75 stopni.. więc tutaj chyba winowajca. Da się jakoś go "zresetować" czy wymiana pozostaje?

#EDIT
Chociaż w nogach też chłodne zawsze leci, wina czujnika nawiewu górnego?

Fotka:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  03 paź 2020, 17:03
 kujawsko-pomorskie
#283581
Hej,
Mam problem,
W golfie zrobiło się zimno :oops: , Nagrzewnica dodatkowa zrobiona, a nadal zimno, gdzie szukać problemu ?
może jakiś czujnik ? w blokach pomiarowych klimy takie wyniki jak poniżej :)
Obrazek
Proszę o pomoc :friends:
Dzisiejsza temperatura na zewnątrz ok 22,5 oC , wskażnik na desce przy pomiarze ok 70oC
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  04 paź 2020, 8:26
 kujawsko-pomorskie
#283598
Cimek pisze:
04 paź 2020, 5:49
@Maciej91 Podałeś temperatury, jakieś błędy są?
"Outside temp 38*" :wacko:
Cześć,
Błędy miałem , klapa spietrzania powietrza v71 i po prawej stronie regulacji temperatury chyba v158 poza tym nic
Silniczek 158 od regulacji temperatury wymieniłem niedawno... Odnośnie outside temp. To czujnik gdzieś z przodu auta? Myślisz że to on jest winowajcą? Martwi mnie też temp na nagrzewnicy podobno 2 st ( chyba ten czujnik od strony pasażera 1K0907543a :cray2:

Dodano po 4 godzinach 36 minutach 46 sekundach:
Byłem przed chwilą zobaczyć i na zimnym silniku temperatury są w miarę wyrownane.... Zewnetrzna także, pytanie, grzałka elektryczna zalacza się od określonej temp zewnętrznej???
Jak wykonałem testy elektryczne to chodziła, ale nadmuch zimny, kratka w Środkowej konsoli lewa od kierowcy wydawała się ciepła, ale nadmuch zimny... Może tam jakaś klapa się zaciela? Jak krecilem pokrętlem od temp to przez górę było widać że coś się otwiera i zamyka, nie mam pomysłu :oops:
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  04 paź 2020, 13:15
 warmińsko-mazurskie
#283606
Czujnik nasłonecznienia ma wskazania 0.0 może coś z nim nie tak, chociaż gdy nie oddziaływuje na niego słońce to pewnie takie wartości powinien pokazywać. Jak miałeś błąd silniczka v71 to powinieneś do niego zajrzeć, a najlepiej kupić potencjometr i wymienić, bo kosztuje on grosze.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11