Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By beba1234 -  28 gru 2014, 12:19
 zachodniopomorskie
#156641
Witam mam problem wczoraj coś się stało w golfie i nie grzeje. Z nawiewu tylko zimno leci :/ jak go pociągnąłem do 3,5 tys to na chwile zadziałało. Silnik 2.0 bkd miał ktoś z was podobny problem?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 gru 2014, 12:51
 śląskie
#156645
prosty temat. zagrzej silnik otwórz maskę , złap za dolny i góry wąż od nagrzewnicy i sprawdź czy są gorące. Jesli w aucie nadal zimno to do wymiany lub rozruszania siłownik od regulacji temp.
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 gru 2014, 23:24
 mazowieckie
#156728
Jak będziesz go rozgrzewał na trasie to zwracaj uwagę na temperaturę silnika.
Jeżeli przekroczy 90* i z nawiewów nadal zimno tzn, że ciepło nie dochodzi do nagrzewnicy = padnięta pompa wody.
Grzebane było teraz coś przy aucie?
Awatar użytkownika
By Tyson -  29 gru 2014, 23:46
 mazowieckie
#157021
u mnie pompa wody padła w ten sposób, że nie zatrzymała się i koniec tylko bardzo powoli się kręciła. Plastikowy wirnik na metalowym wałku. a może masz nagrzewnicę zapowietrzoną? Korek na zbiorniczku wyrównawczym sprawny? Jak jest sprawny to ten układ sam się odpowietrza.
By Gomul89 -  30 gru 2014, 0:19
 mazowieckie
#157028
soil pisze:
leoncjo pisze:u mnie jest coś takiego ze jak gwałtownie skręcam w prawo przeważnie to z nawiewu tez leci zimne powietrze...ale na prostej wraca do normy
Hehe, miałem tak samo 2 golfach i caddy :laugh:
Może znacie przyczynę tego zjawiska?? Też występuje to u mnie, lecz póki co bardziej się z tego śmieję niż martwię :tooth:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11