Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  29 gru 2014, 22:51
 kujawsko-pomorskie
#156936
soil pisze:
Maciej91 pisze:a powiedzcie mi czy kierownica golf mk6 z poduchą podejdzie do mk5 ??
Podejdzie :)
Poszukaj informacji na forum..
to już problem poduchy i kierownicy nie mam ;)
By michael -  30 gru 2014, 6:31
 mazowieckie
#157039
Kolego wymień pasy i poduszki i spróbuj skasować błędy vcdsem. Jak błędy nie znikną to sterownik do elektronika na czyszczenie, cena ok 100 zl. Nie kupuj sterownika na allegro bo to nie zagada.
By maverick -  30 gru 2014, 10:20
 lubelskie
#157063
Maciej91 pisze:Ale jak podepne poduche to mi nie wystrzeli ? Na tym juz raz odpalonym sterowniku ? ;)
Nie kombinuj nic z zadnym sterownikiem.
Jak moze wystrzelic ci poduszka,skoro juz raz wystrzelila i sterownik ma teraz blad w postaci swiecacej kontrolki.
Nie moze zadzialac cos,co jest juz niesprawne :)
Zmien poduszki i pasy,skasuj bledy i po zabiegu.
Zawsze tak robie i zawsze bylo git.
Owszem,crash data w sterowniku pewnie bedzie zapisana i gdyby ktos byl baardzo ciekawy,to mozna by to bylo znalezc.
W tym przypadku tylko wymiana sterownika na nowy.
Ale z poziomu VCDS odczytanie crash data jest chyba raczej niemozliwe.
Tak czy inaczej,ja zawsze wymieniam to co jest wystrzelone,kasuje bledy i to wszystko.
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  30 gru 2014, 11:18
 kujawsko-pomorskie
#157075
maverick pisze:
Maciej91 pisze:Ale jak podepne poduche to mi nie wystrzeli ? Na tym juz raz odpalonym sterowniku ? ;)
Nie kombinuj nic z zadnym sterownikiem.
Jak moze wystrzelic ci poduszka,skoro juz raz wystrzelila i sterownik ma teraz blad w postaci swiecacej kontrolki.
Nie moze zadzialac cos,co jest juz niesprawne :)
Zmien poduszki i pasy,skasuj bledy i po zabiegu.
Zawsze tak robie i zawsze bylo git.
Owszem,crash data w sterowniku pewnie bedzie zapisana i gdyby ktos byl baardzo ciekawy,to mozna by to bylo znalezc.
W tym przypadku tylko wymiana sterownika na nowy.
Ale z poziomu VCDS odczytanie crash data jest chyba raczej niemozliwe.
Tak czy inaczej,ja zawsze wymieniam to co jest wystrzelone,kasuje bledy i to wszystko.
no i Taką odpowiedź chciałem usłyszeć Dzięki !!!
By krystek.l -  22 lut 2016, 8:37
#216814
Siemka chłopaki.
Już nie wiem gdzie pisać z tym :P pewnie tu...
Chodzi konkretnie o wtyczki airbaga i myślę że ktoś coś będzie wiedział.
Więc tak zostanie mi kierownica bez mulitfunkcji z poduszką i chciałbym ją wstawić do Polo MK4, (1,9 SDI - 64KM), rok 2002
i w nim jest kierownica 4 ramienna...

I moje pytanie czy ta kierownica z poduchą od mk5 podejdzie P&P pod polo? I wtyczka od airbaga?? Czy będzie trzeba coś przerabiać? Czy coś zaradzicie na to pytanko? :)
By krystek.l -  25 lut 2016, 16:43
#217314
No i przymierzyłem się do wymiany i stanęło na tych wtyczkach...
W polo główna wtyczka posiada szersze piny, a wtyczka od poduszki jak widać też większe dziury
A nasze ma inne...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I potwierdza się to co Mettenoos pisał powyżej...
I coś z tym da radę wycudować? Poprzekładać piny z nowej poduszki kable do starej wtyczki... czy lepiej nie cudować?
By krystek.l -  26 lut 2016, 17:40
#217436
No.... :yahoo: udało się wpakować to do Polo...

Wtyczka co wchodzi w środek poduszki Polo pasuje do poduchy Golfa.
ale 3 kabelki od dzwonka nie pasują do wsuwek z Golfa, bo w Polo są mniejsze wsuwki...
Małe czary mary z obcięciem kabelków i przylutowaniem nowych wsuwek do starej wiązki i dzwonek też działa :friends:

a oto efekt :tooth:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Cimek -  24 sty 2017, 12:54
 opolskie
#246497
Mam nadzieje że dobry temat. Czy tu powinna być poduszka pasażera? Od niedawna występuje błąd a mam luźną kostkę.
Obrazek

Dodano po 1 minucie :
Jeżeli tak, to jaki numer. 2004r 1.9tdi trend 3d 90km. Pozdro