Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  05 sty 2016, 20:32
 śląskie
#208783
piotrek-0404 pisze:
zbyńo.ko pisze:Ooo, :eek: to dziwne, że nie ma żadnego błędu
Kurcze może coś z climatronikiem :unsure: ja kiedyś miałem niby dobry climatronik, błędów nie pokazywał ale jednak był chyba walnięty ( fakt że to od MK6 ) dobrze by było sprawdzić :) może masz jakiegoś kolegę niedaleko z Golfem czy Jettką, to spróbować podmienić climatronik i zobaczyć co się będzie działo :unsure: czy będzie dalej wywalało bezpiecznik, czy nie :) chyba że coś innego się dzieje :unsure: może też wpływ na to wszystko mają te MROZY :( :unsure:
Dziwne bardzo, nie moge znaleźć przyczyny.. :-/ aa raczej nie jest problemem Climatronic, obstawiam ze coś z podgrzewaniem sprysków ale mogę się mylić, siedzialem ostatnio przy aucie tyle czasu i dalej nie moge znaleźć co go boli. Zapomniałem dodać ze tez wtedy nie działa podgrzewanie dup. Climatronic ogółem działa (podswietlenie na czerwono, pokazuje cyfry ale nie mają niebieskiego podswietlenia)
Jakiś czas temu miałem u kolegi w turanie taki sam problem... ten sam bezpiecznik i gasło oświetlenie panela lub coś podobnego.
Okazało się że zwarcie miał gdzieś na lini Panel -> czujnik ciśnienia klimatyzacji.
Podobno często przecierają się przewody pod podstawą akumulatora ale ja tam nie znalazłem uszkodzenia, miałem szukać dalej przy nadwoziu z przodu jak wiązka idzie do czujnika bo mówił że z rok temu miał spotkanie z sarną i przód był lekko robiony i zapewne tam gdzieś jest przecięty przewód lecz pomysłowy blacharz lakiernik zamocował mu zderzak zamiast na wkręty to na nity :laugh: :laugh: . Po pociągnięciu 3 nowych przewodów problem już nie wystąpił...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  14 sty 2016, 19:19
 śląskie
#210289
krystek.l pisze:hmmm :hmmm:

Krzycho w temacie 61 - regulator akumulatora
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 3&p=210147
ma tam napisane
pin2 - przewód przylutować do przewodu czerwono/liliowy w skrzynce bezpieczników pod maską wychodzący z pin T40/38
i nie mogę doszukać się tego T40/38 w tych rozpiskach... :cry:
Chodzi o nr pinu w jednej z wtyczek co są pod skrzynką bezpieczników pod maską.
Pin T40/38 wychodzi z bezpiecznika o wartości 5A nr4 tej skrzynki.

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
chmmm tylko ty masz skrzynkę Lo nie wiem jaki nr bezp i pinu id niego jest równoznaczny z tym T40/38....

Dodano po 8 minutach 22 sekundach:
Ogólnie chodzi o to aby pobrać ten plus z wyjścia borda , wtyczka F pin 7
Jak na schemacie.
http://i.imgur.com/2ZIQ2qb.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
By przemo564 -  25 sty 2016, 17:32
 łódzkie
#212009
Problem jest taki ze nie działają lusterka zewnętrzne ani regulacja ani grzanie
I tu pytanie gdzie od tego jest bezpiecznik?
Bo nie wiem jak może być przyczyna a chce od tego zacząć
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 sty 2016, 20:37
 śląskie
#212056
Jeśli uszkodzony byłby bezpiecznik to nie działało by też opuszczanie/podnoszenie szyby.
Bezpieczniki to 12 oraz 23 koło kierownicy.
Sprawdź czy wtyczka od przełącznika lusterek jest w niego wpięta poprawnie.
Awatar użytkownika
By przemo564 -  25 sty 2016, 21:01
 łódzkie
#212068
Szyby smigaja tylko nie dzialaja lusrta
Zobacze te bezpieczniki ale dopiero jutro
Bo nigdzie nie moglem znalezc które sa za to odpowiedzialne nawet w książce od auta nie ma podane
Dzieki za podpowiedź i zobacze od razu tez przelacznik a moze byc tak ze go szlak trafil
By Piotr010 -  22 wrz 2016, 3:29
#239600
Witam serdecznie
Mam pytanie.
Który to bezpiecznik i gdzie się znajduje odpowiedzialny za podgrzewanie lusterek bocznych ?
By Gromciu -  24 paź 2016, 21:57
 mazowieckie
#241493
Siemanko ...
Od jakiegoś czasu ciągle przepala mi się bezpiecznik nr 4 odpowiedzialny za np panel trakcji czyli nie mogę jej włączyć/wyłączyć i klimatyzacje która nie dmucha
Co może być powodem ? :ireful:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  24 paź 2016, 22:13
 dolnośląskie
#241494
Gromciu pisze:Siemanko ...
Od jakiegoś czasu ciągle przepala mi się bezpiecznik nr 4 odpowiedzialny za np panel trakcji czyli nie mogę jej włączyć/wyłączyć i klimatyzacje która nie dmucha
Co może być powodem ? :ireful:
sprawdzic klime dlaczego nie dmucha. byc moze tutaj jest powód przepalania sie bezpiecznika
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 paź 2016, 19:10
 śląskie
#241533
Gromciu pisze:Siemanko ...
Od jakiegoś czasu ciągle przepala mi się bezpiecznik nr 4 odpowiedzialny za np panel trakcji czyli nie mogę jej włączyć/wyłączyć i klimatyzacje która nie dmucha
Co może być powodem ? :ireful:
Szukaj zwarcia na wiązce pod maską, często przeciera się pod podstawą akumulatora. bezpiecznik 4 zasila również czujnik ciśnienia który jest na wyjściu chłodnicy klimatyzacji.