Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By qwee -  14 lut 2015, 8:10
 -------
#166206
Panowie, a który bezpiecznik odpowiada za klakson? Zatrąbił raz i ponownie już nie dał dźwięku, więc obstawiam bezpiecznik.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  30 gru 2015, 18:09
 lubelskie
#207478
Super rozpiska, jak byś mógł takie coś opracować dla Golfa V Plus'a, byłoby fajnie.
Awatar użytkownika
By piotrek-0404 -  05 sty 2016, 9:00
 podlaskie
#208636
Cześć wszystkim!

Ostatnio mam problem z autem, mianowicie chodzi o to ze przypala mi bezpiecznik SC4 czyli pozycja 4 w uchwycie bezpieczników (posiada 5A). 3 razy stało mi się tak, że podczas pracy na wolnych obrotach po jakimś czasie gasi się niebieskie podswietlenie Climatronica (cyfry dalej pokazują jaka temperatura jest ustawiona i wszystkie przyciski działają) i nie działa jednocześnie nawiew mimo ustawienia trybu Auto czy nawiewu na szybę.. przestaje również działać lusterko fotochromatyczne oraz zapalniczka. Po wymianie tego bezpiecznika zaobserwowałem ze nie działa lewa strona spryskiwaczy (mam podgrzewane) czyli lewa dysza od kierowcy która pryska na lampę, oraz lewa dysza od kierowcy która pryska na szybę. Ktoś wie gdzie mogę szukać problemu? Podłączałem pod kompa i zadnego błędu nie pokazuje. Stawiam :pepsi:

Pozdrawiam!

Zapomniałem dodać, auto to Jetta A5 2.0 TFSI Sportline
Ostatnio zmieniony 05 sty 2016, 9:35 przez piotrek-0404, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  05 sty 2016, 9:16
 warmińsko-mazurskie
#208637
Ooo, :eek: to dziwne, że nie ma żadnego błędu
Kurcze może coś z climatronikiem :unsure: ja kiedyś miałem niby dobry climatronik, błędów nie pokazywał ale jednak był chyba walnięty ( fakt że to od MK6 ) dobrze by było sprawdzić :) może masz jakiegoś kolegę niedaleko z Golfem czy Jettką, to spróbować podmienić climatronik i zobaczyć co się będzie działo :unsure: czy będzie dalej wywalało bezpiecznik, czy nie :) chyba że coś innego się dzieje :unsure: może też wpływ na to wszystko mają te MROZY :( :unsure:
Awatar użytkownika
By piotrek-0404 -  05 sty 2016, 9:31
 podlaskie
#208638
zbyńo.ko pisze:Ooo, :eek: to dziwne, że nie ma żadnego błędu
Kurcze może coś z climatronikiem :unsure: ja kiedyś miałem niby dobry climatronik, błędów nie pokazywał ale jednak był chyba walnięty ( fakt że to od MK6 ) dobrze by było sprawdzić :) może masz jakiegoś kolegę niedaleko z Golfem czy Jettką, to spróbować podmienić climatronik i zobaczyć co się będzie działo :unsure: czy będzie dalej wywalało bezpiecznik, czy nie :) chyba że coś innego się dzieje :unsure: może też wpływ na to wszystko mają te MROZY :( :unsure:
Dziwne bardzo, nie moge znaleźć przyczyny.. :-/ aa raczej nie jest problemem Climatronic, obstawiam ze coś z podgrzewaniem sprysków ale mogę się mylić, siedzialem ostatnio przy aucie tyle czasu i dalej nie moge znaleźć co go boli. Zapomniałem dodać ze tez wtedy nie działa podgrzewanie dup. Climatronic ogółem działa (podswietlenie na czerwono, pokazuje cyfry ale nie mają niebieskiego podswietlenia)