Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Piotrekb_s3 -  25 lut 2015, 22:17
 łódzkie
#167905
Mam problem z zewnętrznym lewym fotochromem który dokupiłem do swojego auta. W moim aucie jest oryginalnie wewnętrzne lustro fotochromatyczne więc wydawać by się mogło że podłączenie zewnętrznego to tylko formalność. Niestety tak nie jest. Doprowadziłem dwa przewody spod kostki lusterka środkowego do kostki w słupku, dalej instalacja już była i wchodziła do modułu drzwi który to notabene mam w wersji high. Próbowałem też podłączyć wkład lusterka z pominięciem modułu drzwi lecz obie opcje nie działają. Po podłączeniu miernika okazuje się że środkowe lustro w ogóle nie podaje napięcia na te dwa piny, mimo że samo działa poprawnie. Pytanie czy ktoś przerabiał temat i wie jak ugryźć temat? Dodam że w kodowaniu modułu drzwi nie ma żadnej opcji do zaznaczenia która mogłaby za to odpowiadać a sam wkład po podaniu zewnętrznego 1,5v ściemnia się tak jak powinien. Any Ideas?? :oczko:
By Piotrekb_s3 -  26 lut 2015, 6:24
 łódzkie
#167927
No wlasnie dziwny temat. Tak tez myslalem ze piny przechodza sobie tylko przel moduł. Poza tym ich sie nie da pomylic przy wpinaniu bo sa tylko te dwa wolne w kostce.
Lusterko wewnetrzne dziala normalnie. Zamykam drzwi, gasze lampke i swiece w czujnik. W ogole napiecie z niego nie wychodzi...
By Piotrekb_s3 -  26 lut 2015, 7:47
 łódzkie
#167933
Major, domyslam sie ze w przypadku gdy nie bedzie w ogole ukladu na plytce w gre wchodzi tylko wymiana... Wiesz jak rozebrac to lustro w miare bezinwazyjnie? Bo obudowa chyba jest sklejana?
By Piotrekb_s3 -  26 lut 2015, 12:52
 łódzkie
#167975
Dzieki chłopaki za info i zdjęcia. Dzisiaj to rozłożę i wrzuce fotki jak to wyglada u mnie. Jesli bedzie brakowalo elementow na plytce to zeoboe tak jak sugerujecie czyli wepnę się pod samo szkiełko wewnętrznego.

Edit:

Temat ogarnięty. Było tak jak kolega major powiedział. Brak na płytce paru elementów i brak instalacji. Piny były na miejscu w kostce co tez mnie zmyliło. Podlutowałem się pod przewody od środkowego fotochromu i wszystko działa jak należy. :yes:
Awatar użytkownika
By qbq903 -  24 gru 2015, 1:15
 dolnośląskie
#206613
Z racji pracy wiele moich podróży odbywa się nocą, więc z przyczyn oczywistych chcę założyć zewnętrzne fotochromy, bo jazda z opuszczonymi lusterkami doprowadza mnie do szału poza tym ciągnie to za sobą pewne ryzyko.
Lusterko wsteczne wewnętrzne mam ściemniane, zewnętrzne mam zwykłe z podgrzewaniem, bez składania.
Czy wystarczy jak kupię wkłady lusterek zewnętrznych z opcją ściemniana czy coś innego jest mi jeszcze potrzebne?
Z tego co tu wyczytałem to podpinam je do lusterka wstecznego, ale co poza wkładami jest mi dokładnie potrzebne?
Zna ktoś numery tych wkładów - podgrzewanych oraz ściemnianych?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 gru 2015, 10:27
 śląskie
#206728
podłączasz tylko zasilanie jednym przewodem od lusterka wsteczne do wkładu a masa z wiązki obecnej.
lewe:
1K0857521L sferyczne szeroki kąt widzenia
1K0857521F wypukłe

prawe:
1K0857522R sferyczne szeroki kąt widzenia
1K0857522D wypukłe