Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mari0 -  07 sty 2020, 9:02
 świętokrzyskie
#279396
jihaad te co są ramki zamrożone nie chcą się skasować, mam tak z reflektorami i z głośnikami z tyłu co ich nie mam.

A-R-T-U-R pewnie coś było bo na masce i zderzaku widać tak jaby ktoś np dojechał do czegoś bo na zderzaku lakier popękany a maska na czubku pogięta troszkę.
Awatar użytkownika
By jihaad -  07 sty 2020, 14:32
 dolnośląskie
#279399
To poza bezpiecznikiem sprawdz nie tylko co jest w zderzaku, ale też pompkę wysokociśnieniową w zbiorniku z płynem. Powinieneś mieć tam dwie - jedna do szyby przód i tył i druga właśnie do reflektorów. Ta do reflektorów jest wyżej zamontowana w zbiorniku.
By mari0 -  09 sty 2020, 20:28
 świętokrzyskie
#279441
No i się okazał padnięty bezpiecznik, spryski działają.


Nie wydaje się Wam coś mało bezpieczników, np te funkcje co posiadam nie mają wpiętego bezpiecznika.?


Obrazek
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  10 sty 2020, 10:26
 warmińsko-mazurskie
#279457
Mettenoos pisze:
10 sty 2020, 8:25
Wg mnie jeszcze trochę ci braknie do "większości" :)
Bo od spryskiwaczy lamp mam jeden wyjęty :tooth:
Napisałbym "większa połowa" ale to też nietrafione określenie, sam już nie wiem :wacko:

Aż sprawdziłem znaczenie tego słowa i wygląda na to, że jest to poprawne określenie

większość «większa liczebnie część danej grupy rzeczy, zjawisk lub osób; rzadziej: większa rozmiarami część czegoś»
Awatar użytkownika
By jihaad -  10 sty 2020, 14:23
 dolnośląskie
#279460
Mettenoos pisze:
10 sty 2020, 8:25
Wg mnie jeszcze trochę ci braknie do "większości" :)

Mnie się wydaje, że jest większość, tzn. większość gniazd jest zapełniona przez bezpieczniki. :P



PS. mógłby ktoś wydzielić posty o niedziałających spryskach i wrzucić do jakiegoś istniejącego lub nowego wątku?
By kuba94 -  09 maja 2020, 18:43
 pomorskie
#281482
Czy ktoś się orientuje do czego jest bezpiecznik F 43 w komorze silnika. Jest tam włożony bezpiecznik 5 i ciagle go wywala . Włożyłem mocniejszy to czuć zapach zwarcia. VCDS pokazuje mi tylko błąd 02252 ale to raczej nie od tego bezpiecznika bo nie było by 5 tylko coś mocniejszego. Ten bezpiecznik był od zawsze tam, nie robiłem żadnej rzeźby ani moda . A uto ASO Polska i ja 1 właściciel.
By kuba94 -  10 maja 2020, 8:42
 pomorskie
#281503
Takowej pompy na pewno nie mam. Będę wymieniał fajki od świec ( mostek świec żarowych ) to przy okazji wyciągnę skrzynkę bezpieczników i zobaczę co tam za bałagan jest narobiony.
By tom19821004 -  10 maja 2020, 22:14
 podkarpackie
#281512
Pytanko u mnie jest problem tego typu raz świeci a raz nie kontrolka od spalonej żarówki
gdy uruchomię tylnie światło przeciwmgłowe nie świeci wywala kontrolkę od spalonej żarówki na zegarach.
Gdzie jest bezpiecznik od tylniego światła przeciwmgłowego i czy może być problem z przekaznikiem .