Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Janek52 -  22 kwie 2015, 9:54
 podkarpackie
#174958
Witam.
Proszę o wyjaśnienie zagadki związanej z moim samochodem Golf V 1.9TDI climatic :
- przełącznik ogrzewania ustawiam w połowie pomiędzy 18 a 22 stopnie
rano podczas jazdy leci ciepłe powietrze, np. w południe po postoju samochodu leci zimne,
Czy to ma związek z temperatura na zewnątrz, czy wina jakiegoś czujnika ?
By wojniz -  22 kwie 2015, 10:03
 podkarpackie
#174962
Moim zdaniem wszystko OK. Climatic to jest półautomatyczna klima i jeśli się nie mylę, to między trzema przyciskami jest czujnik.

Rano masz w samochodzie inną temperaturę niż po południu (rano w samochodzie jest zimno po nocy), stąd inne działanie climatic :)
By Janek52 -  22 kwie 2015, 19:27
 podkarpackie
#175042
Dzięki za odpowiedź. Temperaturę pokazuje prawidłowo. Tylko zastanawiałem się nad tym że jeżeli auto się nagrzeje to nawiew powinien robić się coraz zimniejszy.
Mam jeszcze jedno pytanie do właścicieli golfa z climaticiem :
ustawiam nawiew np. na 3, kierunek na szyby i nogi, otwieram kratki nawiewu na samochód.
zaczynam obracać pokrętłem kierunku nawiewu do góry i tak gdzieś w 3/4 odległości słychać mocny nawiew na szybę i jeżeli ustawię nawiew na szybę wieje również a kratek
obracam pokrętłem dalej i w 3/4 odległości słychać mocny nawiew z kratek i jak ustawię na przód samochodu wieje również na nogi
czy to jest prawidłowe i jest tak w innych samochodach tego typu?
By wojniz -  22 kwie 2015, 19:51
 podkarpackie
#175045
Sprawdziłem przed chwilą jak jest u mnie:

Jak ustawię pokrętło na szyby+nogi i jak przekręcam w kierunku wiania na same szyby, to moc na nogi stopniowo maleje, aż do całkowitego dmuchania na szyby. W innych pozycjach jest podobnie. Z szyb jak przekręcam na twarz, to stopniowo, coraz mocniej na twarz dmucha.

Więc z Twojego opisu wynikałoby, że istnieje jakaś anomalia.
By Janek52 -  22 kwie 2015, 20:49
 podkarpackie
#175064
Ale jak miałeś ustawione kratki nad konsolą : otwarte czy zamknięte ?
Czy przy otwartych kratkach i przy ustawieniu na szyby dmucha lekko przez kratki ?
Podobno kierunki nawiewów zamykane są przez klapki na linkach. Nie wiem czy u mnie nie są przestawione o jedną czwartą
By Janek52 -  24 kwie 2015, 13:19
 podkarpackie
#175350
Czyli w moim aucie coś jest nie tak.
Czy można przestawić ułożenie klapek lub linki ?
Jak się dostać lub zobaczyć pokrętło "od tyłu" ?
Z góry dziękuje za podpowiedzi :hi:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 kwie 2015, 14:34
 śląskie
#175359
w manualnej klimatyzacji masz tylko linkę od kierunku nawiewu. Od temperatury jest elektronicznie.
Tak na szybkomozna wyczepić ramke od dołu i lekko z wyczucem wykręcić 4 wkręty torx 20.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 kwie 2015, 17:09
 pomorskie
#175366
z racji iż climatic nie jest zwykłą klimą ręczną taka jaka była np. w Mk4 można robić VCDS-sem nastawy podstawowe - 04, wówczas elektryczne klapki ustawiają się do ustawień fabrycznych, czasami bywa że klapka się zacina i dlatego nieprawidłowo dmucha, poza tym przydałoby się zrobić test elementów wykonawczych klimy

Dodano po 7 min 4 sek.:
qrcze dawno tego nie robiłem :hmmm: w 10-adaptacje w kanale 000 robimy "save" wówczas przywracamy ustawienia fabryczne, musiałbym podłączyć vcds-a i sprawdzić, mogłem w temacie coś namieszać :hmmm: ale test elementów wykonawczych nigdy nie zaszkodzi
By Bartas -  24 kwie 2015, 17:29
 kujawsko-pomorskie
#175367
Mettenoos pisze:z racji iż climatic nie jest zwykłą klimą ręczną taka jaka była np. w Mk4 można robić VCDS-sem nastawy podstawowe - 04, wówczas elektryczne klapki ustawiają się do ustawień fabrycznych, czasami bywa że klapka się zacina i dlatego nieprawidłowo dmucha, poza tym przydałoby się zrobić test elementów wykonawczych klimy

Dodano po 7 min 4 sek.:
qrcze dawno tego nie robiłem :hmmm: w 10-adaptacje w kanale 000 robimy "save" wówczas przywracamy ustawienia fabryczne, musiałbym podłączyć vcds-a i sprawdzić, mogłem w temacie coś namieszać :hmmm: ale test elementów wykonawczych nigdy nie zaszkodzi
Ale to mówisz wszystko w ustawieniach klimy?
Skocze zaraz zobacze co i jak :)