Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 kwie 2015, 20:48
 pomorskie
#175386
kierunki nawiewów przecież ustawiasz ręcznie inaczej mówiąc "linką", pokrętłem natomiast zadana temperatura jest utrzymywana "elektronicznie", climatic sam za pomocą elektrycznyznego centralnego silniczka z klapką dozuje ilość powietrza ciepłego/zimnego w celu utrzymania zadanej temperatury np. włączasz climatic przy +25 zadając temp. pokrętłem na dajmy na to 18 st., temperatura otoczenia wzrasta np. do 30 st. a wewnątrz kabiny climatic cały czas utrzymuje zadaną 18 st.,
By Janek52 -  24 kwie 2015, 21:00
 podkarpackie
#175391
Nie o to mi chodziło. Problemem było to że jak miałem ustawiony nawiew (ręcznie) na szybę to dmuchało na szybę i z kratek na panelu. Tylko na szybę dmuchało przy ustawieniu pokrętła mniej więcej w 3/4 odległości pomiędzy szybą i nogami a szybą.
Czy pokrętło z kierunkami nawiewów steruje klapkami za pomocą linek czy elektrycznie ?
By Janek52 -  27 kwie 2015, 11:51
 podkarpackie
#175785
Dzięki. Są jednak porządni ludzie na tym świecie :ok:
Nie widać końcówki linki ale podejrzewam że trzeba ustawić na otwartą klapę na np. szybę wyjąć panel, przekręcić pokrętło do prawidłowego ustawienia i włożyć panel.
Czy może da się panel wyjąć do przodu ?
Nie mogę wyjąć pokręteł a podobno można je ściagnąć ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 kwie 2015, 12:39
 śląskie
#175793
Janek52 pisze:Dzięki. Są jednak porządni ludzie na tym świecie :ok:
Nie widać końcówki linki ale podejrzewam że trzeba ustawić na otwartą klapę na np. szybę wyjąć panel, przekręcić pokrętło do prawidłowego ustawienia i włożyć panel.
Czy może da się panel wyjąć do przodu ?
Nie mogę wyjąć pokręteł a podobno można je ściagnąć ?
no nie do końca tak to jest. ten plastik ma 4 nacięcia. da się to na siłę źle w sadzić ale nie wiedzie do końca i się nie zatrzaśnie.
Może był demontowany panel i ktoś źle zamontował .....
Awatar użytkownika
By marnon -  28 kwie 2015, 6:15
 śląskie
#175921
ja jeszcze odn temperatury że rano leci Ci ciepłe powietrze ... pewnie myślisz o tym jak klima jest wyłączona, golf ma elektryczną grzałkę , w zimie fajnie to widać jak jest chłodno ustawisz temp na 22 st to dopóki silnik nie osiągnie zadanej temp ( u mnie ok 75st na zegarach) to leci ciepłe powietrze -grzałka pracuje , a jak się nagrzeje to grzałka się wyłączy i leci letnie przy tej samej ustawionej temperaturze więc u Ciebie pewnie dzieje się tak samo.