Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By buzzer11 -  13 gru 2012, 21:30
 -------
#88779
Kurcze ale ja się mądry robie :D ale to tylko dzięki Wam forumowiczom.


EDIT: Właśnie podłączyłem auto pod kompa i mam błąd
01134 - Alarm Horn (H12)
004 - No Signal/Communication

Ktoś wie jak to naprawić?
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By major -  27 gru 2012, 16:35
 mazowieckie
#89539
syernka do wymiany. Mialem tak samo. Najpierw bylo OK, potem coraz ciszej, dziala juz tylko przy zamykaniu, a juz przy PANIC nie, az w koncu przestala juz przy zamykaniu pikac
By mwsoft -  27 gru 2012, 18:46
 dolnośląskie
#89548
Kol. major jak zwykle lubi pisać o rzeczach o których ma tylko zgrubne pojęcie. :roll:

Golf to nie Touran - syrenka jest w prawym przednim błotniku, trzeba zdjąć plastikowe nadkole i będzie metalowa puszka przynitowana do nadwozia dwoma nitami od dołu - musimy je rozwiercić. Nie ma do niej dostępu poprzez podszybie.
By buzzer11 -  27 gru 2012, 19:01
 -------
#89550
ok a jak to później wszystko przymocować aby się jakoś trzymało?
Nadmienie że nie mam żadnych nitów i nitownicy.

Przed operacją rozbierania chciałbym sprawdzić bezpiecznik od tej syrenki tylko nie wiem który bezpiecznik odpowiada za zasilenie tego?
By Kiler -  27 gru 2012, 19:12
 wielkopolskie
#89552
buzzer11 pisze:ok a jak to później wszystko przymocować aby się jakoś trzymało?
Nadmienie że nie mam żadnych nitów i nitownicy.
Nitownica kosztuje coś koło 10 zł a jeden nit może z 50 gr . Może nie wytrzyma ciągłej profesjonalnej pracy ale na dwa nity wystarczy :lol:
a przy okazji będzie to zamontowane tak jak powinno być .
By mwsoft -  27 gru 2012, 19:20
 dolnośląskie
#89554
buzzer11 pisze:ok a jak to później wszystko przymocować aby się jakoś trzymało?
Nadmienie że nie mam żadnych nitów i nitownicy.

Przed operacją rozbierania chciałbym sprawdzić bezpiecznik od tej syrenki tylko nie wiem który bezpiecznik odpowiada za zasilenie tego?
SC35 jeśli mnie pamięć nie myli (w nowszych rocznikach może być inaczej). Ale na tym samym obwodzie jest czujnik wnętrza, także chyba nie ma co sprawdzać...

Ja niestety wykosztowałem się na taką do nitonakrętek, machnąłem dwie M4 chyba w dziurach w nadwoziu i już teraz można przykręcić na zwykłe śruby. Nie ma od drugiej strony dojścia. Ew. możesz poszukać w etce jakichś plastikowych nakrętek rozprężnych + wkręty.

Jeśli chodzi o zwykłe nity, to tam są chyba potrzebne z 7-8mm, zwykłe nitownice z marketu za 35zł robią max 5mm ;)
Takie na duże nity nie kosztują 10zł...
By buzzer11 -  27 gru 2012, 19:36
 -------
#89556
Czujnik dozoru wnętrza u mnie działa także jak powiadasz skoro to jest na tym samym bezpieczniku co syrenka to nie ma co sprawdzać.

Kurcze myślałem że jutro sobie to ogarnę ale nie mam tej nitownicy a mocowanie tylko na nity to nici z mojej roboty.
By Kiler -  27 gru 2012, 21:23
 wielkopolskie
#89567
mwsoft pisze: Jeśli chodzi o zwykłe nity, to tam są chyba potrzebne z 7-8mm, zwykłe nitownice z marketu za 35zł robią max 5mm ;)
Takie na duże nity nie kosztują 10zł...
Taa etka nawet poda ci numer pod jakim te nity występują jako ori VW :D
U mnie poszło nitownicą kupiona z Castoramy za 10 zł i ciut mniejszym nitem który ta właśnie nitownica "obsługuje"
By Pablo -  12 maja 2013, 12:20
 małopolskie
#98043
Taki mały odkop zrobię, proszę o jakąś wskazówkę. lub poradę.
Zalożyłem syrenkę, oczywiście wg schematu, zakodowałem alarm w module komfortu i ....cisza, nawet nie beknie.
Alarm sie zazbraja prawidłowo (najpierw LED w boczku świeci, później zaczyna migać) następnie jak się załączy to mrugają tylko światła awaryjne, a nie słychać syrenki. I właśnie nie wiem dlaczego?
Syrenka sie zgłasza w VCDS, czyli modul komfortu ją widzi.
Mam podejrzenie, że akumulatorki wsyrence są niesprawne, ale właśnie wymieniałem je w zimie na nowe.

Teraz nie wiem jak to dalej ugryżć.
By Pablo -  12 maja 2013, 18:23
 małopolskie
#98071
To kiszka. Dzięki za podpowiedź.
Tak nawiasem mówiąc, miała być sprawna (kupiona od forumowicza) :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8