Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By pkonrad -  29 kwie 2014, 20:34
 świętokrzyskie
#129462
Nowa w ASO kosztuje coś ponad 600zł, więc nawet jak masz 4 z Allegro to i tak "do przodu" jesteś :D
Awatar użytkownika
By Krzycho -  01 maja 2014, 14:52
 małopolskie
#129571
krzysiek1174 pisze:Przepraszam za tak banalne pytanie ale chcę się upewnić. Syrenka znajduje sie w nadkolu po prawej stronie - czyli od strony pasażera?
:/ na poprzedniej stronie było napisane...
Awatar użytkownika
By pkonrad -  03 maja 2014, 12:05
 świętokrzyskie
#129779
Syrena przełożona :D Nie wiem jak u Was w Golfach MK5, ale w Scirocco MK3 syrena od fabrycznego alarmu znajduje się w metalowej czy tam aluminiowej "puszce" przymocowanej do prawego nadkola na nity. Żeby wymienić syrenę, trzeba zdjąć koło, plastikową osłonę nadkola i całą puszkę przytwierdzoną na nity w której się ona znajduje. Powiem szczerze, że trochę mnie to zaskoczyło. Spodziewałem się, że odkręcę jedną czy 2 śrubki i będzie po zawodach, a tutaj czekała mnie zabawa z rozwiercaniem nitów, a później z przynitowaniem puszki z powrotem. Otwory w nadkolu były dość duże i standardowy największy nit nie bardzo chciał to trzymać. W końcu udało mi się przymocować to ustrojstwo na swoje miejsce. Mam nadzieję, że ta nowa syrena szybko nie padnie :tooth:
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 maja 2014, 13:47
 małopolskie
#129793
jest identycznie... a fabryczne nity są stalowe i zwykłą nitownicą nie da się ich rady zagnieść!!! :tooth: w szarym golfie na śrubach przykręciłem puszkę...
Awatar użytkownika
By pkonrad -  03 maja 2014, 19:01
 świętokrzyskie
#129829
Mnie się jakoś udało zwykłą nitownicą i największymi nitami ok. 5 mm. Tylko w jednym z otworów podłożyłem dość grubą i szeroką podkładkę pod śrubę, bo nawet po zagnieceniu nita puszka wypadała. Trzyma się mocno, więc myślę że mój patent sprawdzi się :burp:
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 lip 2014, 0:35
 małopolskie
#136618
ten plastik jest dostępny w aso chyba za 5pln ale mozesz olac i założyć bez niego tylko ten "dziubek" od puszki owiń taśmą izolacyjną
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8