Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Tyson -  17 maja 2009, 20:21
 mazowieckie
#16837
Tydzien temu jak wracalem z warszawy, podczas jazdy ni z gruszki ni z pietruszki syrenka od alarmu zaczela sama wyæ! pomoglo tylko wylaczenie jej mini kluczykiem. Po kilku godzinach wlaczylem ja i przez caly tydzien bylo ok, do dzisiaj gdy jechalem do katowic i dziwnym trafem znowu w warszawie syrenka dala o sobie znac! Co moze byc z nia nie tak? Ktos juz mial taki problem? pozdr.
Awatar użytkownika
By Tyson -  02 mar 2010, 20:11
 mazowieckie
#22220
Co jakis czas syrenka sama sie załącza, przewaznie w garazu nocna pora. Jak bylem na przegladzie to mechanik powiedzial mi ze pewnie cos z syrenka sie dzieje, ale nie mogl do tego zajrzec, bo alarm byl dokladany w ASO, ale nie u nich. Gwarancja na alarm juz sie skonczyła. Jezeli rzeczywiscie jest to problem syrenki to zastanawiam sie czy moglbym wstawic cos takiego: http://allegro.pl/item910097487_vw_pass ... alarm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dodam ze alarm jaki mam jest firmy DOG
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  18 lis 2010, 9:43
 kujawsko-pomorskie
#32287
Ja też mam Alarm DOG-30 dokładany w serwisie przy kupnie samochodu. Moja syrenka zamiast wyć to skrzeczy i myślę że trzeba będzie wymienić całą syrenkę. A tak przy okazji Tysonq powiedz mi jak twój DOG reaguje światłami przy uzbrajaniu. U mnie przy uzbrajaniu miga 6 razy światłami a przy rozbrajaniu dwa razy . Czy tak jest i u Ciebie ?
By sbstg -  18 lis 2010, 10:49
 pomorskie
#32289
po kilku latach użytkowania częstą przyczyną podobnych objawów jest wilgoć jaką łapie elektronika syrenki. W Dogach jest wyjątkowo rozbudowana (cichy start, pamięć zasilania, własne itd). Czasami pomaga (początkowa faza) rozkręcenie i dokładne wyczyszczenie, można też przeciągnąć płytkę lakierem. Częściej niestety wymiana.
Awatar użytkownika
By Tyson -  18 lis 2010, 23:36
 mazowieckie
#32350
BRUNO55 pisze:Ja też mam Alarm DOG-30 dokładany w serwisie przy kupnie samochodu. Moja syrenka zamiast wyć to skrzeczy i myślę że trzeba będzie wymienić całą syrenkę. A tak przy okazji Tysonq powiedz mi jak twój DOG reaguje światłami przy uzbrajaniu. U mnie przy uzbrajaniu miga 6 razy światłami a przy rozbrajaniu dwa razy . Czy tak jest i u Ciebie ?
u mnie tak samo skrzeczy, sama z siebie bez awaryjnych (już nie pamiętam czy alarm był uzbrojony). Mój DOG przy uzbrajaniu miga chyba 4 razy: 1 jak naciskam... chwila przerwy i 3 razy. Jutro zwrócę na to uwagę, bo jakoś nigdy dokładnie nie liczyłem :) Myślę, że czyszczenie jest tutaj zbędne, bo z tego co pytałem się w firmie zajmującej się alarmami to wymiana syrenki wynosi ok 50zł. Dziwne, że u mnie dostała się wilgoć, bo pierwsze niekontrolowane wycie syrenki miało miejsce w półrocznym samochodzie!
By marioh -  27 lis 2010, 19:52
 -------
#32837
Witam.

Zabieram głos w temacie, bo wreszcie udało mi się aktywować to zabezpieczenie w swoim samochodzie :wink:
U mnie syrenka jeszcze działa w porządku i raczej wyje niż skrzeczy, więc jest inaczej niż u Was... W temacie uzbrajania tego "wynalazku" autko sygnalizuje w sposób identyczny, jak u Ciebie BRUNO55, czyli sześć razy na "ON" i dwa razy na "OFF" :lol:

P.s
Dzięki Panowie za wszelkie podpowiedzi w wiadomym temacie...
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  28 lis 2010, 10:09
 kujawsko-pomorskie
#32869
Niestety. Wymontowałem syrenkę i w domu podłączyłem ją do stabilizowanego zasilacza 12V i pięknie wyje o mało co mi bębenki w uszach nie popękały. Mimo tego otworzyłem ją i stwierdziłem całkowity porządek. Po zamontowaniu w samochodzie ponownie zamiast wyć to skrzeczy. :oops:
Nie wiem co dalej z tym zrobię . Na razie dałem sobie luz i syrenkę wyłączyłem kluczykiem.
Temat niebawem wróci.
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 lis 2010, 14:05
 mazowieckie
#32880
BRUNO55 pisze:Na razie dałem sobie luz i syrenkę wyłączyłem kluczykiem.
Ja tak samo zrobiłem. Z tego wychodzi, że te DOGi to jakiś szmelc.
By sbstg -  28 lis 2010, 14:43
 pomorskie
#32884
VW z tego co wiem podpisał współpracę na montaż Dogów, kilka lat temu miałem okazję wymieniać kilka sztuk na inne zaraz po wyjeżdzie z serwisu. Nie mi oceniać alarmy, jednak na Doga patrzę bardzo krytycznie.
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 lis 2010, 16:35
 mazowieckie
#32890
pszczolek pisze:Polecam alarmy firmy LOGIC. Zakladamy ich ok 5 sztuk dziennie w Toyocie i nie ma z nimi duzego problemu ;)
powiedzmy, że zdecydowałbym się na alarm firmy LOGIC. Co mogłoby zostać z DOGa?
By pszczolek -  28 lis 2010, 17:16
 mazowieckie
#32891
Praktycznie to nic :P
Niestety te nowe alarmy pod CAN-a maja to do siebie ze komponenty z innych alarmow nie wspolgraja z nimi..
By sbstg -  28 lis 2010, 17:56
 pomorskie
#32897
pszczolek pisze:Polecam alarmy firmy LOGIC. Zakladamy ich ok 5 sztuk dziennie w Toyocie i nie ma z nimi duzego problemu ;)
Tytan i Seo też jest ok, ten pierwszy mam w dobrej cenie. Gdyby ktoś chciał to jak najbardziej.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8