Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By plejaz -  06 maja 2015, 12:36
#177254
Witam, posiadam liczniki z 1/2 FIS. Problem jest taki, że w momencie kiedy nagrzeje wnętrze samochodu na wyświetlaczu zaczynają zamazywać się liczby od przebiegu ogólnego i tymczasowego, reszta jest ok.
Czy to znaczy, że uszkodzony jest ekran ciekłokrystaliczny i pozostaje wymiana samego elementu czy całych zegarów ?
By Bartas -  06 maja 2015, 13:10
 kujawsko-pomorskie
#177259
plejaz pisze:Witam, posiadam liczniki z 1/2 FIS. Problem jest taki, że w momencie kiedy nagrzeje wnętrze samochodu na wyświetlaczu zaczynają zamazywać się liczby od przebiegu ogólnego i tymczasowego, reszta jest ok.
Czy to znaczy, że uszkodzony jest ekran ciekłokrystaliczny i pozostaje wymiana samego elementu czy całych zegarów ?
Ja w takim przypadku nie bawił bym sie w naprawy tylko zainwestował w full FIS, pisz do Krzycho
Awatar użytkownika
By major -  06 maja 2015, 14:54
 mazowieckie
#177279
Wyemień na Pełny FIS , to jest typowy urok polowy fisów
W Łodzi Ci mogę wymienić / zaprogramować
By kuba94 -  19 wrz 2016, 10:20
 pomorskie
#239445
I mnie po tylu latach dopadło, jak postoi w słońcu z8-10h to zaciemnia się przebieg. Czy da się przeszczepić wyświetlacz z licznika bez fis do licznika 1/2 fis bo takowy mam w aucie , jeśli nie to czy z anglika z 1/2 będzie hulał z moimi zegarami poprawnie, też takowy posiadam na półce w garażu.
Awatar użytkownika
By Husarz -  19 wrz 2016, 13:51
 dolnośląskie
#239455
Mam w swoim Golfie 1/2 FIS i odkąd tylko pamiętam jest tak samo...
Gdy auto się nagrzeje: w słońcu lub od jazdy zanika dolna część LCD.

Z tego co się dowiadywałem nie ma znaczenia czy wyświetlacz jest 1/2 FIS czy Full FIS, po prostu roczniki do 2006r. miały z tym problemy.

Dopiero po 2006r. problem wyeliminowano.

Wyświetlacze czarno-białe i kolorowe były już całkiem pozbawione tego problemu.

Zatem jeżeli wymieniacie swój FIS z powodu zanikającego ekranu, to upewnijcie się, że zakładacie licznik z ostatnich lat produkcji czerwono-niebieskich zegarów. Są najpewniejsze.

Pozdrawiam!
By Hadra -  01 lip 2018, 15:57
 spoza Polski
#266244
Ten dam problem dopadl mnie.. czy moge prosaic Namiary na kogos kto zrobi to wysylkowo tak zeby wszystko hulalo? Dzieki