Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#17145
Słyszałem, że można ustawić w golfie automatyczne obniżanie lusterka zewnętrznego po stronie pasażera przy włączonym biegu wstecznym. (Ma to zresztą golf VI Variant w pakiecie 990). Czy ktoś wie gdzie szukać tego po podłączeniu golfa do VAG? Auto to golf V Variant Trendline rok 2009 z komputerem MFA.
Dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 wrz 2009, 23:07
 mazowieckie
#17170
goodspeed pisze:Nieprawda.
Nie mam elektrycznych foteli, a lusterko mi sie obniza.

automatycznie macha mi tez tylna wycieraczka przy wrzuceniu wstecznego, kiedy wycieraczki sa wlaczone.
to ze wyciera Ci tylna szybe przy wlaczonych wycieraczkach swiadczy obecnosc czujnika deszczu na pokladzie Twojego bolidu :)
By chomik -  29 wrz 2009, 8:51
 warmińsko-mazurskie
#17173
Tysonq pisze:
goodspeed pisze:Nieprawda.
Nie mam elektrycznych foteli, a lusterko mi sie obniza.

automatycznie macha mi tez tylna wycieraczka przy wrzuceniu wstecznego, kiedy wycieraczki sa wlaczone.
to ze wyciera Ci tylna szybe przy wlaczonych wycieraczkach swiadczy obecnosc czujnika deszczu na pokladzie Twojego bolidu :)
Też mi się włącza tylna wycieraczka po wrzuceniu wstecznego i przy włączonych przednich wycieraczkach ale czujnika deszczu nie posiadam, chyba że o czymś nie wiem :?:
Awatar użytkownika
By Danielo -  29 wrz 2009, 14:33
 dolnośląskie
#17178
Panowie ! dzisiaj zakodowalem u siebie obnizanie lusterka i co ? i ni jak nie chce sie obnizyc :) malo tego przy tej funkcji jest napisane ze dziala ona tylko z fotelami z pamiecią wiec nie wiem jak koledze goodspeed dziala ta funkcja :D a co do tylnej wycieraczki to tez mi sie ona zalacza w momecie kiedy wrzuce wsteczny i sa uruchomione przednie wycieraczki 8)
Awatar użytkownika
By Danielo -  30 wrz 2009, 11:40
 dolnośląskie
#17187
goodspeed pisze:dziwne, moze mam jakis pakiet doposazenia, a w pozycji "L" sterujesz lewym i prawym lusterkiem jednoczesnie ?
Nie u mnie takie cos raczej nie wystepiuje :) a sluchaj z jakiego roku masz swojego golfa ? bo cos mi sie zdaje ze po ktoryms tam roku obnizane lusterko bylo w standardzie :mrgreen:
Hulaj pisze:Panowie mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu to miałoby służyć?
Juz wyjasniam :) masz zamiar zaparkowac rownolegle do kraweznika (kraweznik po stronie pasazera) wrzucasz wsteczny i w tym momecie lusterko pasazera obniza sie w dol ulatwiajac ustawienie sie bezposrednio przy krawezniku :) oczywiscie jesli parkujesz tylem :D
Awatar użytkownika
By Tyson -  02 paź 2009, 20:30
 mazowieckie
#17215
myslalem ze tylna wycieraczka zalacza sie automatycznie jesli jest czujnik deszczu, ale najwidoczniej sie mylilem :) ktos tam napisal, ze funkcja lusterka moze wystepowac wtedy gdy sterujemy lewym to i prawe sie przestawia, ale z tego co mi wiadomo to mozna to wlaczyc przez VAGa, Wiec moze najpierw trzeba wlaczyc funkcje sterowania "dwoma lusterkami na raz" a pozniej wlaczyc funkcje obnizania lusterka prawego podczas parkowania tylem... to takie moje domysly :)
Cos mi swita ze jak odbieralem golfa to byl jakis pakiet i wystepowala w nim funkcja opuszczania prawego lusterka, jak sie nie myle to byl pakiet zimowy i byly tam m.in podgrzewane dysze pryskiwaczy.
#17494
Wygląda to podobno tak, ze można. Nie jest to kwestją żadnych foteli z pamięcią ani regulacji dwoma lusterkami na raz (jest to w tym momecie denerwujący standart) , odpowiedzialny jest za to moduł comfortu. Ktoś mi powiedział, że moduł trzeba odpowiednio przeprogramować, żeby moc ustawić taką funkcję.
Jest to naprawdę bardzo fajna funkcja i znacznie ułatwia np. wyjeźdzanie z bramy.
Do dzisiaj nie udało mi się tego ustwic, bo nie wiem jak przeprogramować ten moduł. Jeśli ktoś da radę to proszę o podpowiedź jak to zrobić.
pozdrawiam
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11