Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#233493
soja pisze:Dziękuję Glodziu. Zaczynam polowanie.
Wystarczy, żę kupię tylko prawy sterownik , bo brakuje mi tylko obniżania na wstecznym, czy musże mieć oba z obu stron drzwi?
No plus do tego mocowanie lusterka które to obsługuje. Ja to chciałem też założyć lecz zdobycie tego w dobrej cenie to magia.
By soja -  28 wrz 2016, 21:37
 zachodniopomorskie
#239928
Panowie, u mnie lusterko na wstecznym zamiast na dół obraca się do góry gdy wcisne wsteczny . Nie wraca też do pozycji po jeździe do przodu. Czy to efekt, że może nie być kodowanie w VDCS, czy np. pomieszane piny?.
Sterowniki drzwi mam w wersji max 3 generacji i wszystko inne mi działa aż miło.
Dodam, że nieskuteczne okazały się próby nauczenia lusterka opadanie jakie opisano w tym wątku na pierwszych stronach.
Co może być powodem obracania lusterka w górę zamiast w dół i brak powrotu na przednich biegach. ?

Dodano po 11 godzinach 2 minutach 5 sekundach:
Dzisiaj rano znów to samo. Zamiast na dół to lusterko na wstecznym idzie do góry :wacko:
Awatar użytkownika
By glodek -  04 paź 2016, 21:20
 wielkopolskie
#240213
Musisz zrobić adaptacje - na wstecznym ustaw lustro jak potrzeba i daj bieg do przodu przekroczy 15km/h powinno wrócić do stanu normalnego (jeśli wszystko masz zakodowane prawidłowo- w komforcie też trzeba zaznaczyć ta opcje !!! Może komfort masz za słaby? )

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
#259622
Witam! Jesli ktos nie ma potencjometru polozenia w prawym lusterku ( wtyczka z 3 kablami ) wszystko ładnie pasuje z vw EOS.. ma i fotochrom w prawym opuszczanie na wstecznym. Wymaga tylko wymiany instalacji i przelozenie jej do lusterka z golfa. Eos ma inne mocowanie do drzwi. A instalacje z golfa przelozyc do lusterka z eos i sprzedac. Lustro z EOS jest wiele tansze.
Awatar użytkownika
By odie -  14 lut 2018, 11:45
 wielkopolskie
#261985
Witam wszystkich, w związku z tematem mam do Was prośbę o jednoznaczną identyfikację lusterek w moim Golfie.
Muszę je wymienić ponieważ utleniły się te tuleje wewnątrz sprężyn i oba można bez oporu obracać w tył i w przód.
Już zamówiłem komplet ze sklepu internetowego, ale jak się okazało przysłali mi od Hatchbacka mimo, że w wyszukiwarce wybrałem Varianta i wszystkie pozostałe opcje. Odesłałem je już i poprosili o nr VIN. Według niego (WVWZZZ1KZ9M312423) do mojego auta powinienem zakupić odpowiednio z lewej strony - 1K1 857 507 BG, z prawej strony - 1K1 857 508 CB.
Lewe mają dostępne, a prawego nie.
A teraz opis lusterek: Posiadają oczywiście regulacje el. i podgrzewanie oraz kierunkowskaz jak każde, nie ma składania elektrycznego ani podświetlania dołu. Jest za to regulacja synchroniczna obu na raz i opuszczanie prawego przy wstecznym. Nawet przed chwilą ustawiłem sobie wg Waszych porad kąt opuszczania bo był za mały. Tylko opuszczanie działa jak mam pokrętło ustawione na prawe lusterko, jak jest ustawione na 0 to nic się nie dzieje. Tak ma być?
Proszę Was o potwierdzenie czy to co podała mi pani ze sklepu jest prawdą, ewentualnie jakiś bliższe dane, ilość pionów itp. Znalazłem w internecie, że to prawe, które mi podała to wersja z pamięcią, a ja nie mam takich rzeczy jak el. fotele. Czy to możliwe? Auto raczej nie kombinowane, niedawno sprowadzone po uszkodzeniu lewego błotnika, lampy, zderzaka i naprawione. Zdjęcia jak wyglądał po sprowadzeniu dostałem. Jeśli potrzebujecie więcej danych to pytajcie. :hi:
By soja -  14 paź 2020, 16:11
 zachodniopomorskie
#283749
Trochę odgrzebię temat, ale mam problem z prawym lusterkiem. Mimo, że mam pełną opcję (oprócz ściemniania) i sterownik 3 generacji , to prawe lustro nie opada na wstecznym. Mam dwie różne rozpiski pinów, które znalazłem na forach. Z jednej wynika, że pin 1 w podstawie lusterka idzie do pinu 3 w kostce modułu drzwi, a z drugiej rozpiski wynika, że do pinu 6.
Czy ktoś wie jak jest poprawnie?
Do tej pory miałem w pinie nr 3 i lusterko chodziło, ale nieregularnie i najczęściej do góry, zamiast do dołu. A gdy wczoraj zmieniłem na pin 6 to za pierwszym razem obniżyło się prawidłowo, ale nie wróciło do pionu. A potem już w ogóle nie reagowało. Nie pomogło też ręczne uczenie pamięci uatawień lustra.
- Co trzeba zrobić w vcds, aby w końcu zadziałało?
Proszę o pomoc
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11