Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  15 kwie 2013, 7:04
 wielkopolskie
#96162
Soad7 pisze:przeczytałem cały temat i nic nie wywnioskowałem, po drugie w temacie jest straszny bałagan, połowe wypowiedzi jest nie na temat.
to chyba mamy inne fora bo np na pierwszej stronie jest taki post
goodspeed pisze:Nieprawda.
Nie mam elektrycznych foteli, a lusterko mi sie obniza.

automatycznie macha mi tez tylna wycieraczka przy wrzuceniu wstecznego, kiedy wycieraczki sa wlaczone.
na drugiej stronie masz posta
Krzycho pisze:tyle razy już to pisałem.... nie trzeba mieć foteli z pamięcią aby lusterko tak tak lusterko a nie lusterka obniżało się po włączeniu wstecznego!!!! najłatwiejszym sposobem by się przekonać o tym iż lusterko posiada tą funkcję ściągamy wkład lusterka i patrzymy ile kabli dochodzi do serwomotoru jeżeli 3 to jesteśmy w bladej du... takie lusterko się nam nie obniży, za to jeżeli mamy 5 kabli to jest OK!!! pierwsze co musimy zrobić po to je zaprogramować na obniżanie... przełączamy przełącznik lusterek na R włączamy bieg wsteczny a następnie ustawiamy sobie lusterko tak jak chcemy aby się nam obniżyło przy cofaniu... teraz jak już mamy ustawione lusterko wystarczy przełączyć przełącznik lusterek na zero... teraz przełącznik lusterek na R włączamy wsteczny i lusterko ładnie nam opada...
Co w tym wszystkim jest niejasnego ?????
wszystko jest dokładnie opisane . nawet jest opis co zmienić i jak zakodować żeby to wszystko działało
#111232
Witam, ja mam taki problem. U mnie po wymianie turbiny pojawiło się kilka błędów, z którymi sobie w większości poradziłem. Pozostał jeden, teraz nie działa mi opuszczanie lusterka od strony pasażera przy włączeniu biegu wstecznego. Podłączyłem komputer pod VAGa, nie pokazuje żadnych błędów. Macie jakiś pomysł od czego zacząć?
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  17 lis 2013, 15:21
 kujawsko-pomorskie
#111239
lesik pisze:Witam, ja mam taki problem. U mnie po wymianie turbiny pojawiło się kilka błędów, z którymi sobie w większości poradziłem. Pozostał jeden, teraz nie działa mi opuszczanie lusterka od strony pasażera przy włączeniu biegu wstecznego. Podłączyłem komputer pod VAGa, nie pokazuje żadnych błędów. Macie jakiś pomysł od czego zacząć?
Musisz nauczyć ponownie lusterko aby się opuszczało. Jak to zrobić opisane jest w temacie.
#111240
Zaraz po podłaczeniu aku po wymianie turbo zaświeciła się kontrolka na żółto od wspomagania i ESP oraz kontrolka silnika. Po kalibracji czujnika kąta skrętu dwie pierwsze zgasły, teraz walczę z układem odprowadzania spalin, a jak wyjeżdzałem z kanału to zauważyłem że lusterko się nie obniża. Próbowałem "uczyć" lusterko na nowo, ale to nic nie pomogło.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  18 lis 2013, 8:45
 kujawsko-pomorskie
#111272
Trochę to dziwne że po wymianie turbiny masz takie błędy. Wymiana turbiny nie ma nic do tego a jedynie odłączenie aku. Odłącz jeszcze raz akumulator na jakiś czas. Po tym przejedż się aby zgasła ta kierowniczka na liczniku a po tym ponownie naucz lusterko. Jeżeli to nic nie da to coś skopałeś w kodowaniu lusterka ba raczej innej opcji nie ma i trzeba to sprawdzić VCDS-em.
#154752
Dobra przeczytałem cały temat i .... jakis czas temu zmieniałem sterownik w drzwiach pasażera z przodu na inny bo tamten głupiał. Kupiłem zupełnie z przypadku z seata o nr 1K0 959 702 D taki nr widnieje na obudowie.
Z vcds jest 1T0 959 702 A MAX1.
Czy taki MAX1 obsługuje obniżanie lusterka przy wstecznym?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11