Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By adek -  13 lip 2015, 17:10
 łódzkie
#185143
Najlepiej odepnij lampę i sprawdź w kostce czy ciągle dochodzi prąd (ale powinien) i jeżeli jest okej, to daj masę z drugiej lampy lub czegokolwiek innego i zobacz czy jest to samo.
By Tomek2202 -  12 gru 2015, 12:33
 wielkopolskie
#204795
Od tamtej pory doszłem do ładu z prawą lampą musiałem w końcu kupić jeszcze jedną i teraz działa ale od tygodnia mam problem z lewą czyli gaśnie lub w ogóle nie świeci ring, sprawdziłem już 4 inne lampy i w sumie ciągle ten sam problem. Zakodowałem orginalnie pełne lampy żeby świeciły a zostawiłem tylko całe lampy na światło stopu. Dwa tygodnie miałem spokój błędu nie było a od wczoraj znów to samo. Myślicie że zmiana kodowania na nieorginalne może mieć wpływ na to że te lampy się psują ?
By Bartas -  12 gru 2015, 12:42
 kujawsko-pomorskie
#204796
Tomek2202 pisze:Od tamtej pory doszłem do ładu z prawą lampą musiałem w końcu kupić jeszcze jedną i teraz działa ale od tygodnia mam problem z lewą czyli gaśnie lub w ogóle nie świeci ring, sprawdziłem już 4 inne lampy i w sumie ciągle ten sam problem. Zakodowałem orginalnie pełne lampy żeby świeciły a zostawiłem tylko całe lampy na światło stopu. Dwa tygodnie miałem spokój błędu nie było a od wczoraj znów to samo. Myślicie że zmiana kodowania na nieorginalne może mieć wpływ na to że te lampy się psują ?
Ja mam Ringi od ponad roku i nic sie nie dzieje :P, zobacz uszczelke od lampy moze nie dochodzi dobrze i lapie Ci tam wilogc.
Awatar użytkownika
By 4400 -  13 gru 2015, 11:55
 wielkopolskie
#204948
Witam. Też miałem ten problem przez długi czas. Wystarczyło w kodowaniu zmienić opcje w sterowniku sprawdzanie świateł postojowych czy coś takiego. Daj znać gdybyś nie mógł znaleźć. Zobaczę dokładnie. Dodam że mój sterownik to 3c8

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
Aktywna diagnoza tylnych świateł postojowych.Bajt 19 bit3
Pozdrawiam
By Tomek2202 -  13 gru 2015, 18:36
 wielkopolskie
#205017
4400 pisze:Witam. Też miałem ten problem przez długi czas. Wystarczyło w kodowaniu zmienić opcje w sterowniku sprawdzanie świateł postojowych czy coś takiego. Daj znać gdybyś nie mógł znaleźć. Zobaczę dokładnie. Dodam że mój sterownik to 3c8

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
Aktywna diagnoza tylnych świateł postojowych.Bajt 19 bit3
Pozdrawiam
Dzięki za podpowiedź jak tylko będę miał chwilę to sprawdzę jak to u mnie wygląda tylko że ja mam inny sterownik ten 30 bit high, nie pamiętam jaka końcówka. Teraz na tej lampie co mam teraz to gdy otwieram auto to światło normalnie całe świeci jak przekręce kluczyk to też ok ale jak odpalę to od razu pali się błąd na desce muszę odczekać około 30 sekund wtedy błąd gaśnie i mogę normalnie zapalić światło i nie ma błędu pali się całe póki auto jest odpalone mogę gasić i zapalać i jest ok. Trochę to dziwne.
Awatar użytkownika
By 4400 -  13 gru 2015, 18:46
 wielkopolskie
#205019
U mnie było tak. . . Po włączeniu leaving lub coming home światła z tyłu świeciły przez parę sekund po czym gasly. Na desce błąd był jak u ciebie. Kręcenie włącznikiem świateł też pomagało. Była to droga przez mękę. Myślałem też o wymianie lampy. Porównywalem kodowanie z trzema plusami i żaden nie miał tej opcji włączonej. Też mam sterownik 30high. Spróbuj może będzie ok. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
By Tomek2202 -  13 gru 2015, 21:32
 wielkopolskie
#205061
Byłem w aucie i niestety ja ten bit 3 nie mam zaznaczony czyli tak jak powinno być. Jak będziesz miał chwilę to sprawdź u Ciebie co masz zaznaczone a co nie. Ja już nie mam siły na ten samochód najpierw kilka miesięcy walczyłem z prawą lampa, nacieszyłem się 2 miesiące i lewa ten sam problem ale niestety rozwiązanie z prawej lampy nie przynosi efektów. Ledy super wyglądają ale tak szczerze to chyba już bym wolał zwykłe żarówki, wymienisz i masz spokój a tu tracę ogromne nerwy.
By Bartas -  13 gru 2015, 21:34
 kujawsko-pomorskie
#205062
Tomek2202 pisze:Byłem w aucie i niestety ja ten bit 3 nie mam zaznaczony czyli tak jak powinno być. Jak będziesz miał chwilę to sprawdź u Ciebie co masz zaznaczone a co nie. Ja już nie mam siły na ten samochód najpierw kilka miesięcy walczyłem z prawą lampa, nacieszyłem się 2 miesiące i lewa ten sam problem ale niestety rozwiązanie z prawej lampy nie przynosi efektów. Ledy super wyglądają ale tak szczerze to chyba już bym wolał zwykłe żarówki, wymienisz i masz spokój a tu tracę ogromne nerwy.
A moze masz borda walnietego i wali Ci za duzo pradu w lampy ?
Awatar użytkownika
By 4400 -  13 gru 2015, 21:38
 wielkopolskie
#205064
Aktywna diagnoza tylnych świateł postojowych trzeba zaznaczyć. U mnie pomogło. Problem dotyczył tylnych lamp .

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 7 minutach 56 sekundach:
Mogę przesłać jeszcze cały numer kodowania jeśli potrzeba;-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
By Tomek2202 -  14 gru 2015, 5:38
 wielkopolskie
#205116
Bartas pisze:
Tomek2202 pisze:Byłem w aucie i niestety ja ten bit 3 nie mam zaznaczony czyli tak jak powinno być. Jak będziesz miał chwilę to sprawdź u Ciebie co masz zaznaczone a co nie. Ja już nie mam siły na ten samochód najpierw kilka miesięcy walczyłem z prawą lampa, nacieszyłem się 2 miesiące i lewa ten sam problem ale niestety rozwiązanie z prawej lampy nie przynosi efektów. Ledy super wyglądają ale tak szczerze to chyba już bym wolał zwykłe żarówki, wymienisz i masz spokój a tu tracę ogromne nerwy.
A moze masz borda walnietego i wali Ci za duzo pradu w lampy ?
Borda wymieniłem jak walczyłem z prawą lampą i w sumie niepotrzebnie bo nic to nie dało.
4400 pisze:Aktywna diagnoza tylnych świateł postojowych trzeba zaznaczyć. U mnie pomogło. Problem dotyczył tylnych lamp .

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 7 minutach 56 sekundach:
Mogę przesłać jeszcze cały numer kodowania jeśli potrzeba;-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Jak możesz to wyślij mi. Ja mam vcds po angielsku i nie wiem dokładnie o którym bicie mówisz
By Tomek2202 -  14 gru 2015, 20:37
 wielkopolskie
#205234
4400 pisze:Obrazek
Zdjęcie kodowania

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję kolego zakodowałem tak jak ty masz i nie chcę zapeszać ale kilka prób i błąd się nie pokazuję. Potestuję kilka dni ale chyba będzie dobrze. Niepotrzebnie kupowałem nowe lampy ale człowiek uczy się na błędach i pomocy innych. Jeszcze raz ogromne dzięki.