Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Tomek2202 -  06 lip 2015, 19:41
 wielkopolskie
#184612
Lampa świeci, mam też aktywowane leaving home i jak idę do auta które stoi tyłem zawsze obie lampy świecą. Jak odpalę i od razu włączę światła jak jeszcze pokazuję błąd to nie świeci.
By Tomek2202 -  06 lip 2015, 20:10
 wielkopolskie
#184619
Na tej poprzedniej lampie zaraz jak przestała świecić to powróciłem do normalnego kodowania ale po pewnym czasie tak jak pisałem zaczęła działać, więc wróciłem do kodowania ringów i w zeszłym tygodniu jak znów pokazał się błąd to zmieniłem na nową lampę ale ringi zostawiłem. Uważasz że to przez kodowanie ringów, przecież długo tak jeździłem i było ok i gdyby to była wina kodowania to lewa chyba też przestała by świecić a jest ok.
By Bartas -  06 lip 2015, 20:19
 kujawsko-pomorskie
#184623
Tomek2202 pisze:A czy może to być wina bordnetza, może on się psuję ?
najlepiej by było właśnie sprawdzić, sprawdz wiązke miedzy buda a klapa moje tam byly ostro poprzecieranie
By Bartas -  06 lip 2015, 20:24
 kujawsko-pomorskie
#184625
Tomek2202 pisze:Wiązka do lampy idzie przez klapę ? Nie po błotniku ? A jak sprawdzić bordnetza ?
a no tak, bo to ta "zewnetrzna" to wiazka w klapie odpada, co do borda to nie mam zielonego pojecia.
By adek -  06 lip 2015, 21:48
 łódzkie
#184643
Tomek2202 pisze:A czy może to być wina bordnetza, może on się psuję ?
Może, tylko dlaczego VCDS pokazuje przerwanie obwodu ? Myślę że szwankujący moduł objawiłby się większą ilością błędów, ale nigdy nie wiadomo.
By Tomek2202 -  12 lip 2015, 8:37
 wielkopolskie
#185065
Lampa przełożona i nadal to samo, a w sumie to teraz coraz więcej się dzieje. Lampa czasami pokazuję cały czas błąd, czasem podczas jazdy błąd jest czasem znika. Pomóżcie bo już nie wiem co robić, czy dać do jakiegoś elektronika czy może wymienić ten bordentz ?
By adek -  12 lip 2015, 14:01
 łódzkie
#185076
Tomek2202 pisze:Lampa przełożona i nadal to samo, a w sumie to teraz coraz więcej się dzieje. Lampa czasami pokazuję cały czas błąd, czasem podczas jazdy błąd jest czasem znika. Pomóżcie bo już nie wiem co robić, czy dać do jakiegoś elektronika czy może wymienić ten bordentz ?
Zrobisz jak będziesz uważał, ale ja bym nie bawił się w wymianę bordentz'a czy czegokolwiek innego. Wiemy że to nie lampa i w sumie tyle po nas, reszta to gdybanie (chyba że znajdziesz kogoś kto to już przerabiał). Jak ma się okazać, że zaczniesz po kolei wszystko zmieniać w aucie i nic nie pomoże a tylko wydasz kasę, to lepiej od razu wstawić do jakiegoś mechanika czy elektryka.
By Bartas -  12 lip 2015, 14:14
 kujawsko-pomorskie
#185079
adek pisze:
Tomek2202 pisze:Lampa przełożona i nadal to samo, a w sumie to teraz coraz więcej się dzieje. Lampa czasami pokazuję cały czas błąd, czasem podczas jazdy błąd jest czasem znika. Pomóżcie bo już nie wiem co robić, czy dać do jakiegoś elektronika czy może wymienić ten bordentz ?
Zrobisz jak będziesz uważał, ale ja bym nie bawił się w wymianę bordentz'a czy czegokolwiek innego. Wiemy że to nie lampa i w sumie tyle po nas, reszta to gdybanie (chyba że znajdziesz kogoś kto to już przerabiał). Jak ma się okazać, że zaczniesz po kolei wszystko zmieniać w aucie i nic nie pomoże a tylko wydasz kasę, to lepiej od razu wstawić do jakiegoś mechanika czy elektryka.
A on powie ze bord ....
Sprawdź wiązek, ewentualnie sprawdz borda z tego 2 auta .