Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Dżemo -  10 sie 2011, 13:29
 -------
#48368
Robiłem różne kombinacje ale chyba się poddaję bo nie wiem jak zmienić kodowanie (i czy w ogole jest to wykonalne w moim przypadku = 1/2 MFA) aby przyciski po prawej stronie (strzalka w górę i w dół) nie zmieniały opcji komputera tylko zmieniały piosenki na następną lub poprzednią.
Nikt nie pomoże? ;)
By furbs -  10 sie 2011, 14:25
 -------
#48371
Dzemo pisze:aby przyciski po prawej stronie (strzalka w górę i w dół) nie zmieniały opcji komputera tylko zmieniały piosenki na następną lub poprzednią
Działa to w ogóle u kogoś w ten sposób, że mając manetkę ze 'starą' obsługą mfa, po zamontowaniu kiery z multi manetka obsługiwała zmianę funkcji mfa a prawa strona kierownicy audio? Mam wrażenie, że tak się nie da i próbujesz ustawić coś czego fabryka nie przewidziała. Dobrze to opisałem? Do takiego działania tego zestawu chcesz dojść?

Ja mam fabryczną kierownicę multi i w manetce nie mam już przełączników do zmiany tego co pokazuje komp. Piosenki mogę zmieniać strzałkami po prawej dopiero jak przy użyciu przycisku z 'lista' po prawej stronie włączę mfa w tryb 'audio'. Tak też Ci to nie działa? Jeśli tak też nie jest to wg mnie powinieneś najpierw zlokalizować miejsce, żeby wyłączyć sterowanie kompem z manetki. Taka teorie sobie wymyśliłem...
By Dżemo -  10 sie 2011, 17:00
 -------
#48386
Furbs dobrze opisałeś i zrozumiałeś moją intencję :)
U mnie niestety jest taki problem, że na 1/2 MFA nie mogę sobie przełączyć komputera w tryb AUDIO i nawet naciskając przycisk "Lista" po prawej stronie na kierownicy kompletnie nic się nie dzieje (przytrzymywałem go, robiłem inne kombinacje z przyciskami i nic).
furbs pisze:Jeśli tak też nie jest to wg mnie powinieneś najpierw zlokalizować miejsce, żeby wyłączyć sterowanie kompem z manetki. Taka teorie sobie wymyśliłem...
Wydaje mi się, że takie miejsce zostało juz zlokalizowane. Chodzi o zmiane kodowania opisana nieco wczesniej w tym poście. Niestety z tym tez cudowalem. Całość rozchodzi się o to:
1. mogę zmienić kodowanie wykluczając Board Computer
2. jeżeli tak zrobię to automatycznie wyłączam całkowitą możliwość sterowania opcjami komputera - nie mogę tego robić ani poprzez manetkę ani przez przyciski na kierownicy.
3. jak przywrócę obecne ustawienia to opcje komputera wyswietlam sobie przyciskami na manetce i przyciskami na kierownicy ;)

Po kilka modyfikacjach i próbach jest chyba tak jak piszesz, ze nie ma takiej mozliwosci bo moduł kolumny kierownicy nie bedzie potrafil sterowac manetką (zmieniajac opcje komputera) i zarówno przyciskami na kierownicy (zmieniajac piosenki w radiu).
No cóż ;)
By antoś -  15 sie 2011, 10:12
 łódzkie
#48563
Żeby zmieniać piosenki używając tych przycisków, które masz w kierownicy musisz wyjść z funkcji komputera i ustawień i wejść w audio/nawigacja. W 1/2 fis nie jesteś w stanie tego zrobić dlatego możesz tymi przyciskami tylko zmieniać ustawienia komputera.
By antoś -  23 sie 2011, 23:58
 łódzkie
#48861
ja wymieniłem przyciski ze staszego typu na nowszy i wszystko działa, bez wymiany sterownika. Chyba nawet ten centralny moduł w kierownicy niezależnie od wersji przycisków jest ten sam.
By Abest -  30 sie 2011, 12:46
 dolnośląskie
#49152
Mam pytanie w związku z montażem kierownicy multifunkcyjnej. Mianowicie, wyposażając auto w mfa+ dokupiłem moduł highline bo miałem goły low line, teraz chcę dołożyć dodatkowo kierownicę multi. i moje pytanie jest takie czy poduszka z kierownicy trendline będzie pasować i jedyne co to muszę dokupić do kierownicy maskownicę czy poduszkę również? Z góry dzięki za odpowiedzi.
By Pidzers -  30 sie 2011, 13:55
 dolnośląskie
#49154
Chodzi Ci o poduszkę z kierownicy 4ro ramiennej, żeby przełożyć do 3ramiennej?
Jest odpowiedni temat poparty fotkami, że się da bezproblemowo i bezkolizyjnie ;)
By Dżemo -  30 sie 2011, 17:08
 -------
#49162
antoś pisze:ja wymieniłem przyciski ze staszego typu na nowszy i wszystko działa, bez wymiany sterownika. Chyba nawet ten centralny moduł w kierownicy niezależnie od wersji przycisków jest ten sam.
No to mnie zaskoczyłeś ;)
a czym takie przyciski się różnią, że obsłużą funkcje zmiany radia bo jakoś nie mogę tego skumać? :)
I drugie pytanie - gdzie i czy w ogóle dostanę same przyciski ? ;)
By Abest -  30 sie 2011, 22:30
 dolnośląskie
#49178
Pidzers pisze:Chodzi Ci o poduszkę z kierownicy 4ro ramiennej, żeby przełożyć do 3ramiennej?
Jest odpowiedni temat poparty fotkami, że się da bezproblemowo i bezkolizyjnie ;)
tak własnie o to ;) dzięki wielkie, bo kierownice już namierzyłem i nie wiedziałem czy poducha wejdzie czy też nie, jednak jak tos juz to robil znaczy że się da, no to super :):):) dzięki za info i pozdroVWionka !:)
By antoś -  30 sie 2011, 23:09
 łódzkie
#49183
Dzemo,

były przyciski takie jak te które Ci wysłałem na zdjęciu, oraz takie jak Ty założyłeś. Zobacz na układ funkcji na przyciskach. Różnią się delikatnie odcieniem, te co Ty masz są czarne a te co Ci wysłałem szarawe.

Jak chcesz to ta kierownica ze zdjęcia jest moja, do sprzedania:)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 91