Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mario2063 -  03 sie 2017, 16:36
 wielkopolskie
#255426
Witam
kolego mam taki problem
wymieniłem radio z rcd 300 na 310
Zmieniłem geteway na indeks L
założona została multifunkcja.
radio obsługuje tylko glosniej ciszej i gwiazdka jako wyciszenie nie moge zmieniać stacji w multi bo zmienia się komp na fis 1/2 tak jak z manetki
Nie mogę otworzyć zdjęcia z kodowaniem
pomóż coś :-)
Awatar użytkownika
By Cimek -  03 sie 2017, 22:23
 opolskie
#255438
mario2063 pisze:Witam
kolego mam taki problem
wymieniłem radio z rcd 300 na 310
Zmieniłem geteway na indeks L
założona została multifunkcja.
radio obsługuje tylko glosniej ciszej i gwiazdka jako wyciszenie nie moge zmieniać stacji w multi bo zmienia się komp na fis 1/2 tak jak z manetki
Nie mogę otworzyć zdjęcia z kodowaniem
pomóż coś :-)
Jaka kirownica, moduł kiery i kodowanie?
By mario2063 -  05 sie 2017, 5:44
 wielkopolskie
#255484
Kiera z 8 plastikowymi przyciskami miałem gdzieś opis tych kierownic jak się nazywają ale link się usunął
lewa strona szczalki, gwiazdka, tel
prawa strona komp, ok, szczalki
Awatar użytkownika
By Cimek -  05 sie 2017, 9:11
 opolskie
#255486
mario2063 pisze:Kiera z 8 plastikowymi przyciskami miałem gdzieś opis tych kierownic jak się nazywają ale link się usunął
lewa strona szczalki, gwiazdka, tel
prawa strona komp, ok, szczalki
Bo to kiera obsługą komputera. Z tego co wiem, to na niej nie przełączysz stacji. Więc albo zakładasz kierownicę pod ślizg 1szego typu, albo godzisz się z brakiem zmiany stacji.
Awatar użytkownika
By Husarz -  16 sie 2017, 9:43
 dolnośląskie
#255804
Witam,

Wczoraj robiłem przeszczep kierownicy i niestety mod zakończył się niepowodzeniem, gdyż po wymianie nie działa multifunkcja.

Problem który opisuje raczej nie należy do tych najczęstszych, gdyż zgodnie z moją wiedzą wszystko zrobiłem dobrze i w normalnym przypadku wszytko powinno działać.
Jeżeli ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić proszę o wsparcie:

Wymieniłem:
- Moduł kierownicy ...AQ -> ...CH
- Manetki starego typu na manetki nowego typu
- Slip ring type C
- Kierownica 8 przyciskowa na 12 przyciskowa
- Kabel pod multifunkcję do 12 przyciskowej ...D

Po wymianie:
- Modul kierownicy poprawnie przyjął kodowanie
- Adaptacja G85 itd przeprowadzona bezbłędnie
- Działają manetki, działa tempomat
- Działa wspomaganie itd

Nie działa:
- podświetlenie przycisków kierownicy nie działa
- klakson nie działa
- sterowanie przyciskami kierownicy nie działa
- sterownik 16 pokazuje błąd "no communication with steering wheel multifunction"

Uwagi:
- ponieważ posiadam kilka kabelków tego typu, próbowałem je podmieniać i na żadnym nie działa kierownica
- kierownica została przełożona z mojego starego Golfa po wypadku (wystrzeliła poduszka)
- poduszka oczywiście została wymieniona na nową


Czy możliwe że samo "wnętrze" kierownicy mogło ulec uszkodzeniu w wyniku wypadku i wystrzeleniu air bagu?
Jakie macie pomysły co jeszcze można sprawdzić / naprawić?
Kierownica to nówka z Scirocco i trochę byłoby mi jej szkoda.

****
Problem rozwiązany.
Okazało się że jeden pin w kostce w slip ring był wyłamany.
Widocznie odpowiadał on akurat za zasilanie multifunkcji, gdyż pozostałe funkcje działały.
Wymiana slip ringu na nowy uruchomiła wszystko :)
By Krzychu23Gda -  21 paź 2017, 17:02
 pomorskie
#257906
witam wszystkich , posiadam golfa v variant 2008 r. zakupiłem moduł 1KO953549CH i wiązkę poduszki 1KO971584C,wcześniej miałem moduł CA, po zamontowaniu kierownicy z multifunkcją nie działa klakson i samo sterowanie guzikami z kiery. podświetlenie guzików jest . kierownica 8 przyciskowa.
By Krzychu23Gda -  21 paź 2017, 17:52
 pomorskie
#257911
robił to jeden gosciu , wywaliło mu ze nie ma komunikacji z przyciskami kierownicy , no i klakson , na nowej wiązce poduszki nie działa , na starej tak

Dodano po 34 minutach 51 sekundach:
taśma kierownicy (zwijak ) : 1ko959653c
By Krzychu23Gda -  22 paź 2017, 9:57
 pomorskie
#257921
moduł jest nowy , może być wiązka , zobaczymy , dzeki

Dodano po 2 godzinach 17 minutach 23 sekundach:
zastanawia mnie tylko jeszcze jedno , czy wiązka kier. 1KO 971 584 C jest kompatybilna z modułem 1KO 971 584 CH czy nie powinna być wiązka 5K0971584C, troszkę różni się wtyczka i ma jeden kabelek więcej. może to jest winną że nie działa klakson i same guziki.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 91