Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Niecik -  13 gru 2017, 0:23
 śląskie
#260024
Cimek pisze:
13 gru 2017, 0:04
@Niecik Ściągaj kierę i sprawdź taśmę, jak i wszystkie kabelki, wtyczki od modułu aż do kierownicy.

Do soboty jakoś pociągnę :roll: dzięki za sugestię :hi:
By Misiek86 -  13 gru 2017, 9:30
 mazowieckie
#260030
witam

Wczoraj kolega mi wymieniał w moim golfie v kierownice na Multi i po wymianie kierownicy modułu z końcówką AQ kabelek do kiery z końcówką c typ drugi i manetki -Multi działało od razu
Mam 1/2 fisa licznik więc narazie tylko ściszanie i podglasnianie i obsluga licznika. Nastepnie wzięliśmy się za adaptacje wspomagania. Pierwszy raz po odpaleniu silnika wspomaganie bylo ale blad wyskakiwal.po wyłączeniu silnika i odpaleniu wspomaganie już nie działało i Po zrobieniu adaptacji z instrukcji w tym temacie cały czas wyskakuje błąd czujnika g85
błąd 00778 defective i brak wspomagania.

Stary moduł miałem z końcówką AF.

Walczyliśmy ponad 2 godz. Z adaptacja i nic.
Wróciliśmy do starych gratow i po 3 min adaptacja wspomagania pomyślna. Gdzie może leżeć problem? Zaznaczam Że wszystkie wtyki sprawdzone.
By Misiek86 -  22 gru 2017, 23:03
 mazowieckie
#260381
Po wymianie modułu na ten z końcówką BP wspomaganie zaadoptowalo się po 5 minutach także problemem był moduł z końcówką AQ- widocznie nie współpracował z modułem g85. Pzdr
By karolkolodziej -  05 sty 2018, 12:07
 podkarpackie
#260712
Witam, mam problem z adaptacją wspomagania. Wymieniłem kierownicę na 12sto przyciskową i na moduł z serii CH. Mam taśmę typu 2 (seria c) czyli wszystko powinno działać. Co może być przyczyną że nie chce się zaadoptować wspomaganie? Dodam że wcześniejszy moduł miał końcówkę AF i na nim bez problemy wszystko sie adaptuje. Miał ktoś podobny problem? Może winne są manetki, bo powinny być inne, ale w to wątpie. Podzielcie się swoimi doświadczeniami :) Z góry dzięki :)
By Misio -  07 sty 2018, 21:59
 mazowieckie
#260782
Dobra przyciski do mnie przyszły i niestety w 1 (prawym) ułamane jest mocowanie. Czy jest opcja że ori zaślepki też są 2 częściowe jak multifunkcja i da rade odkręcić ten tylni element i przełożyć? Nie mam warunków żeby iśc i wyrywać poduszkę i dobierać się do przycisków.
By szukaj -  06 cze 2018, 22:25
 mazowieckie
#265486
witam mam pytanie. Czy posiadając obecną kierownice, jestem w stanie zamatować przyciski wielofunkcyjne. Czy wycięcie tej pianki na moduł z przyciskami nic nie da?
Obrazek
By szukaj -  06 cze 2018, 23:35
 mazowieckie
#265489
Ok czyli mówisz jest to do ogarnięcia z tym że trochę zabawy będzie. A tak spytam jeszcze jak wydlubie tą masę to będę miał tam miejsca na przykręcenie tych przycisków?
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 91