Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Dżemo -  31 sie 2011, 9:39
 -------
#49190
Tzn. różnicę wizualną to widzę ;) inne przyciski, inne ułożenie przycisków itd :)
tylko zastanawiałem się czym sam przycisk różni się, że nie można go zakodować aby w tym nowszym modelu kierownicy mógł obsłużyć radyjko ;) - ale to już nie mieszam :-)

Nad zakupem myślę intensywnie - w razie co dam znać na PW
By antoś -  31 sie 2011, 12:51
 łódzkie
#49192
Dzemo pisze: tylko zastanawiałem się czym sam przycisk różni się, że nie można go zakodować aby w tym nowszym modelu kierownicy mógł obsłużyć radyjko ;) - ale to już nie mieszam :-)
też się nad tym zastanawiałem, myślę, że po prostu wysyłają one inne sygnały. :)
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  03 wrz 2011, 2:05
 spoza Polski
#49262
Witam
Mam pytanko Panowie - Czy ktoś już ogarniał montaż multifunkcji z MK6 do MK5? Widziałem to u gostka na zdjęciach i powiem że wygląda cool.
By Dżemo -  06 wrz 2011, 15:07
 -------
#49394
Ja gdzieś widziałem opisy dotyczące moda kiery z mk6 do mk5 - nie pamiętam na jakim etapie to się zatrzymało ;)
Poszukaj a znajdziesz - na pewno w dziale "miniwarsztatownia" ;)
By 1 6 D -  06 wrz 2011, 16:37
 zachodniopomorskie
#49400
Gdzieś na forum Scirocco chyba czytałem że jak sterownik pod kierownicą jest SW111 czyli najwyższy to można założyć kierownicę z mk6 i wtedy koduje się liczbą od 5 do 8 zamiast od 1 do 4. Bym musiał poszperać.

W pliku kodowania sterownika z SW 111 jest taki opis:
C09,0xxx?xx: Multi-Function Steering Wheel (1-4 = LIN 1.3 / 5-8 = LIN 2.0)
C10,0 = Multi-Function Steering Wheel not installed
C11,1 OR 5 = Multi-Function Steering Wheel w/o Tiptronic and w/o Push-To-Talk (PTT) installed
C12,2 OR 6 = Multi-Function Steering Wheel with Tiptronic and no Push-To-Talk (PTT) installed
C13,3 OR 7 = Multi-Function Steering Wheel w/o Tiptronic and with Push-To-Talk (PTT) installed
C14,4 OR 8 = Multi-Function Steering Wheel with Tiptronic and with Push-To-Talk (PTT) installed
Ja mam multikiere z mk5 w Sciro i mam 1 zakodowane. Na 5 pisze mi błąd braku komunikacji czy coś takiego i guziki nie działają.
By Abest -  06 wrz 2011, 20:49
 dolnośląskie
#49408
ja się dołączę do pytania, więc mając sterownik highline z golfa plus z 2004r której wersji kierownicy multi powinienem szukać? najwięcej na allegro jest tych kierownic z przyciskami do głośności po lewej stronie a po prawej obsługa kompa
By 1 6 D -  06 wrz 2011, 23:39
 zachodniopomorskie
#49427
A jaki numer masz sterownika kolumny? Ja miałem AM na końcu i u mnie pełnej obsługi radia(RCD510) nie było, tylko głośność.
By Abest -  07 wrz 2011, 0:16
 dolnośląskie
#49429
dobre pytanie, nie ja montowałem a za późno dziś żeby się dowiedzieć ale w piątek jeszcze się będę widział ze znajomym w sprawie migaczy w lusterkach bo migają jedynie zewnętrzne diody kierunków obu lusterkach a wcześniej się paliły wszystkie to się dowiem, nawet ostatnio mi podawał ale zapomniałem :? ale obsługa kierownicy multi jest na 100% a jakie ma znaczenie numer?
By 1 6 D -  07 wrz 2011, 7:53
 zachodniopomorskie
#49432
Moduł o końcu AM to highline o sofcie 70. A taki CD jak u mnie to też highline jednak ma soft 111.

Jak pisałem w moim przypadku na radiu RCD510 z AM można było zmieniać tylko głośność a nie mogłem wyciszyć lub przełączyć stacji lub piosenki odtwarzanej.
By antoś -  08 wrz 2011, 14:14
 łódzkie
#49498
Ja mam 2005 rok, miałem 1/2 FIS, multifunkcję taką jak wrzuciłem stronę wcześniej (po lewej telefon, po prawej głosność i zmiana piosenek) i sterowanie komputera w manetce.

Założyłem RNS 510 - mogłem tylko robić głośniej i ciszej, zmiana utworów nie działała (chyba wystarczy zmienić kodowanie radia - w polu sterowania radiem z kierownicy zaznaczyc albo odhaczyc wybór)

Załozyłem pełnego FISa i nie mogłem zmieniać menu.

Założyłem multifukcję taką jak wkleiłem w tym poście i wszystko działa jak powinno.

Nie wymieniałem żadnych modułów.
By Abest -  08 wrz 2011, 22:18
 dolnośląskie
#49549
dzieki ;) ja jutro musze podjechac zrobic cos z migaczami w lusterkach bo tylko sie skrajne diodki pala a wczesniej sie wszystkie palily i dowiem sie jaki modol mam teraz ( numer ) i bedzie wiadomo mam nadzieje ;) dzieki za pomoc ;)
By Abest -  09 wrz 2011, 14:58
 dolnośląskie
#49589
moduł pod kierownicą jest z końcówką AQ, migacze... no wkurzająca pierdoła ale tak nie zostawię bo ja w sumie uwagi nie zwróciłem ale Ojciec mówił, że na 100% cały się świecił lewy i prawy a teraz tylko na skrajnych częściach po 2 diodki na stronę. upewnię się jeszcze, czyli u was jak miga kierunkowskaz w lusterku to miga na całej długości tak?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 91