Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By ruszko -  01 cze 2016, 19:58
 lubuskie
#229868
A-R-T-U-R pisze:
ruszko pisze:
A-R-T-U-R pisze:Daj jej fote bo po nr to sobie mozna...
http://allegro.pl/vw-cc-lift-kierownica ... 27915.html
Z mk6. Sporo ludzi na forum ja ma. Dorzucasz modul kiery z koncowka CH i zalatwione. Poduszke musisz jednak juz konkretnie do tej kiery qpic
WACEK pisze:Taka sama jak w golfie 6 moduł pod kierownicę z końcówką CH obsługujący 12 przycisków i wszystko śmiga . żaden inny

Obrazek

Poduszka taka jak ta :
np. golf 6
Obrazek

no i to sa konkrety :ok:
Dziekowac i bede kompletowac powoli elementy
Pozdro
Awatar użytkownika
By Ramzes -  01 cze 2016, 21:14
 kujawsko-pomorskie
#229875
ruszko pisze:
Ramzes pisze:
ruszko pisze:Aaa no to juz conieco wiem ☺ rozumiem ze tylko ze od 7 to nie bedzie dzialac. Myslalem ze niemoga byc takie same nr od golfa 6 i 7. To moze zapytam inaczej.
A jaka polecacie o podobnym wygladzie i pelnosprawnosci do V
U mnie masz od mk6 gti

A znalalazlem cos takiego ktore to mi podeszlo 3C8 419 091 BE
czy takowa by sie nadawala i do tej wtedy poducha z czteroramiennej czy tez poducha do kupienia osobno (cena?)
Przeszperaj caly wątek, poducha od 4 ramiennej nie pasuje do 3ramiennej. Czasami warto samemu do czegos dojsc a nie miec podane do tacy :ok:
By ruszko -  01 cze 2016, 21:22
 lubuskie
#229876
Ramzes pisze:
ruszko pisze:
Ramzes pisze:
U mnie masz od mk6 gti

A znalalazlem cos takiego ktore to mi podeszlo 3C8 419 091 BE
czy takowa by sie nadawala i do tej wtedy poducha z czteroramiennej czy tez poducha do kupienia osobno (cena?)
Przeszperaj caly wątek, poducha od 4 ramiennej nie pasuje do 3ramiennej. Czasami warto samemu do czegos dojsc a nie miec podane do tacy :ok:

wiem szperalem :) ale nie dosc ze 60 stron to bylo ze raz pasuje od innej kiery i tak mi jakos utkwilo :wall:

ale dzieki za uwage :hi:
By ciaplo1 -  22 cze 2016, 19:46
 małopolskie
#232088
Koledzy, mam taki mały problemik. Założyłem dziś moduł do kierownicy multi ośmioprzyciskowej z końcówka AG, oczywiście po zakodowaniu kiera działa, ale auto nie odpala tzn.rozrusznik nie kręci. Czy ktoś już coś takiego miał? :hmmm:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 cze 2016, 21:48
 śląskie
#232113
ciaplo1 pisze:Koledzy, mam taki mały problemik. Założyłem dziś moduł do kierownicy multi ośmioprzyciskowej z końcówka AG, oczywiście po zakodowaniu kiera działa, ale auto nie odpala tzn.rozrusznik nie kręci. Czy ktoś już coś takiego miał? :hmmm:
hmmmm a wtyczka od stacyjki na pewno dobrze siedzi w module?
Jakis błąd jest widoczny ?
sprawdź w blokach pomiarowych czy stacyjka daje sygnał na rozruch...
By Robin -  25 lip 2016, 22:15
 mazowieckie
#235076
Witam,

Wy juz zakaldacie kierownice z mk6 i mk7 a ja mam problem z uruchomieniem mk5 z multi, na poczatek prosze mi doradzic co moze byc przyczyna ze vcds odrzuca mi mozliwosc kodowania mam error co bym nie pisal i koniec, w sumie jedna z przyczyn to niewidoczna tasma air bag ale tasma ma przejscie i byla podmieniana i nic. Mam kabel z koncowka C modul AQ wszystko co potrzebne bo to informacje stare jak swiat, a nic mi nie dziala lacznie z klaksonem - tempomat z manetki dziala i to wszystko reszta to nie widoczna tasma o co kaman, uszkodzony sterownik kolumny?
W vcdsie rzeczywiscie widac jak przyciski od mfa i kierunkow dzialaja reszta zero brak komunikacji.
Awatar użytkownika
By WACEK -  25 lip 2016, 22:23
 pomorskie
#235078
Robin pisze:Witam,

Wy już zakldacie kierownice z mk6 i mk7 a ja mam problem z uruchomieniem mk5 z multi, na poczatek prosze mi doradzić co moze byc przyczyna ze vcds odrzuca mi mozliwosc kodowania mam error co bym nie pisal i koniec, w sumie jedna z przyczyn to niewidoczna tasma air bag ale tasma ma przejscie i byla podmieniana i nic. Mam kabel z koncowka C moduł AQ wszystko co potrzebne bo to informacje stare jak swiat, a nic mi nie dziala lacznie z klaksonem - tempomat z manetki dziala i to wszystko reszta to nie widoczna tasma o co kaman, uszkodzony sterownik kolumny?
W vcdsie rzeczywiscie widac jak przyciski od mfa i kierunkow dzialaja reszta zero brak komunikacji.
A kolego jakie masz guziki z gwiazdką po lewej ? plastiki czy gumowe
1K0-953-549-AQ Typ 2 SW 0070 Highline tempomat, MFA+, multifunkcja
A taśmę masz typ 2 ( C lub D ) czy 1 ( A lub B) bo taśma ( zwijak ) to nie to samo co kabel między kierą a zwijakiem

Kombinuję już po bandzie :hmmm:
Awatar użytkownika
By Krzycho -  25 lip 2016, 22:38
 małopolskie
#235080
Robin pisze:Witam,

Wy juz zakaldacie kierownice z mk6 i mk7 a ja mam problem z uruchomieniem mk5 z multi, na poczatek prosze mi doradzic co moze byc przyczyna ze vcds odrzuca mi mozliwosc kodowania mam error co bym nie pisal i koniec, w sumie jedna z przyczyn to niewidoczna tasma air bag ale tasma ma przejscie i byla podmieniana i nic. Mam kabel z koncowka C modul AQ wszystko co potrzebne bo to informacje stare jak swiat, a nic mi nie dziala lacznie z klaksonem - tempomat z manetki dziala i to wszystko reszta to nie widoczna tasma o co kaman, uszkodzony sterownik kolumny?
W vcdsie rzeczywiscie widac jak przyciski od mfa i kierunkow dzialaja reszta zero brak komunikacji.
1. która kierownica?
2. jaki miałeś fabrycznie moduł, albo jakie oznaczenie ma slipring (pierścień)? co prawda to nie ma nic wspólnego z przyjmowaniem kodowania
3. jakie kodowanie wpisujesz??
By Robin -  25 lip 2016, 22:56
 mazowieckie
#235084
Kupilem auto jzu z tym problemem i radiem rcd510 i ten modul jest jak go mam, wlasciciel tweirdzil ze po zmianie radia to sie stalo ale to malo istotne bo wiedzialem ze sobie jakos z tym musze poradzic a tu du.a, poza tym wszystko dziala.

Co do typu dokaldnego tasmy czyli literki to nie wiem jutro po poludniu to rozbiore i porobie zdjecia ale jak patrzylem to mniej wiecej wszystko bylo zgodne.

Kodowanie jakie bym nie wpisal z tych co mi proponuje vcds nie chce wejsc, kierownice mam z guzikami bez gwiazdki chyba pierwszy typ gumowe przyciski??

Sprawdzalem numer tasmy, kabelka od niej, sterownika, kabelka od multi wszystko pasi, sterownik maly tez jest po prostu drazni mnie to ze nie wiem co jest grane jak teoretycznie to powinno dzialc jedyne czego nie podmeinialem i czego nie widzi sterownik to tasmy mozliwe by cos tam poplynelo??

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Nie widze edytacji wiec dopisze bo teraz zrozumialem kolege 2 posty wyzej tasme mam z koncowka C, kabelek tez.

Przydalby sie chyba ktos z okolic Warszawy by to zaczac podmieniac i sprobowac zakodowac moze i cos w sterowniku sie upalilo co jest chyba malo prawdopodobne bo on w ogole przestalby dzialac??
Awatar użytkownika
By Krzycho -  25 lip 2016, 23:02
 małopolskie
#235086
ale jak nie widzi taśmy? co masz na myśli i nie odpowiedziałeś na pytanie jakie kodowanie wpisujesz... najlepiej zdjęcie jak to masz wpisane... a jakie masz teraz kodowanie modułu kierownicy?? może daj skan auta?
By Robin -  25 lip 2016, 23:16
 mazowieckie
#235089
Wybacz nie odpowiedzialem bo nei pamietam, jutro zrobie screeny i wrzuce bo nie pamietam.

Nie widzi przez blad komunikacji control stering wheel 01426 i jak wejde sobie w sterownik kolumny no to wszystko co zwiazane z nim nie odpowiada ale to jasne bo przeciez nie chce sie zakodowac w ogole

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
zle napisalem tasmy - nie widzi calego zespolu przez zle kodowanie chociazby a czego dokaldnie to nie wiem
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 lip 2016, 0:04
 małopolskie
#235090
no to jutro idziesz do auta, spisujesz jakie masz części, robisz zdjęcie poduszki od tyłu wraz z kablem... robisz zdjęcia albo printscr z błedami i zrób cały autoskan.
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 91