Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By glodek -  21 mar 2016, 9:25
 wielkopolskie
#220856
Cześć
Musisz swój kabel przerobić na mk5 czyli ten schemat - edit teraz doczytałem że zrobiłeś według tego :) ok to super :ok:

Obrazek
Awatar użytkownika
By kowpio -  25 mar 2016, 13:31
 lubuskie
#221561
Mam jeszcze 2 pytanka. Po podlaczeniu kiery przestaly dzialac przyciski do obsługi kompa w prawej manetce. Czy to normalne? Kiere, sterownik kupilem wraz z manetkami i wlasnie w prawej nie ma obslugi. Czyli mniemam, ze tak powinno byc. Ale nie jestem pewien. Jesli nie da sie zrobic, by kompa obslugiwac manetka i z kiery to zamontuje manetke bez obslugi a swoja sprobuje sprzedać za flaszke:-)
I drugie pytanie. Czy da sie w jakis sposob z kiery 8 przyciskowej przelaczac miedzy trybami odtwarzania w radiu? Tzn. RADIO, MEDIA IN, CD, SD? Czy to juz musze bezposrednio z radia. (rcd510 eu)
Awatar użytkownika
By marnon -  25 mar 2016, 13:50
 śląskie
#221564
kowpio pisze:Mam jeszcze 2 pytanka. Po podlaczeniu kiery przestaly dzialac przyciski do obsługi kompa w prawej manetce. Czy to normalne? Kiere, sterownik kupilem wraz z manetkami i wlasnie w prawej nie ma obslugi. Czyli mniemam, ze tak powinno byc. Ale nie jestem pewien. Jesli nie da sie zrobic, by kompa obslugiwac manetka i z kiery to zamontuje manetke bez obslugi a swoja sprobuje sprzedać za flaszke:-)
I drugie pytanie. Czy da sie w jakis sposob z kiery 8 przyciskowej przelaczac miedzy trybami odtwarzania w radiu? Tzn. RADIO, MEDIA IN, CD, SD? Czy to juz musze bezposrednio z radia. (rcd510 eu)
tak , jak masz kierownicę multi to nie masz sterowania w manetce, powinieneś zmienić manetkę na taką bez możliwości obsługi kompa.
Awatar użytkownika
By glodek -  25 mar 2016, 21:19
 wielkopolskie
#221655
Aby przełączać źródła dźwięku trzeba wejść w menu radio ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 mar 2016, 0:02
 śląskie
#221682
glodek pisze:Aby przełączać źródła dźwięku trzeba wejść w menu radio ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
eeee Danieloooo to nie multi 12 tylko 8. :P
Nie da się z kiery wybierać źródła audio z kiery.... Radio-cd-usb itp,,,,
Z tym dali d...y niesamowicie w szmelcwagonie.. :tooth:
Dlatego sobie zrobiłem manetkę do tego :naughty:
Ach te pajączki
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ljdlqHc ... e=youtu.be[/youtube]
Awatar użytkownika
By kowpio -  27 mar 2016, 12:16
 lubuskie
#221851
Ok. Fajna sprawa. Trzeba duzo motac? Dasz jakis schemat, czy wystarczy cos vcds-em zmiebic? Zostala mi ta manetka z obsluga fisa i mfa, wiec bym ja wykorzystal. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 mar 2016, 15:47
 śląskie
#221888
kowpio pisze:Ok. Fajna sprawa. Trzeba duzo motac? Dasz jakis schemat, czy wystarczy cos vcds-em zmiebic? Zostala mi ta manetka z obsluga fisa i mfa, wiec bym ja wykorzystal. Pozdrawiam
Niestety ale trzeba rozebrac całe radio i wlutować się przewodami pod przyciski od media i radio na panelu przednim radia... i potem dolutowac je do manetki.
Awatar użytkownika
By kowpio -  27 mar 2016, 20:13
 lubuskie
#221913
tak myslalem, ze grubsza sprawa. no szkoda. w takim razie jak pisalem wczesniej w wolnej chwili wrzuce manetke bez sterowania i amta sprobuje sprzedac. Dex, Ty to jestes prawdziwy forumowicz, nie ma swieta, czy nie swieta. zawsze mozna liczyc na Twoj odzew. pozdrawiam i mokrego dyngusa:)
By matiees -  27 kwie 2016, 21:15
 świętokrzyskie
#226179
Witam, mam w EOSie niestety 1/2 fis i brakuje mi trochę kierownicy z przyciskami. Rok produkcji 2009. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że mogę jedynie założyć stary typ kierownicy z multifunkcją. Zależy mi jedynie na obsłudze radia, czyli głośność, następny/poprzedni utwór oraz odbieranie telefonu, bo w planach jest założenie ori modułu BT. Fabrycznie radio to RCD510. Pytania:
1. Jaka to ma być kierownica ? Na allegro widzę jedynie te nowsze z gwiazdką po lewej.
2. Czy VCDS-em sprawdzę numer modułu kierownicy ?
3. Trochę poza tematem, ale jeżeli musiałbym wymieniać licznik na MFA+, to czy nowy licznik muszę kupić typowo pod EOSa, czy mogę np. od Golfa ? Podczas otwierania dachu wyświetla się tam mała ikonka i komunikat na wyświetlaczu "Top operation" itd., będzie to działało również na nowym full fis ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 kwie 2016, 22:21
 śląskie
#226190
matiees pisze:Witam, mam w EOSie niestety 1/2 fis i brakuje mi trochę kierownicy z przyciskami. Rok produkcji 2009. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że mogę jedynie założyć stary typ kierownicy z multifunkcją. Zależy mi jedynie na obsłudze radia, czyli głośność, następny/poprzedni utwór oraz odbieranie telefonu, bo w planach jest założenie ori modułu BT. Fabrycznie radio to RCD510. Pytania:
1. Jaka to ma być kierownica ? Na allegro widzę jedynie te nowsze z gwiazdką po lewej.
2. Czy VCDS-em sprawdzę numer modułu kierownicy ?
3. Trochę poza tematem, ale jeżeli musiałbym wymieniać licznik na MFA+, to czy nowy licznik muszę kupić typowo pod EOSa, czy mogę np. od Golfa ? Podczas otwierania dachu wyświetla się tam mała ikonka i komunikat na wyświetlaczu "Top operation" itd., będzie to działało również na nowym full fis ?
1 najlepiej z gwiazdką bo nią obsłużysz potem fis ale za to brak możliwości zmiany za pomocą kierownicy źródła Audio w radiu.
2 vcds lub przez rozebranie osłony lecz to dużo zabawy
3 raczej obojętne od czego kupisz,
By matiees -  27 kwie 2016, 22:49
 świętokrzyskie
#226197
Dzięki za odpowiedź, źródło audio mogę zmieniać ręcznie w radiu, to nie problem, ale czy w kierownicy z gwiazdką będę mógł sterować głośnością + zmiana utworów odtwarzanych z karty pamięci/stacji radiowych przy 1/2 fis ? Wolałbym się wstrzymać ze zmianą licznika, bo to jednak więcej kombinacji, no i ten mi bardzo pasuje :)
Awatar użytkownika
By Ramzes -  27 kwie 2016, 23:38
 kujawsko-pomorskie
#226204
matiees pisze:Witam, mam w EOSie niestety 1/2 fis i brakuje mi trochę kierownicy z przyciskami. Rok produkcji 2009. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że mogę jedynie założyć stary typ kierownicy z multifunkcją. Zależy mi jedynie na obsłudze radia, czyli głośność, następny/poprzedni utwór oraz odbieranie telefonu, bo w planach jest założenie ori modułu BT. Fabrycznie radio to RCD510. Pytania:
1. Jaka to ma być kierownica ? Na allegro widzę jedynie te nowsze z gwiazdką po lewej.
2. Czy VCDS-em sprawdzę numer modułu kierownicy ?
3. Trochę poza tematem, ale jeżeli musiałbym wymieniać licznik na MFA+, to czy nowy licznik muszę kupić typowo pod EOSa, czy mogę np. od Golfa ? Podczas otwierania dachu wyświetla się tam mała ikonka i komunikat na wyświetlaczu "Top operation" itd., będzie to działało również na nowym full fis ?
Dlaczego możesz włożyć tylko kiere starego typu? Ja mam 1/2 fis i mam nowego typu 12-przyciskową i wszystko działa. Mogę sterować rcd510 i kompem choć zródło dźwięku trzeba wybierać ręcznie.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 91