Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
Usterki, awarie i problemy zwi─ůzane z elektronik─ů i elektryk─ů (o┼Ťwietlenie, ┼╝ar├│wki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar u┼╝ytkownika
przez Krzycho -  05 wrz 2016, 19:09
 ma┼éopolskie
Siwek92 pisze:
Krzycho pisze:Modu┼é i manetka wycieraczek do wymiany. Par─Ö post├│w wcze┼Ťniej pisa┼éem, ┼╝e nie by┼éo poduszek 2 nabojowych w mk5, przynajmniej ja si─Ö nie spotka┼éem... a bez rozbierania mo┼╝esz sprawdzi─ç w programie ETKA.

Czyli maj─ůc tak jak ja, 1/2 FIS, kierownice czteroramienn─ů i sterowanie z manetki, to przy zmianie na multifunkcj─Ö musz─Ö te┼╝, pr├│cz modu┼éu itp., wymieni─ç te┼╝ manetk─Ö na tak─ů bez sterowania? :hmmm:

musisz nie musisz... ja proponuj─Ö wymieni─ç aby nie by┼éo tak ┼╝e potem co┼Ť nie dzia┼éa... np brak menu audio....
Awatar u┼╝ytkownika
przez Siwek92 -  05 wrz 2016, 21:21
 ┼Ťl─ůskie
Krzycho pisze:
Siwek92 pisze:
Krzycho pisze:Modu┼é i manetka wycieraczek do wymiany. Par─Ö post├│w wcze┼Ťniej pisa┼éem, ┼╝e nie by┼éo poduszek 2 nabojowych w mk5, przynajmniej ja si─Ö nie spotka┼éem... a bez rozbierania mo┼╝esz sprawdzi─ç w programie ETKA.

Czyli maj─ůc tak jak ja, 1/2 FIS, kierownice czteroramienn─ů i sterowanie z manetki, to przy zmianie na multifunkcj─Ö musz─Ö te┼╝, pr├│cz modu┼éu itp., wymieni─ç te┼╝ manetk─Ö na tak─ů bez sterowania? :hmmm:

musisz nie musisz... ja proponuj─Ö wymieni─ç aby nie by┼éo tak ┼╝e potem co┼Ť nie dzia┼éa... np brak menu audio....
Ramzes pisze:
Siwek92 pisze:

tak, musisz bo bedziesz sterowal komputerem z kierownicy

mhm w takim razie jaki nr musi mieć manetka żeby się to nie gryzło? Bo rozumiem, że taka z mk6 też może być :wacko:
przez bravo36 -  10 wrz 2016, 8:46
 ┼Ťwi─Ötokrzyskie
Mam moduł o num 1K0-953-549-CF Typ 2 SW 0111 Highline tempomat, MFA+, multifunkcja. I teraz mam pytanie czy nie jest za wysokie SW do Golfa 2008 r.
Awatar u┼╝ytkownika
przez sopel_95 -  13 wrz 2016, 14:48
 mazowieckie
Panowie jestem na etapie kalibracji po wymianie modu┼éu kierownicy i do┼éo┼╝eniu multifunkcji. Pr├│buje dosta─ç si─Ö do basic settings ale kod 40168 nie dzia┼éa wyskakuje ┼╝e jest b┼é─Ödny. Sprawdza┼éem w 2 wersjach VCDS ci─ůgle to samo.

Edit
Dobra uporalem si─Ö . Teraz jest problem z adaptacja, nie mam wspomagania i wy┼Ťwietla si─Ö b┼é─ůd 02546 steering limit stop .
Robi─Ö wszystko jak w instrukcji i nadal to samo mo┼╝e jakie┼Ť wskaz├│wki ?
Awatar u┼╝ytkownika
przez sopel_95 -  14 wrz 2016, 21:44
 mazowieckie
sopel_95 pisze:Panowie jestem na etapie kalibracji po wymianie modu┼éu kierownicy i do┼éo┼╝eniu multifunkcji. Pr├│buje dosta─ç si─Ö do basic settings ale kod 40168 nie dzia┼éa wyskakuje ┼╝e jest b┼é─Ödny. Sprawdza┼éem w 2 wersjach VCDS ci─ůgle to samo.

Edit
Dobra uporalem si─Ö . Teraz jest problem z adaptacja, nie mam wspomagania i wy┼Ťwietla si─Ö b┼é─ůd 02546 steering limit stop .
Robi─Ö wszystko jak w instrukcji i nadal to samo mo┼╝e jakie┼Ť wskaz├│wki ?

Jeszcze jedno pytanko :tooth: bo zmianie manetki na tak─ů bez obs┼éugi mfa wyskakuje b┼é─ůd 00888 - Wiper switch for intermittnet operation 014 defective.
Trzeba j─ů jako┼Ť zakodowa─ç ┼╝eby b┼é─ůd znikn─ů┼é ?? Manetka normalnie dzia┼éa tylko b┼é─ůd si─Ö pojawia.
przez turzol -  16 wrz 2016, 21:26
 ┼Ťl─ůskie
Przeczyta┼éem ca┼éy temat od deski do deski i nie znalaz┼éem odpowiedzi na nurtuj─ůce mnie pytanie. Chodzi o dob├│r modu┼éu kierownicy pod multifunkcje 12-przycisk├│w z Golfa 6.
Fabrycznie mam w Golfie ta┼Ťm─Ö o nr 1K0-959-653-C czyli Type 2, poza tym zamontowa┼éem ju┼╝ obie manetki z nowymi piktogramami.
Czy koniecznie muszę kupować moduł

1K0-953-549-CH Type 2 SW 0111 Highline Yes 1.3 & 2.0

Co oznacza wersja LIN? Ten moduł CH jako jedyny ma obsługę obu wersji LIN przez co jest najbardziej uniwersalny ale co to tak naprawdę daje mi z punktu widzenia użytkownika Golfa V?

Czy koniecznie muszę montować moduł CH czy mogę każdy dowolny Highline z listy?

Dzia┼éaj─ůce, Polecane
Type 2:
1K0-953-549-AK Type 2 SW 0070 Highline Yes 1.3
1K0-953-549-AQ Type 2 SW 0070 Highline Yes 1.3
1K0-953-549-BG Type 2 SW 0101 Highline Yes 1.3
1K0-953-549-BP Type 2 SW 0101 Highline Yes 1.3

RE: KIEROWNICA MULTIFUNKCYJNA
Awatar u┼╝ytkownika
przez Husarz -  17 wrz 2016, 15:47
 dolno┼Ťl─ůskie
turzol pisze:Przeczyta┼éem ca┼éy temat od deski do deski i nie znalaz┼éem odpowiedzi na nurtuj─ůce mnie pytanie. Chodzi o dob├│r modu┼éu kierownicy pod multifunkcje 12-przycisk├│w z Golfa 6.
Fabrycznie mam w Golfie ta┼Ťm─Ö o nr 1K0-959-653-C czyli Type 2, poza tym zamontowa┼éem ju┼╝ obie manetki z nowymi piktogramami.
Czy koniecznie muszę kupować moduł

Co oznacza wersja LIN? Ten moduł CH jako jedyny ma obsługę obu wersji LIN przez co jest najbardziej uniwersalny ale co to tak naprawdę daje mi z punktu widzenia użytkownika Golfa V?

Czy koniecznie muszę montować moduł CH czy mogę każdy dowolny Highline z listy?

Dzia┼éaj─ůce, Polecane
Type 2:
1K0-953-549-AK Type 2 SW 0070 Highline Yes 1.3
1K0-953-549-AQ Type 2 SW 0070 Highline Yes 1.3
1K0-953-549-BG Type 2 SW 0101 Highline Yes 1.3
1K0-953-549-BP Type 2 SW 0101 Highline Yes 1.3

RE: KIEROWNICA MULTIFUNKCYJNA

Pod kierownic─Ö multifunkcyjn─ů z Golfa 6 potrzebuje koniecznie modu┼é kierownicy, kt├│ry obs┼éuguje LIN 2.0
Zatem mo┼╝e to by─ç modu┼é CH lub nowsze, kt├│re obs┼éuguj─ů LIN 2.0

Przewag─ů modu┼éu CH jest jednak to, ┼╝e jako jeden z bardzo niewielu obs┼éuguje zar├│wno LIN 1.3 (kierownice z Golfa V) jak i LIN 2.0 (kierownice z Golfa 6). Jest przez to po prostu bardziej uniwersalny.

Ja osobi┼Ťcie kupi┼éem modu┼é CH z innego powodu - poniewa┼╝ jest sprawdzony, ┼╝e dzia┼éa bez zarzutu z innymi sterownikami w Golfie V. Wiele os├│b ju┼╝ go montowa┼éo i wiadomo, ┼╝e nie stwarza wielu problem├│w.
Z drugiej strony, gdyby porównać sobie ceny to moduł CH jest znacznie droższy od pozostałych i znacznie cięższy do dostania. Chociaż u nas na forum chyba @krzycho sprzedaje takie po 300zł.

Pozdrawiam!
Awatar u┼╝ytkownika
przez Bud┼╝ak -  27 wrz 2016, 23:02
 mazowieckie
Panowie, pomo┼╝e kto┼Ť?
Po zmianie kierownicy multi z mk V na mkVI, przesta┼éa dzia┼éa─ç multifunkcja, na FISie mam info tylko o zasi─Ögu km na baku, a VCDS pokazuje taki b┼é─ůd
Obrazek

Znalazłem takie info na temat błędu. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01426
Sprawdzałem bezpieczniki. Wszystkie ok.

Kto┼Ť ma jakie┼Ť pomys┼éy co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů nie dzia┼éania multi? Czy┼╝by uszkodzone by┼éy kable/┼é─ůczenia od multi?

Taki rodzaj poduchy mam je┼Ťli to w czym┼Ť pomo┼╝e.
Obrazek
Awatar u┼╝ytkownika
przez Bud┼╝ak -  28 wrz 2016, 0:55
 mazowieckie
Krzycho pisze:a zmieni┼ée┼Ť kodowanie na kierownic─Ö z obs┼éug─ů LIN2.0??

Nie, nie zmieniałem na LIN 2.0. Grzebałem tylko "16 - Steering Wheel i 07 - Coding" Rozumiem, że mam zaznaczyć jak poniżej? I wtedy będzie działać?

Obrazek
przez bravo36 -  15 pa┼║ 2016, 14:29
 ┼Ťwi─Ötokrzyskie
Wymieni┼éem dzisiaj kierownic─Ö na multi dok┼éadaj─ůc modu┼é CH. ┼Ümiga wszystko. Kto┼Ť tu pisa┼é ┼╝e najlepiej wymieni─ç manetk─Ö od wycieraczek bo mo┼╝e co┼Ť nie dzia┼éa─ç. Ja tej manetki nie wymienia┼éem bo okaza┼éo si─Ö ┼╝e nadal zmienia wskazania komputera tak samo jak przyciski z kierownicy a dodatkowo mo┼╝na ni─ů jeszcze zmienia─ç piosenki w radiu i stacje radiowe. Spotka┼é si─Ö kto┼Ť z czym┼Ť takim? Jest to normalne?
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 71

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy