Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  18 lip 2016, 10:12
 śląskie
#234435
wydaje mi się że ta wiązka nowa ci nie podejdzie. za mało ma kabli.
dolne 4 to , głośnikowe dwa, plus biały, brązowy masa.
brakuje can i tych białych od zamka co są na zdjęciu w górnej wtyczce.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  18 lip 2016, 13:18
 małopolskie
#234447
a nie lepiej przerobić przednie na 3 generację?? i wtedy do tyłu podciągnąć 2x +12V (jedno stałe jedno po zapłonie) + lin z przednich modułów??
By Benekf -  18 lip 2016, 22:11
 małopolskie
#234487
Krzycho pisze:a nie lepiej przerobić przednie na 3 generację?? i wtedy do tyłu podciągnąć 2x +12V (jedno stałe jedno po zapłonie) + lin z przednich modułów??
Jak bym nie miał zakupionych silników 2 generacji to na pewno lepiej ;)
By soja -  30 sie 2016, 16:33
 zachodniopomorskie
#238071
Panowie, ja jestem na etapie układania nowych wiązek we wszystkich czterech drzwiach. Z tyłu nie mam elektrycznych szyb. Tak sobie pomyślałem, że mógłbym teraz przy okazji położyć sobię wiązki do elektryki tylnuych drzwi. Czy ktoś ma może rozpiskę w jakie piny trzeba powkladac dodatkowe kable?

W przyszlości mam zamiar wymienić sterowniki drzwi na te z 3 generacji więć pod taką konfigurację był to robił.
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  17 lut 2019, 19:42
 małopolskie
#271844
yox2014 pisze:
17 lut 2019, 19:13
... zadnego kabla od zamka nie ruszasz, zmieniasz wiazke tył i dokładasz zasilanie oraz LIN, jesli masz teraz 2GEN czyli CAN to mozesz wykorzystac istniejące przewody CAN (1 do dodatk. zasilania i drugi do LIN) tu masz wszystko opisane ;)
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... 24&t=10271
Zasilanie i iln mam juz podciagniete, na osobnych kablach.
Zamki mam z mk5 a wiazke drzwi z mk6, jest inna wtyczka.
A jeszcze jedno, jak moj komfort bie obsluguje polaczenia drzwi via lin to musze go wymienic?

Na forum tourana pisza zeby dociagnac zasilanie do 22 i 26 pinu.
A Glodek pisze ze do 22 i 1.
Wiec ktora opcja jest poprawna?
Awatar użytkownika
By yox2014 -  17 lut 2019, 21:05
 spoza Polski
#271848
SZARWUS pisze:
17 lut 2019, 19:42
Zasilanie i iln mam juz podciagniete, na osobnych kablach.
Zamki mam z mk5 a wiazke drzwi z mk6, jest inna wtyczka.
A jeszcze jedno, jak moj komfort bie obsluguje polaczenia drzwi via lin to musze go wymienic?

Na forum tourana pisza zeby dociagnac zasilanie do 22 i 26 pinu.
A Glodek pisze ze do 22 i 1.
Wiec ktora opcja jest poprawna?
... skoro komfort nie obsługuje to logiczne, że trzeba wymienic, chyba że BCM wstawisz :yes2:
... co do podłaczenia to ja robiłem j.w i tak jest w ELSA dla Tourana, nie sadzę żeby w MK5 było inaczej ale zawsze możesz sprawdzić (Tourany od 2008 szły po LIN, nie wiem jak z "goframi" ale sprawdz podłaczenie dla MK6)