Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By pitt52 -  27 sie 2015, 14:58
 śląskie
#190429
Witam. Mam pytanie odnośnie regeneracji matowych lamp przednich. Czy ktoś się w to bawił samodzielnie? Czego używaliście do tego tupu operacji?
By zumi -  27 sie 2015, 15:26
 śląskie
#190431
Z tego co wiem na allegro mozna kupic krazki do katowki do polerowania lamp do tego srodek polerski np. g3 ktory stosuje się do lakierow samochodowych... Katowka z regulowanymi obrotami... Ok. 600-900 obrotow spryskiwacz z woda i do roboty... Jedyny problem jest taki ze nowe lampy maja powloke ktora się podczas polerowania zdziera takze po takiej operacji trzeba będzie ja powtarzac co ok. pol roku i tyle :-)
By Bartas -  27 sie 2015, 20:11
 kujawsko-pomorskie
#190470
Moja wyglądała tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zabezpieczenie lakieru taśma, następnie na mokro papier wodny 2000.
Obrazek

Później menzerna 500, znowu szlifowanie znowu polerka znowu szlifowanie.
Następnie zmiana pada i finisz fg 2500 i fg 4000

Efekt pracy jakies 2,5-3h na jedna lampe:
Obrazek
Obrazek

Efekt w miare ok, ale by to zrobić tak jak bym chcial to musial bym lampe dać na "stól" i jeszcze kilka razy 2000 zjechac ....
Ale i tak w planach jest xenon wiec ? :P

Mała uwaga papier wodny rożnych firm rożnie ściera jeden 2 tys jest taki sam jak z drugiej firmy 1tys.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sie 2015, 22:03
 pomorskie
#190499
kiedyś odnawiałem lampy w passacie b5 niestety po roku znowu zmatowiły, ponowna polerka i kolega dał mi taki środek ceramiczny do plastików i reflektorów z poliwęglanu, potem już nie matowiły
By tom19821004 -  27 sie 2015, 22:10
 podkarpackie
#190500
Mettenoos pisze:kiedyś odnawiałem lampy w passacie b5 niestety po roku znowu zmatowiły, ponowna polerka i kolega dał mi taki środek ceramiczny do plastików i reflektorów z poliwęglanu, potem już nie matowiły
Zapytaj kolegi co to za środek ceramiczny do plastików i lamp bendzie dla potomnych.
By Gomul89 -  27 sie 2015, 22:30
 mazowieckie
#190507
tom19821004 pisze:Też u siebie to robilem rok tem zabezpieczone lampy woskiem, jednak znow widac ryski syszałem że po takiej operacji warto lampy zabezpieczyć lakierem bezbarwnym.
Też słyszałem o patencie pokrywania lampy bezbarwnym. Nie mam niestety lampy do testów, żeby to sprawdzić. Ważne, aby był to lakier 2K i z pistoletu. Ogólnie nie polecam zwykłego bezbarwnego w sprayu, ponieważ może wyjść matowy i szybko się łuszczyć.
By Bartas -  28 sie 2015, 9:38
 kujawsko-pomorskie
#190547
Gomul89 pisze:
tom19821004 pisze:Też u siebie to robilem rok tem zabezpieczone lampy woskiem, jednak znow widac ryski syszałem że po takiej operacji warto lampy zabezpieczyć lakierem bezbarwnym.
Też słyszałem o patencie pokrywania lampy bezbarwnym. Nie mam niestety lampy do testów, żeby to sprawdzić. Ważne, aby był to lakier 2K i z pistoletu. Ogólnie nie polecam zwykłego bezbarwnego w sprayu, ponieważ może wyjść matowy i szybko się łuszczyć.
cquartz dlux :P
Awatar użytkownika
By hudy017 -  28 sie 2015, 15:12
 pomorskie
#190599
Bartas pisze:
Gomul89 pisze:Tylko w cenie tego preparatu można znaleźć jedną lampę używkę w BDB stanie. :naughty:
Fakt, tani nie jest ; ), dogadamy się : P
Ale satysfakcja zrobienia samemu....bezcenne :) :cool:
By banan_wlkp -  02 sty 2019, 20:33
 kujawsko-pomorskie
#270673
Pytanie z innej beczki. Czy ktoś z Was regenerował lampy, ale od wewnątrz?

Z zewnątrz lampa wygląda spoko, natomiast zastanawiam się czy zasadnym będzie wymienić lustro/odbłyśnik wewnątrz lampy.

Chciałbym poprawić komfort jazdy i mam wrażenie, że lampy kiepsko świecą.
Czy może zainwestować w lepsze żarówki, czy może wymienić całe lampy np na DEPO?