Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By krisv -  15 wrz 2010, 7:57
 mazowieckie
#29952
To az nasze pojazdy tak naszpikowane sa czujnikami ( iz wyskakuje lampka z ukladem kierowniczym ).

Bede musial podjechac , a male pytanie nie mialem przyjemnosci zdejmowania kiery u mnie , czy istnieje mozliwosc aby sama kierownice zle zalozyc??

Czy wszystko jest tak wytloczone iz zle sie jej nie da zalozyc??
By Pidzers -  15 wrz 2010, 9:10
 dolnośląskie
#29957
krisv pisze:To az nasze pojazdy tak naszpikowane sa czujnikami ( iz wyskakuje lampka z ukladem kierowniczym ).

Bede musial podjechac , a male pytanie nie mialem przyjemnosci zdejmowania kiery u mnie , czy istnieje mozliwosc aby sama kierownice zle zalozyc??

Czy wszystko jest tak wytloczone iz zle sie jej nie da zalozyc??
Z racji, że rozbierałem to powiem, że jest możliwość źle złożyć :) Chociaż jak się przypatrzysz na kierze jest kropka, a wmiejscu gdzie wchodzi: kreska, także dla wprawnego oka nie da się źle nacelować :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 wrz 2010, 21:21
 pomorskie
#29970
Pidzers pisze: Z racji, że rozbierałem to powiem, że jest możliwość źle złożyć

jasne, mimo kropki zakładając kierę przeskoczyłem o jeden ząbek w bok, niestety auto ściągało a kiera musiała być lekko skontrowana żeby jechało na wprost, trzeba było zdemontować i od nowa :oops: niby wszystko jasne a można przeoczyć
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 wrz 2010, 15:49
 pomorskie
#30029
krisv pisze:U mnie sytuacja wyglada tak iz jak samochod jedzie idealnie na wprost to kiera jest minimalnie skrecona w lewo, takby o jeden zabek.

Ale czy cos takie moze wywalic blad wspomagania ??

nie wywala błedów bo sprawdzałem jak miałem przestawioną i 1 ząbek
By krisv -  07 paź 2010, 9:27
 mazowieckie
#30738
Mini offtop dot wspomagania.

Ostatnio musialem jechac na przeglad tech, ( oczywiscie mialem pomarancze z przodu jako postojowki ustawione ) i nie przeszedlem przegladu .
Wobec czego tel do pszczolka aby wylaczyc te opcje z przodu . ( przy okazji usunal mi juz chyba po raz setny blad z wspomaganiem.
Od tamtej pory czyt jakies dwa tygdonie nie mam zadnych problemow ( nic nie wyskakuje na licznikach ).
Czy to mozliwe iz ma z soba jakis zwiazek czy raczej czysty przypadek ??
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 paź 2010, 11:06
 pomorskie
#30742
he he czysty przypadek, co do kierunków jako postojówki to przecież wiadomo :wink: zanim pojechałem na przegląd do wpierw VCDS i dezaktywacja kierunków :wink:

ps. a co za kontrolką MIL od wspomagania dodatkowo mówi VCDS? chodzi mi o błąd
By krzyss -  23 gru 2010, 16:22
 dolnośląskie
#34058
Witam

Golf V 1.6 FSI wspomaganie elektryczne:(
Od jakiegoś czasu zaczęła mi świecić na czerwono kontrolka od wspomagania, ale samo wspomaganie działało. Pojechałem do mechanika (nie miał komputera) i powiedział, że skoro działa a nic nie stuka to żeby jeździć. Niestety go posłuchałem:(
Od wczoraj rano wspomaganie już nie działa.
Pojechałem więc (z trudem) na komputer i takie błędy:
0236 -> Sterownik wspomagania kierownicy, zacisk 30 -> usterka mechaniczna
0003 -> Sterownik -> zwarcie do masy

Powiedzieli żebym spróbował załatwić sterownik, podali mi nr. Niby silniczek też mam padnięty, choć jak byłem u takiego sprzedawcy to powiedział, że te silniczki bardzo rzadko się psują. On z kolei mówił, żeby się udać do ASO że nowy sterownik 701 zł. Tylko zaznaczył żeby przediagnozować auto jeszcze raz bo mogę tylko wymienić dobry sterownik na nowszy.

Jeszcze jedno czy mogę w ogóle jeździć tak bez wspomagania, czy coś się może stać.

Gdyby komuś te kody coś mówiły i miałby dla mnie jakąś radę to bardzo bym prosił o pomoc
Pozdrawiam i z góry dziękuje.
By krzyss -  27 gru 2010, 18:49
 dolnośląskie
#34198
Czyściłem przewody od akumulatora żeby wyeliminować ewentualne podejrzenia a tu kolejny problem, mianowicie nie mogę ruszyć kierownicą, dodatkowo klakson nie działa. Włączyła się blokada kierownicy. Co się mogło stać i jak to wyłączyć bo bo normalnie go zapale a blokada dalej jest?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12