Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By dziadol -  28 lip 2012, 0:55
 kujawsko-pomorskie
#78648
Panowie a czy jeśli po przekręceniu kluczyka na zapłon ta czerwona kontrolka kierownicy się zapala i po momencie gaśnie to także świadczy o jakiejś usterce??? Wspomaganie w aucie działa i podczas jazdy nic się nie zapala...Tak sobie czytam owy temat bo nawet nie sądziłem, że to moze być usterka jeśli po właczeniu zapłonu dwie trzy sekundy i gaśnie a podczas jazdy jest OK...
Nie pamietam jak to było kiedyś ale wydawało mi się, że ona się nie zapalała....a od kilku dni zapala...
Połączyło się to razem z brakiem możliwości otwierania okna od strony kierowcy. Pisałem o tym w innym wątku..

Podpowiedzcie coś.....

Pozdro....
By emess -  21 maja 2014, 20:53
 -------
#132275
witam, dzisiaj odpalam silnik zaczynam kręcić kierą i słyszę trzeszczenie, co prawda delikatne ale pewnie będzie coraz gorzej. Jedni mówią, że wspomaganie jest elektryczne, drudzy, że elektro-hydrauliczne, więc pytam obytych w tym temacie jakie mam wspomaganie? czy wystarczy dolać olej i trzeszczenie minie ? cyz jeździć az zajeżdżę wspomaganie na amen ?
By puen -  25 maja 2014, 12:24
 dolnośląskie
#132641
Witam wszystkich i każdego z osobna! :D
po przywitaniu się opisze problem
przy kupnie auta wyszło że ma problem z odpalaniem na ciepłym silniku, mechanicy którzy sprawdzali auto przed kupnem powiedzieli ze wymiana akumulatora rozwiąże ten problem i tak rzeczywiście się stało
jednak po wymianie akumulatora na drugi dzień powstał problem wspomagania
na początku w ciepłe dni auto odpalało bez wspomagania które zaskakiwało po 2-10min na postoju przy odpalonym silniku
kiedy przyszły deszcze wspomaganie załączało się jeszcze później praktycznie po jeździe przez 30min
występował również dziwny objaw cykania elektrycznego i co dziwne również na wyłączonym silnik i na nie przekręconej stacyjce (postój po tym jak wspomaganie załączyło się po jakimś czasie)
w 2 warsztatach gdzie robią tylko grupe VAG powiedzieli że jest do wymiany przekładnia kierownicza
znalazłem używaną od audi A3 i zleciłem w jednym z warsztatów wymianę
po wymianie problem nadal występuje i w te ciepłe dni wspomaganie zachowuje się podobne i załącza po chwili jak w przypadku oryginalnej poprzedniej przekładni więc problem nie jest rozwiązany, oczywiście nie mam pewności czy używana przekładnia również nie ma uszkodzonego sterownika
zalecili zwrot przekładni i szukanie kolejnej
może to jednak jest problem związany z elektryką ?
pomocy :?:
By trzeci5 -  25 maja 2014, 12:33
 śląskie
#132643
to ze nie pali na ciepłym od strzała to nie koniecznie jest wina aku,chociaż jego wymiana może pomóc na jakiś czas,wracając do tematu to czy ktoś podłączał auto pod komputer,czy wykazało jakieś błędy związane ze wspomaganiem,u ciebie problem na sto procent jest związany z elektryką bo wspomaganie jest elektryczne wiec mechanika tu raczej nie wchodzi w grę
By puen -  25 maja 2014, 14:02
 dolnośląskie
#132654
w obu miejscach był podłączany komp i na podstawie tego co odczytali to na zimnym silniku jest brak komunikacji ze sterownikiem
jeżeli dobrze pamiętam to J500
niestety nie poprosiłem o zrzut/wydruk logów
By puen -  26 maja 2014, 7:40
 dolnośląskie
#132725
zapomnijmy o uruchamianiu auta na ciepłym silniku ten problem został rozwiązany po zmianie akumulatora
chciałem bardziej nakierować i napisać co o dej pory było wymienione
skupmy się na problemie braku wspomagania po wymianie akumulatora
Awatar użytkownika
By soil -  26 maja 2014, 7:51
 śląskie
#132726
Jeżeli jest brak komunikacji z modułem, to w pierwszej kolejności wypadałoby sprawdzić przejścia - może gdzieś jest pęknięty przewód albo coś nie styka. Ewentualnie moduł do podmiany (+kodowanie i adaptacja).

Rozumiem, ze jak auto odpalała bez wspomagania to świeci się wtedy czerwona kontrolka od wspomagania?
By puen -  26 maja 2014, 7:57
 dolnośląskie
#132727
dokładnie tak
auto stoi nadal w warsztacie czekam aż zadzwonią czy coś wymyślą
może podjadę do jakiegoś elektryka samochodowego
właśnie jestem z Wrocławia i może ktoś poleci do kogo pojechac ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12