Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By xlongeerx -  03 wrz 2014, 22:24
 małopolskie
#142085
Witam !

Mam golfa 5 2005 rok 1.6 FSI i mam problem ze wspomaganiem kierownicy, mianowicie świeci mi się żółta kontrolka od wspomagania i nikt nie wie jaka tego jest przyczyna ;/ robiłem już zbieżnośc i adaptacje kierownicy i to nie pomogło;/ błąd był kasowany ale po przejechaniu kilkuset metrów znów się zapala , wspomaganie kierownicy działa cały czas bez zarzutów więc co może być przyczyną błędu? sprawdzałem na komputerze i pokazuje błąd czujnika kierownicy wszyscy mechanicy mówią że muszę wymienić całą maglownice koszt ok 1000 zł ;/ czy przyczyną może być spalony bezpiecznik od sterowania wspomaganiem lub inny? proszę o pomoc
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 wrz 2014, 22:29
 śląskie
#142088
trzeba by wiedziec jaki jest cały kod błędu.
niedawno mój znajomy miał taki sam problem w jetta. co jakis czas zaświecała mu sie żółta kierownica podczas jazdy.
okazało sie że zwirzak pogryzł mu kable koło maglownicy i coś tam sie zwierało.

po napraie juz dwa miesiące i jest ok. oczywisci eu ciebi emoze byc faktycznie porblem z maglownica.

bezpiecznik spalony to by było inaczej zupełnie.
By xlongeerx -  03 wrz 2014, 22:38
 małopolskie
#142090
pewien mechanik właśnie wypatrzył w moim golfie o izolowne przewody ale nie był pewien czy ktoś wcześniej naprawiał je i zaizolował czy vw fabrycznie tak izolowali przewody. proszę jeszcze o jakieś rady ponieważ chcę sprawdzić wszystkie możliwe usterki nim wywale kupę kasy na maglownice a potem się okaze ze to nic nie pomogło. Więc jak to jest z tymi przewodami one są orginalnie zaizolowane czy faktycznie ktoś mogł przy tym grzebać? czy przyczyną może być np zbyt słaby akumulator?
By Gomul89 -  12 wrz 2014, 9:50
 mazowieckie
#142837
Panowie mam pytanko odnośnie wspomagania. Nie mam żadnych błędów ale czasami kierownica pracuje lekko a czasami ciężej i pytanie czy TTTM ? Wiem, że jest możliwość zmiany siły wspomagania i czy podpowie ktoś jakie wartości odpowiadają za konkretne siły wspomagania (kiedy lżej a kiedy ciężej ma pracować kierownica)?
Awatar użytkownika
By Sajmon -  12 wrz 2014, 12:25
 śląskie
#142848
Parę razy miałem wrażenie że też mi ciężej chodzi. Czasami wyskakuje mi błąd manetki wycieraczek jak w deszczu chce zwiększyć częstotliwość wycierania na tym małym "cyplu" u góry manetki. Pewnie manetka kwalifikuje się do wymiany już ale zauważyłem że jak usune ten błąd potem przez VCDS to kiera chodzi odczuwalnie lżej. Z drugiej strony co ma manetka do wspomagania to nie wiem :D Auto mam z końca 2006 roku i nie mogę zmienić siły wspomagania.
By xlongeerx -  12 wrz 2014, 17:43
 małopolskie
#142874
u mnie okazało się że właśnie przewody są uszkodzone , jest przebicie na przewodach i jeden z nich dotyka silniczka i robi zwarcie ale mechanik powiedział ze trzeba cały silniczek z przewodami wymienić i moje pytanie jest takie czy nie ma możliwości wymiany samych przewodów w golfie 5 ?
By Gomul89 -  13 wrz 2014, 16:41
 mazowieckie
#142958
Znalazłem w adaptacjach gdzie zmienia się siłę wspomagania i mam takie warianty: normalny 1/normalny 2/normalny 3/normalny 4/normalny 5 i jeszcze raz normalny 3. I ma ktoś info co te warianty oznaczają bo jakoś każdego nie mam cierpliwości testować. Zmieniłem na chwilę jeden wariant ale jakoś różnicy nie odczułem.
By ansej83 -  06 sty 2015, 11:32
 dolnośląskie
#158861
Mam pytanie odnosnie kontrolki wsp.
Po przekręceniu kluczyka pali sie na czerwono i gaśnie wraz z resztą kontrolek. Wspomaganie działa normalnie, problem sie pojawił jak mi akumulator padał, teraz jest nowy i wciąż tak jest. Błedów nie pokazuje.

Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
Part No SW: 1K0 953 549 BC HW: 1K0 953 549 BC
Component: Lenksäulenmodul 036 0070
Coding: 0000012
Shop #: WSC 00046 412 548864
VCID: 74E3D8E36C7B

No fault code found.

Gdzie może byc problem?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12