Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By rafcio777 -  10 mar 2016, 22:44
 dolnośląskie
#219429
Witam.

Mam problem z kontrolką wspomagania, podczas odpalania samochodu zapala się na czerwono kontrolka kierownicy ale po paru sekundach gaśnie, gdzie znaleźć problem.

Proszę o pomoc i proszę o zlokalizowanie gdzie znajduje się zbiornik płynu wspomagania.
By JohnTitor -  27 lip 2016, 12:28
 lubelskie
#235258
Witam
Dzisiaj rano odpaliłem auto po trzech dniach postoju. Po odpaleniu silnika nie działa wspomaganie kierownicy, świeci się kontrolka wspomagania na czerwono. Sprawdziliśmy auto interfejsem diagnostycznym i w pojawił się błąd:

00003 ECU-Błąd
00778 Czujnik obrotu kierownicy G85

Znajomy sprawdził wszystko, przy kręceniu kierownicą któryś z czujników wskazuje kąt obrotu kierownicy jednak silnik maglownicy stoi w miejscu, nie ma też wskazań momentu obrotów podczas kręcenia.
Błędy zostały usunięte, kontrolka zgasła jednak po odpaleniu silnika nadal nie działa wspomaganie.
Dla upewnienia się podłączyliśmy tym razem laptop z VCDSem i błąd wspamagania pojawił się ponownie. VCDs wykazał brak błędu 00778(nie było go ponownie) jednak coś jest nie tak ze sterownikiem 1K1 909 144 E gdyż nie miał żadnych zakodowań. Może wyrażam się nie precyzyjnie ale po sprawdzeniu tego sterownika była wartość 0000000(rząd kilku zer) a zdaniem znajomego powinny być różne cyfry.

Podniosłem auto i maglownica wraz ze swoim silnikiem jest ciepła, choć pewnie nagrzała się od otoczenia motoru. Przemyłem również te wtyczki dwie które są połaczone z maglownicą, nic nie pomogło.

Auto to MK5 TREND 2004R z ASR jedynie

Jakieś pomysły lub propozycje???? Będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 wrz 2016, 16:18
 pomorskie
#239796
tutaj raczej nikt nie tłumaczy błędów z KTS-a, wszyscy używają VCDS-a a to inne nazewnictwo błędów, jedynie wujek google który mówi że:
051D - sterownik wspomagania kierownicy (Brak sygnału)
więc zacząłbym od bezpiecznika i okablowania
Awatar użytkownika
By damagus -  28 kwie 2017, 21:16
 śląskie
#251223
Witam.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Golfa MK5 2.0 TDI BKD 2004 Comfortline. Zauważyłem, że podczas szybkiego kręcenia kierownicą na parkingu kierownica chodzi zauważalnie ciężej aniżeli kiedy kręcę nią powoli lub umiarkowanie. Nie jest to opór jednostajny, a raczej takie "mikroprzycięcia". Problem jest zauważalny na standardowych podłożach, na placu pod domem, gdzie mam żwirek kierownicą można obracać paluszkiem i wtedy ciężko sprowokować powyższą dolegliwość, ale wystarczy że wyjadę na asfalt. Dodam, że mam ustawioną charakterystykę na "User 6" w VCDSie. Kontrolki żadne nie święcą, a VCDS nie zwraca żadnych błędów, nie słyszę żadnych stuków. Zaraz po zakupie(marzec) przy maksymalnym skręcie w prawo było słychać jakieś tarcie, jednak ustąpiło.

Proszę o jakieś porady, co może być nie tak?
#251232
damagus pisze:Witam.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Golfa MK5 2.0 TDI BKD 2004 Comfortline. Zauważyłem, że podczas szybkiego kręcenia kierownicą na parkingu kierownica chodzi zauważalnie ciężej aniżeli kiedy kręcę nią powoli lub umiarkowanie. Nie jest to opór jednostajny, a raczej takie "mikroprzycięcia". Problem jest zauważalny na standardowych podłożach, na placu pod domem, gdzie mam żwirek kierownicą można obracać paluszkiem i wtedy ciężko sprowokować powyższą dolegliwość, ale wystarczy że wyjadę na asfalt. Dodam, że mam ustawioną charakterystykę na "User 6" w VCDSie. Kontrolki żadne nie święcą, a VCDS nie zwraca żadnych błędów, nie słyszę żadnych stuków. Zaraz po zakupie(marzec) przy maksymalnym skręcie w prawo było słychać jakieś tarcie, jednak ustąpiło.

Proszę o jakieś porady, co może być nie tak?
Robiona diagnostyka zawieszenia? Jak tam gumy, tuleje, mocowania mcpersona ? Jest tego trochę do sprawdzenia
By DawdGolf -  12 sie 2017, 17:07
 dolnośląskie
#255705
Potrzebuje pomocy!
Kupiłem 2 dni temu golfa w ,którym umarło wpomaganie ( wiedziałem ,że takiego kupuje ) Po podpięciu pod komputer wyskakują 2 identyczne błędy jeden pod drugim:
2 Faults found:
00573 - Steering Torque Sensor (G269)
008 - Implausible Signal - MIL ON
00573 - Steering Torque Sensor (G269)
008 - Implausible Signal - MIL ON
Dosłownie tak jak napisałem. I sprawa wygląda tak. Po skasowaniu błędów znikają one i albo wraca wspomaganie albo nie do czasu aż zgaśnie silnik. Później czerwona kierownica znów się zapala i wspomagania brak. I zabawa znów się zaczyna czyli wspomaganie umiera do czasu skasowania błędu i też nie zawsze wraca od razu tylko czasami za 3,4 skasowaniem błędu (losowo). Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Wiadomo już się umówiłem do mechanika ale terminy są obłożone a chciałbym się dowiedzieć czy to także może być ta nieszczęsna maglownica.......

Błagam o poradę:)
By Skyfall -  25 lip 2020, 0:22
 mazowieckie
#282742
Witam :) Wczoraj rano odpaliłem auto i spotkałem się z czerwoną kontrolką układu kierowniczego. Postaram się jak najdokładniej opisać w punktach i chronologicznie co się działo. Może ktoś będzie miał na to pomysł.

1. Odpalenie auta
2. Czerwona kontrolka układu kierowniczego
3. Próba "kalibracji" jak przy żółtej kontrolce po odłączeniu aku - bez skutku
4. Ruszam - dyskoteka. Czerwona i żółta na zmianę.
5. Wspomaganie działa, ale po wyjściu z ronda nie wraca kierownica.
6. Dojazd do pracy, kilka godzin przerwy.
7. Odpalam - brak kontrolki. Przejazd kontrolny do ronda. Brak kontrolki.
8. Wjazd na rondo - jest ok. Zjazd z ronda - w momencie odpuszczenia kierownicy prostuje super sama, ale błyska raz czerwona kontrolka.
9. To samo przy ciasnych zakrętach na parkingu.
10. Powrót z pracy. Kontrolki brak, błyska na czerwono kiedy układ prostuje koła. Wspomaganie działa.
11. Zauważam, że przy wybojach błyska czerwona kontrolka.
12. W końcu kontrolka zapaliła się na żółto - odebrało ponownie powrót kierownicy po wyjściu z zakrętu. Wspomaganie działa.
13. Dojazd do domu. Gaszę silnik. Czekam 5min. Odpalam - kontrolki brak.

Zapewne jeżeli ruszę to wyskoczy znowu i wspomaganie będzie, ale odetnie z czasem "powrot" kierownicy.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Pozdrowienia
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12