Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By puen -  15 lut 2015, 12:02
 dolnośląskie
#166354
Chyba czas opisać rozwiązanie mojego problemu.
Natrafiłem na jednym z zagranicznych for na podobny temat gdzie ktoś polecił przeczyszczenie / przeszczotkowanie wszystkich uziemień w aucie oraz zostawienie po takiej operacji auta na noc w spokoju. Na drugi dzień po takiej operacji kiedy odbierałem auto z warsztatu gdzie opiekują się moim golfem serwisanci sami byli zdziwieni rozwiązaniem problemu :yes: Wspomaganie działa poprawnie po dziś dzień. Może ktoś będzie miał podobny przypadek i mój wpis coś podpowie :oczko:
By mls -  14 mar 2015, 13:01
 śląskie
#169933
Witam, wczoraj mi padło wspomaganie całkowicie(czerwoną kontrolna kierownicy), krecenie kierownica jest możliwe ale trzeba mieć trochę siły:) w poniedziałek jestem umówiony u mechanika ale ccialbym podpytac czy jazda bez wspomagania przez te 2 dni wchodzi w grę czy skutkuje to jakimiś konsekwencjami?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 mar 2015, 14:06
 małopolskie
#169942
no to zobacz pod maskę masz tam obok akumulatora bezpieczniki, wyciągasz każdego i sprawdzasz czy nie ma przerwanego drucika... jak jest przerwany to go wymień...
By mls -  16 mar 2015, 19:29
 śląskie
#170240
Wyszło że padł sam silnik. Mechanik ma dostep tylko do silnika z tą całą przekładnią, koszt 500 zł za używkę, no ale ja przekładni nie potrzebuje... Wziałem od niego tą część z zamiarem poszukania na allegro lub gdzies w lokalnych sklepach. Mam do Was prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu part number`u tej czesci, jest tych numerów za dużo i nie wiem który to ten właściwy... Poniżej zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By mls -  17 mar 2015, 11:47
 śląskie
#170315
Dexter23pl pisze:Bardzo by mi się przydało info czy pod vcds była jakaś komunikacja ze wspomaganiem.
Postaram się podpytać.


Mam kolejną sprawę:
znalazłem taką oto aukcję na allegro:
http://allegro.pl/maglownica-przekladni ... 68116.html

Problem polega na tym, że tutaj numer tej czesci to 1K1909144L a mój numer to 1K1909144F
Czy to bedzie miało jakieś znaczenie ? Gdzies już wcześniej wyczytałem ze nie, ale może tutaj mi ktoś to potwierdzi czy ta część będzie pasować.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12