Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Pawelrade -  19 paź 2009, 20:53
 -------
#17632
Witam.
Mam problem. W ostatnim czasie wymieniałem baterie w kluczyku bo nie reagował na naciskanie i nie zapalała sie na nim ta mała czerwona dioda wiec wymieniłem baterie na nową, ale kluczyk nadal nie otwiera drzwi? Co moze byc tego przyczyną? Czy po wymianie baterii został on rozkodowany? Czy trzeba teraz go zakodować? Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję
By kuba94 -  05 gru 2009, 22:53
 pomorskie
#19072
Przeglądając allegro w opisie sprzedaży pilota do kluczyka trafiłem na taki opis czy to możliwe że tak można zakodować pilota
Instrukcja programowania pilotów. GRUPA VAG ( Audi, Seat, Skoda, VW).

Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.

1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.

2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.

3. - Zamykamy samochód.

4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwóż lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą.

5. - Otwieramy kluczykiem drzwii samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.

Te same czynności powtarzamy przy programowaniu nastepnego pilota. Programować można za jednym podejściem tylko jeden pilot, nie więcej. Powtarzając te wszystkie czynności kolejno, można zaprogramować cztery piloty.
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  06 gru 2009, 7:34
 wielkopolskie
#19081
Calkiem ciekawe, wiem ze starsze modele takie jak np passat B4 kodowalo sie inaczej. Z tego co mi wiadomo nie idzie zamknac Golfa V drugim kluczykiem gdy zaplon jest wlaczony pierwszym. Zreszta, sprawdzcie sami :lol:
By FlorekGTI -  12 gru 2009, 16:49
 -------
#19290
Na pewno w taki sposób się nie da ostatnio dane mi było dorabiać kluczyk i :wink: :) nie każdy potrafi i ma możliwości taki zakodować a ASO odpowiednio sobie liczy za taka usługę
By maxblink -  19 sty 2015, 12:45
 warmińsko-mazurskie
#161630
Panowie, może ktoś powiedzieć co za opcję trzeba mieć odznaczoną by go zaprogramować? Link wygasł a na różne sposoby walczyłem z tym pilotem i kicha