Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  31 sty 2016, 13:57
 pomorskie
#213044
matmixmix pisze:
Mettenoos pisze:W ASO nie cofa się przebiegu nawet przy wymianie silnika, kto ci sprzedał tę historyjkę?
yyy w serwisie vw???
W ASO w historii wpisuje się przy jakim przebiegu wymieniony był silnik, np przy 60000km i przebieg leci dalej ale na Boga nie cofa się licznika bo to jest oszustwo, silnik to zwykła częćć auta, tak samo przy wymianie turbo czy tarcz też powinni zerować licznik? Nie wierz w takie nieprawdziwe historie, ASO nie zajmuje się korektą przebiegu w żadnym wypadku jedynie przy wymianie licznika jest powielany dotychczasowy przebieg. Zdarzylo mi sprawdzając auta ze była informacja o wymianie silnika /BXE w Touranie przy 80kkm/ ale przebieg leci dalej normalnie od 80kkm
Awatar użytkownika
By pinio -  31 sty 2016, 14:15
 dolnośląskie
#213053
Mettenoos pisze:
matmixmix pisze:
Mettenoos pisze:W ASO nie cofa się przebiegu nawet przy wymianie silnika, kto ci sprzedał tę historyjkę?
yyy w serwisie vw???
W ASO w historii wpisuje się przy jakim przebiegu wymieniony był silnik, np przy 60000km i przebieg leci dalej ale na Boga nie cofa się licznika bo to jest oszustwo, silnik to zwykła częćć auta, tak samo przy wymianie turbo czy tarcz też powinni zerować licznik? Nie wierz w takie nieprawdziwe historie, ASO nie zajmuje się korektą przebiegu w żadnym wypadku jedynie przy wymianie licznika jest powielany dotychczasowy przebieg. Zdarzylo mi sprawdzając auta ze była informacja o wymianie silnika /BXE w Touranie przy 80kkm/ ale przebieg leci dalej normalnie od 80kkm
W pełni potwierdzam...osobiście znam przypadek znajomego chociaż nie miał wymieniany silnik ale sam licznik bo mu padło coś w nim i jak znając życie myślał,że będzie leciało od zera nowe liczydło :D grubo się mylił.Robił nawet podchody żeby mniejszy przebieg ustawili,niestety daremnie...można sobie najlepiej młotkiem gumowym wybić takie kombinacje dodali na koniec całej sprawy...procedury koniec i kropka...
Awatar użytkownika
By qbq903 -  31 sty 2016, 14:18
 dolnośląskie
#213055
Właśnie też mnie zdziwił komentarz, że komuś w ASO licznik na legalu przy naprawie cofneli.
Raz, że to przestępstwo a jak zrobili mu to w ASO to ma dowód na to (nie tak jak u handlarzy gdzie nie wiadomo kto przekręcił i nie idzie udowodnić). Dwa, że to nielogiczne aż do bólu - silnik wymieniony, licznik wyzerowany /cofnięty a cała reszta elementów samochodu to co? Odmłodniała? Nawet o km nie powinni ruszać licznika.

LG & TT
By KarOr -  15 lut 2016, 12:58
 dolnośląskie
#215604
niezły cyrk... jak masz info z ASO to niech Ci podadzą kto co kiedy i jak.. podaj ich do sądu i jako pokrzywdzony odszkodowanie ;) :silence:
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  26 lut 2016, 9:30
 zachodniopomorskie
#217388
W silnikach tdi z dpf bierzemy podane gramy popiołu i mnożymy przez 3600km, np 54gx3600km= 194400km. Chyba ze ktos zerował dpf lub wymieniał na ori w Aso lub w serwisie dpf ( bo zwykli mechanicy tego nie robią ) to miał wyzerowany licznik mas popiołu. Ale cofający liczniki cofają na liczniku i w sterowniku i nie mysla o dpf. Ostatnio miałem Tourana do diagnozy 1.9 tdi BLS , na zegarach 260 tys km a masy popiołu 194g :eek: Okazało sie ze było to wczesniej oklejone taxi. Srednio w Polsce te od handlarzy te pod 200 tys km maja w masy popiołu ok 120g, ale czesto zdarzają się tez ori wskazania. Właśnie znajomy był taki paskiem , na liczniku 220 tys km ciągle a to problem z pompa paliwa, potem wtrysku, skrzynia biegów, dpf i itp a okazało sie ze masy popiołu 124g czyli 446 000km i nie ma się czym dziwić, a auto z takim przebiegiem kupione w De z tureckiego autohandlu z książka z pieczarkami no name serwisów.
By Paweł86 -  04 lis 2018, 16:39
 śląskie
#269221
Witam.
Chciałbym zmienić stan licznika bo się okazuje że na liczniku mam 187 tys. a w ECU że sterownika mam 253 tys. Mam VCDS 17.1.3 i kabel HEX-V2
Wchodzę w zest. wskaźników, adaptacja-10, kanał 09 i po wpisaniu przebiegu wyskakuje blad, co może być przyczyną ma ktoś kod dostępu
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 lis 2018, 17:53
 pomorskie
#269225
Nie ma możliwości zmiany / korekty przebiegu VCDS-em

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Paweł86 pisze:
04 lis 2018, 16:39
Witam.
na liczniku mam 187 tys. a w ECU że sterownika mam 253 tys.
Ktoś cofnął przebieg w liczniku a nie potrafił albo zapomniał cofnąć w sterowniku
By kuba94 -  05 lis 2018, 19:41
 pomorskie
#269246
Masz podać z jakiego roku produkcji jest licznik , czy to jest produkcja czy visteon albo vdo simens też takowe były jaki jest numer katalogowy np 1k0....., SW masz stylu na liczniku