Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By golfer_1984 -  19 lut 2015, 18:13
 podkarpackie
#167006
owen pisze:nie daje mi to spokoju.

co jakis czas (nie za kazdym razem) zaraz po zapaleniu, pojawia sie ta czerwona kierownica na 2 sekundy i znika, tym razem z liczba 16...

Podpinałeś pod VCDS?? Jakieś błędy w kierownicy??
By owen -  19 lut 2015, 18:17
 mazowieckie
#167008
golfer_1984 pisze:
owen pisze:nie daje mi to spokoju.

co jakis czas (nie za kazdym razem) zaraz po zapaleniu, pojawia sie ta czerwona kierownica na 2 sekundy i znika, tym razem z liczba 16...

Podpinałeś pod VCDS?? Jakieś błędy w kierownicy??
nie mam czegoś takiego, ewentualnie moge podjechac do jakiegos aso, ale tak nie bardzo mam czas w przyszlym tygodniu
By Tomik00 -  10 paź 2015, 17:50
 mazowieckie
#195841
Aż sprawdzę u siebie, ale wydaje mi się, że tak już jest. Ale jak chcesz to możemy się umówić i sprawdzę Czy nie masz jakiegoś błędu.
Osobiście nie wnikam w kontrolki puki same gasną po chwili od odpalenia silnika.
Jak rozładował mi się akumulator i wyjąłem go do ładowania to po ponownym podłączeniu świeciła mi się ta kontrolka od kierownicy. Wykasowałem błąd i sytuacja się powtórzyła. Ku mojemu zaskoczeniu wystarczyło przejechać 10m i sama zgasła. Problem więcej się nie pojawił :)
By czernsmolista -  23 paź 2015, 10:44
 śląskie
#197670
Heja. Jeżeli dział nie ten proszę o przeniesienie do stosownego. Chcialem zmienic interwal serwisu olejowego z 30tysiecy long life na 10 tysiecy lub jeden rok. Mam kabel mam vcds jest tam pole SRI RESET na blacie mam 230 tysiecy bez 100 kilometrow. Zabieram sie za zmiane oleju i chce by od 230tysiecy poinformowal mnie 1000 kilometrow przed 240 tysiacami. Opis tego RSI RESET mam po angielsku mogl by ktos wrzucic to samo po polsku screen tej tabelki. Chcial bym woedziec co mozna tam ustawic i co jest tam ciekawego. Dziekuje
By jack2444 -  25 paź 2015, 13:50
 podlaskie
#197922
witam serdecznie wszystkich
posiadam golfa v silnik 1.9 tdi 90km i mam problem po włożeniu kluczyka i przekręceniu wyskakuje komunikat wraz z pojedynczym dżwiękiem (wfs band -endemode) a następnie komunikat ( fehler ). może ktoś miał podobny komunikat .w niedługim czasie pojadę pod komputer ale puki co chciałbym wiedzieć co oznacza

link do fotki z błędem
http://zapodaj.net/bf116ae9b1589.jpg.html
#222253
Witam, z tego co dowiedziałem się w tym temacie komputer przypomina o wymianie oleju przed daną liczbą kilometrów lub po roku. Chciałbym się zapytać co wyświetla komputer jeśli minął rok od wymiany a nie zrobiliśmy tyle kilometrów żeby trzeba było go wymienić.
Kupiłem golfa z przebiegiem 72tys, pod maską ma kartkę ze olej był wymieniany 03.10.2015 przy przebiegu 68tys. Teraz golf ma 73 tys i od jakiegoś czasu wyswietla mi sie servis in 10100km i wraz z przebiegiem maleje. Komunikat pojawia się przy każdym uruchomieniu silnika.
Moje pytanie brzmi czy po roku od servisu pokazuje sie jakis inny komunikat czy właśnie te kilometry.
Chodzi mi o to czy dzieki temu moge dojść do tego czy przebieg jest oryginalny. Poniewaz w marcu tamtego roku samochód był zarejestrowany w niemczech i rok temu został zrobiony servis to dlatego moze u mnie wyswietlac sie ze zostało jeszcze 10k do servisu ale komputer przypomina ze minął rok. Czy wtedy wyswietlacz pokazuje coś innego ze miął rok zamiast tych kilometrów?
Mam nadzieje że w miare zrozumiale napisałem :) dzieki za odp
#222384
Bendżi pisze: czasu wyswietla mi sie servis in 10100km i wraz z przebiegiem maleje[/img]

serwis za tyle kilometrów, ustawiony jest na long life ale mimo wszystko wcześnie krzyczy, u mnie krzyczał chyba od 3000km

Chodzi mi o to czy dzieki temu moge dojść do tego czy przebieg jest oryginalny.
po tym nie dojdziesz, sprawdż po VIN
ale komputer przypomina ze minął rok.
w DE na pewno ustawiony jest long life więc interwał wynosi do 30000km lub 2 lata

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
komunikat MFA
KUHLMITTEL-UBERHITZUNG – przegżanie płynu chłodzącego
SERVICE IN ..KM ODER… TAGE –przegląd za ..km lub ...dni
SERVICE JETZT – przegląd teraz

OLSTAND PRUFEN –sprawdzic poziom oleju
WASCHWASSER AUFFULLEN –uzupełnic płyn w spryskiwaczu
BREMSBELAG PRUFEN – SPRAWDZIC OKŁADZINY HAMULCOWE
WEGFAHRSP AKTIV –immoboliser aktywny;nieprawidłowy kluczyk do zapłonu
STOP OLDRUCK MOTOR AUS BETRIEBSANLEITUNG – stop, ciśnienie oleju, wyłączyc silnik
STOP KUHLMITTEL – stop, płyn chłodzący
STOP BREMSENFEHLER BETRIEBSANLEITUNG – stop, niesprawność hamulców
STOP,BREMSFLUSSIGKEIT BETRIEBSANLEITUNG –stop,płyn hamulcowy
ABGAS WERKSTATT –spaliny, warsztat
MOTORSTORG, WERKSTATT – niesprawność silnika, warsztat
WEGFARHRSPERRE AKTIV –immobilisser aktywny
FERNLICHT LINKS DEFEKT –lewe światło drogowe uszkodzone
KUHLMITTEL PRUFEN BETRIEBSANLEITUNG – sprawdz płyn chłodzący
HANDBREMSE ANGEZOGEN- zaciągniety hamulec ręczny
BREMSENFEHLER BETRIEBSANLEITUNG- niesprawność hamulców
BREMSFLUSSIGKEIT BETRIEBSANLEITUNG- płyn hamulcowy
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10