Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Plewsoneq -  05 wrz 2017, 14:03
 zachodniopomorskie
#256586
Witam, odkopię trochę temat. Również wymieniłem w swoim golfie podsufitke na tą z GTI. Oryginalnie miałem tylko tą główną przednią lampkę i tylną. W nowej są też te do "makeupu", przednia z diodami ambiente, oraz czujniki ruchu z tylu. Po podłączeniu wszystkiego działa tylko lampka przednia. Dodam jeszcze ważny szczegół. Lampka główna przednia z GTI była uszkodzona, nie działał przełącznik ten po lewo do przełączania trybu kiedy lampka ma świecić, diody ambiente były wepchane do środka, a czarny konektor był zniszczony i zostałem same gołe piny bez czarnego plastiku. Również wszystkie te metalowe druciki/ścieżki były powykrzywiane. Wiec użyłem starej lampki i przylutowałem płytki z diodami ambiente i przełożyłem obudowę oraz wszystkie guziki na czarne. Również lampka zyskała jedną żarówkę ponieważ w oryginalnej jasnej lampce były dwie żarówki te po bokach i jedna w środku a czarna miała tylko te boczne. Po złożeniu wszystkiego i podpieciu wtyczek działa tylko lampka ta właśnie przednia, diody ambiente również działają. Nie działają za to lampki make up, tylna lampka oraz te czujniki ale w sumie one mi nie potrzebne. Powiedzcie mi teraz jak ogarnąć te wtyczki bo niby podsufitka czarna z nowszego golfa ale jednak ta jedna lampka jest jakby oryginalna.
By seebst -  26 wrz 2021, 11:44
 lubuskie
#287274
morfeusz747 pisze:
04 mar 2017, 22:57
Orientuje się ktoś czy zwykła lampkę podsufitki jak ta:
Obrazek
można wymienić Plug&Play na taką z ambiente?:
Obrazek
Myślę nad przełożeniem takiej lampki do swojego plusa. Czy piktogramy na przyciskach też są podświetlane? Bo w mojej obecnej nic nie świeci i w nocy po omacku trzeba celować, żeby włączyć lampkę. Czy na tył też takie ambient występują z również podświetlanymi przyciskami?
By seebst -  01 paź 2021, 21:10
 lubuskie
#287317
Czy z tych osób, które mają te lampki ambiente są w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, czy przyciski też są podświetlane?
A do czego służy ten środkowy czarny panel przyciskowy i jak to w razie W podłączyć i do czego?
Obrazek
Awatar użytkownika
By jihaad -  02 paź 2021, 7:02
 dolnośląskie
#287324
W lampkach "ambiente" przyciski są podświetlane.

Obrazek
By seebst -  02 paź 2021, 8:12
 lubuskie
#287325
No i super. A czy taka lampka z Jetty lub Passata B6 będzie pasować P&P? Bo z wyglądu niby to samo...

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:
Oraz czy te nad tylną kanapą też występują w wersji podświetlanej?
Awatar użytkownika
By jihaad -  02 paź 2021, 9:35
 dolnośląskie
#287326
W Jetta na 100% jest tka sam, a w Passacie na 99,5. Jak wymiarowo to samo, to elektrycznie pasuje też PnP.

Tylna lampka też występowała w "bogatszej" wersji, ale i ta nie miała fabrycznie podświetlanych piktogramów. Ktoś to przerabiał, montując jakieś diody czy przyciski z innej lampki... nie pamiętam.
By seebst -  02 paź 2021, 11:32
 lubuskie
#287328
I pytanie ostatnie co to tego czarnego panelu z trzema przyciskami pośrodku lampek - do czego to służy, jak to i do czego podłączyć?
By seebst -  09 paź 2021, 18:09
 lubuskie
#287393
Oki, lampka zamontowana, dawcą był Passat B6 i wszystko pasowało P&P. Założyłem też dwuprzyciskową z trzema żarówkami na tył - wygląda znacznie lepiej niż stara. Do pełni szczęścia brakuje tylko podświetlenia przycisków z tyłu i ambiente, ale nie wiem, czy będzie mi się chciało dłubać przy tym. Też dziwię się, że producent nie pomyślał o tym, żeby zrobić tę lampkę na wzór tej z przodu...
Jeszcze tylko będę musiał powymieniać wszystkie te żarówki na ledy, bo przy pełnym oświetleniu jest 40W!

Dodano po 1 godzinie 35 minutach 1 sekundzie:
Z ciekawości jeszcze zapytam, czy lusterko wsteczne występowało też w wersji ambient? Dla przykładu, passat B5fl miał takie i do MK4 takowe sobie założyłem. W MK5 widzę, że pod lusterkiem jest jakby taki ślad po odlewie plastiku, w którym widać miejsce na te diody. Można takie lusterko gdzieś wyrwać? I czy były też lusterka z kompasem?
By seebst -  07 gru 2021, 16:56
 lubuskie
#287791
Jakiej długości jest żarówka C5W siedząca w tej lampce podsufitki po środku, między dwoma W5W? Chcę założyć tam Leda, ale nie chcę znowu specjalnie rozbierać jej, żeby zmierzyć jej długość, a może ktoś wymieniał i wie jaka długość jest tej żarówki.