Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Rutra23 -  25 lut 2016, 20:50
 wielkopolskie
#217343
Witam. Dzisiaj w moim Golfie "pojawiła" się podsufitka czarna od GTI i mam problem. Mój samochód jest z 2004 r., natomiast podsufitka GTI z samochodu zn 2007 r. Nie świeci mi lampa tylna podsufitki i lampki "make up". podłączałem na krótko i świecą. Z tego co się orientuję to w 2006 r. VW "pogrzebało"w elektronice MK5 i pewnie należy zmienić piny w kostce zasilającej instalację w podsufitce. Czy ktoś to przekładał, jeśli to które należy zmienić? :(
Awatar użytkownika
By soil -  14 maja 2016, 17:22
 śląskie
#228020
Dołącze się do tematu, ma ktoś schemat pinów gniazda do wtyczki z płaską taśmą? Obecnie w gnieździe mam 3 piny, a w kostce z podsufitki 4 i to inaczej ułożone. Przerabiał ktoś temat?

Jakoś je pozmieniałem, ale tylna lampka świeci się cały czas w trakcie jazdy a gaśnie jak zamyka się auto..

Dodano po 2 godzinach 7 minutach 56 sekundach:
Ma ktoś dostęp do elsy i jest w stanie sprawdzić piny we wtyczce do tylnej lampki i lampek makeup?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  15 maja 2016, 12:17
 śląskie
#228104
soil pisze:Dołącze się do tematu, ma ktoś schemat pinów gniazda do wtyczki z płaską taśmą? Obecnie w gnieździe mam 3 piny, a w kostce z podsufitki 4 i to inaczej ułożone. Przerabiał ktoś temat?

Jakoś je pozmieniałem, ale tylna lampka świeci się cały czas w trakcie jazdy a gaśnie jak zamyka się auto..

Dodano po 2 godzinach 7 minutach 56 sekundach:
Ma ktoś dostęp do elsy i jest w stanie sprawdzić piny we wtyczce do tylnej lampki i lampek makeup?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lampka tył pin
1 pusty
2 stała masa
3 masa pojawiająca się po otw drzwi itp
4 zasilanie 12V

słoneczniki zasilane z przedniej lampki 12V pin5

http://i.imgur.com/C3b2wzO.jpg

Obrazek
Awatar użytkownika
By soil -  15 maja 2016, 13:10
 śląskie
#228120
Dzięki @Dexter23pl, działa :pepsi:

Czyli jeżeli w nowej podsufitce kostka ma 4 piny a nie 3 to układ jest nastepujący

Pin 8 - czerwono-niebieski
Pin 7 - brązowo-liliowy
Pin 5 - Brązowy
Pin 3 - Szary (u mnie to brakujący, więc dociągnąłem go z wtyczki lampki - ale i bez tego działa poprawnie)
Awatar użytkownika
By Cimek -  18 maja 2016, 21:52
 opolskie
#228475
Dzisiaj zauważyłem, że diody (lampka ambiente) delikatnie się żarzą. Czy to może być kwestia tego, że założyłem z tyłu żarówki LED? Posiadają canbus, więc teoretycznie to one powinny, a nie te czerwone. Też tak macie?
By solina75 -  22 paź 2016, 23:08
 pomorskie
#241399
Witam :)
Podobnie jak kolega powyżej pobawiłem się i w miejsce poczciwych żarnikowych żaróweczek W5W wsadziłem ich odpowiedniki LEDowe. I zauważyłem pewną właściwość : gdy otwieram drzwi lampki elegancko świecą (muszę przyznać że dużo mocniej i ładniej niż staruszki) ale po odpaleniu samochodu i zamknięciu drzwi niby gasną ale jednak nie do końca - delikatnie świecą. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Da się coś z tym zrobić, dać sobie spokój? Generalnie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i zamknięciu drzwi wygaszają się całkowicie, świecą tylko z kluczykiem na zapłonie i przy włączonym silniku.
By tom19821004 -  23 paź 2016, 13:27
 podkarpackie
#241411
Witam a ja mam inne pytanie czy występują w ori vw lampki podsufitki pasujace do naszych golfów 5. Wiem że ori lamki vw z pasata B7 pasuja woringi drzwi i podświetlania nóg i w tablice rejestracyjna.
Może z scirocco proszę o numery tych lampek i jeszcze lampki bagażnika pozostawiam dzięki :hi:
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  08 mar 2017, 15:21
 wielkopolskie
#248554
A tak na marginesie, bo teraz rozważam plusy i minusy czy ten ambiente jest warty tych ~100zł (tak sobie mniej więcej liczą)? Działa to rozumiem tylko na światłach mijania?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 mar 2017, 15:33
 pomorskie
#248555
morfeusz747 pisze:A tak na marginesie, bo teraz rozważam plusy i minusy czy ten ambiente jest warty tych ~100zł (tak sobie mniej więcej liczą)? Działa to rozumiem tylko na światłach mijania?
jest warty, zobaczysz, działa na włączonych światłach mijania, postojowych, długich

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
morfeusz747 pisze: rozważam plusy i minusy
nie ma minusów
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 mar 2017, 15:50
 pomorskie
#248557
to działa razem ze ściemnianiem licznika, możesz ustawić mocniej lub słabiej w zalezności od upodobań, nawet na maksa nie przeszkadza, dają delikatną poświatę,
Awatar użytkownika
By SzaLaS -  08 mar 2017, 19:26
 lubuskie
#248565
Też szukam takiej lampki ale można kupić już za 50 zł plus kw. w zależności od stanu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka