Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By markos -  11 maja 2008, 18:32
 -------
#9822
Witam,

Mam pytanie do Domi.
Zakupi³em sobie zestaw do Tempomatu: manetka, czarny kabel i kilka plastikowych zacisków ( w sklepie www.vwautoczesci.pl - fajny i raczej tani sklep).

Wiem, ¿e moja MK5 ma modu³ komfortu pozwalaj±cy na aktywowanie tempomatu, ale nie mam wykonanej instalacji do tempomatu - tak mi powiedzia³ jeden elektronik samochodowy.

Chcia³em siê zapytaæ, czy mia³e¶ w swoim autku ju¿ gotow± instalacje, czy musia³e¶ sam j± za³o¿yæ ? Czy za³o¿enie instalacji oznacza pod³±czenie tego jednego czarnego kabelka jaki otrzyma³em w zestawie w odpowiednie miejsca?

Czy móg³by¶ opisaæ mi w skrócie kroki jakie wykona³e¶ od pocz±tku do koñca jak taki tempomat "zainstalowales"?
Awatar użytkownika
By maluszek -  11 maja 2008, 21:02
 mazowieckie
#9826
markos pisze:Zakupi³em sobie zestaw do Tempomatu: manetka, czarny kabel i kilka plastikowych zacisków ( w sklepie www.vwautoczesci.pl - fajny i raczej tani sklep).

Wiem, ¿e moja MK5 ma modu³ komfortu pozwalaj±cy na aktywowanie tempomatu, ale nie mam wykonanej instalacji do tempomatu - tak mi powiedzia³ jeden elektronik samochodowy.
Tempomat wymaga dodatkowego kabla od sterownika kierownicy SWCM do sterownika silnika ECM. I do tego w³a¶nie s³u¿y ten czarny kabel. Nie pamiêtam które piny wchodz± w grê. W ka¿dym razie ból polega na tym, ¿e ECM jest przykrêcone ¶rubami ze zrwanym ³bem. ¯eby je odkrêciæ trzeba wzi±æ dremela i naci±æ wciêcie na ¶rubokrêt a potem wypada³oby zakrêciæ nowymi ¶rubami (i zerwaæ ³eb).

Modu³ komfortu nie ma nic do tempomatu. Kodowanie tempomatu jest w module kierownicy.
By markos -  11 maja 2008, 22:18
 -------
#9828
Dziêkuje za informacje.

Zastanawiam siê teraz, czy samemu d³ubaæ i pod³±czaæ tempomat, czy skorzystaæ z wiedzy jakiego¶ elektronika i zap³aciæ mu za za³o¿enie ten instalacji.

Czy wiesz mo¿e, gdzie mo¿na poczytaæ i zdobyæ wiedzê o modu³ach w samochodach VW?

Czy samemu montowa³by¶ tempomat w swoim autko?
Awatar użytkownika
By maluszek -  11 maja 2008, 22:43
 mazowieckie
#9829
markos pisze:Dziêkuje za informacje.

Zastanawiam siê teraz, czy samemu d³ubaæ i pod³±czaæ tempomat, czy skorzystaæ z wiedzy jakiego¶ elektronika i zap³aciæ mu za za³o¿enie ten instalacji.

Czy wiesz mo¿e, gdzie mo¿na poczytaæ i zdobyæ wiedzê o modu³ach w samochodach VW?

Czy samemu montowa³by¶ tempomat w swoim autko?
1. To zale¿y co ju¿ robi³e¶ w swoim samochodzie. Je¶li masz jak±¶ instrukcjê napraw ze schematami itd. to mo¿na grzebaæ samemu.

2. Najlepszym ¼ród³em jest posiadanie kabla vag-com i opis na wiki.ross-tech.com (producent vag-com)

3. Ja bym sam montowa³. Ale ja pod³±czy³em ju¿ trochê innych rzeczy w swoim samochodzie: multifunkcja, MFA+, ksenony z poziomowaniem, fabryczny alarm, fotele z pamiêci±. No i kwestia narzêdzi: tempomat trzeba zaprogramowaæ kablem vag-com. Jak nie masz, to sam nie naszalejesz.
By markos -  12 maja 2008, 23:03
 -------
#9846
Niestety nie mam vag com'a ;((
Próbowa³em kolegê namówiæ na kupno vaga na wspó³ê, ale siê nie da³ ;(

No coz, dam zarobiæ jakiemu¶ elektronikowi.

Dziêkuje bardzo za pomoc.

Jakby¶ mia³ namiary na jakie¶ dobre instrukcje napraw najlepiej ze zdjêciami to proszê pode¶lij mi linka.
By grz -  24 lip 2008, 12:22
#10796
markos pisze:No coz, dam zarobiæ jakiemu¶ elektronikowi
Witam, jak mozesz daj znac gdzie zalozyles tempomat, jaka cena za zalozenie itd.
No i jak sie sprawuje ten z www.vwautoczesci.pl i czy miales tam juz caly komplet czy cos jeszcze trzeba dokupic extra.

Moze ktos inny jeszcze odpowie:
* gdzie zakladac i ile kosztuje zalozenie
* czy ten zestawik bedzie dzialal z ta prostsza wersja komputera?

Dzieki, pozdrawiam.
By adam75 -  10 lis 2008, 21:29
 pomorskie
#13003
Pod³±czam siê do pytania o tempomat.
Zamówi³em w³a¶nie ten zestaw z www.vwautoczesci.pl i zamierzam go za³o¿yæ sam, a na aktywacje udaæ siê do ASO. Tam uzyska³em info ¿e moja wersja ma mo¿liwo¶æ podpiecia tempomatu.
Kilka drobiazgów uda³o mi siê ju¿ dorzuciæ do mojego Plusa wiêc i to te¿ pójdzie, mam nadziejê.
Znalaz³em ju¿ trochê info, ale mam dwie w±tpliwo¶ci, czy do odkrêcenie kierownicy potrzeba jakiego¶ specjalnego narzêdzia VW czy to po prostu du¿y TORX M18?
Druga sprawa to kiedy ju¿ zamieniê r±czkê na t± z tempomatem to czy funkcje kierunków bêd± dzia³aæ (przed aktywacj± tempomatu). No i jeszcze jedno, nie wiem czy "odnajdê" te modu³y strownika kierownicy i silnika, do wpiêcia tego dodatkowego kabla.
Mo¿e otrzymam jeszcze jakie¶ rady, czy czekaj± na mnie jeszcze jakie¶ niespodzianki. Inni zainteresowani te¿ mo¿e skorzystaj±.
By Wiesiek74 -  10 lis 2008, 22:54
 dolnośląskie
#13005
Witaj ja te¿ mam ten zestaw i czekam ju¿ 3mc na jakie¶ szczegu³owe info co i jak, a konkretnie jak to wszystko aktywowaæ /opis z kodami/.
W moim starym aucie MK4 zak³adaq³em sobie sam tempomat i by³o to jak dla laika raczej czasoch³onne w sumie 4h d³ubania /teraz to jakie¶ 2h/ ale tam mia³em wszystko czarne na bia³ym oraz VAGa .
Ile powiedzieli za aktywacjê serwisie?
Pozdrawiam
PS
W MK4 kierunki dzia³a³y ca³y czas, a w tym to kto wie.....
By remik71 -  14 lis 2008, 10:43
 -------
#13072
Adam75 - podjed¼ do ¯ar, to Ci pomogê. Monta¿ i aktywacja 30 minut, je¶li jest kabelek czarnobia³y z 13 pinu sterownika kolumny do ECU. Czasami go nie ma i trzeba do³o¿yæ.
Awatar użytkownika
By krz_p -  14 lis 2008, 11:19
 wielkopolskie
#13074
wczoraj zamówi³em sobie tempomat
nr czê¶ci 1K0 054 690A - to ma wystarczyæ

niestety nie ma w PL i trzeba przynajmniej tydzieñ czekaæ
By adam75 -  14 lis 2008, 17:15
 pomorskie
#13077
remik71 pisze:Adam75 - podjed¼ do ¯ar, to Ci pomogê. Monta¿ i aktywacja 30 minut, je¶li jest kabelek czarnobia³y z 13 pinu sterownika kolumny do ECU. Czasami go nie ma i trzeba do³o¿yæ.
Dziêki remik71 za propozycjê. Szczegó³y pos³a³em na PW.

Co do ceny Wiesiek74 w serwisie to ró¿nie, ale raczej preferuj± ¿eby kupiæ i za³o¿yæ wszystko u nich. Taka polityka i cena te¿ niestety. Szkoda gadaæ
By ezop11 -  16 lis 2008, 23:45
 -------
#13098
remik71 pisze:je¶li jest kabelek czarnobia³y z 13 pinu sterownika kolumny do ECU. Czasami go nie ma i trzeba do³o¿yæ.
Ok! 13 pin sterownika kolumny a gdzie go pod³±czyæ do ECU, który pin.
By remik71 -  17 lis 2008, 7:48
 -------
#13102
Niebieska kostka 12-pinowa w podszybiu, po stronie kierowcy. Kabelek nale¿y umie¶ciæ na pozycji nr 4.
By Wiesiek74 -  17 lis 2008, 17:09
 dolnośląskie
#13107
Jak wyg³±da procedura aktywacji jaki kana³ i jakie warto¶ci trzeba wpisaæ?
Awatar użytkownika
By maluszek -  17 lis 2008, 17:19
 mazowieckie
#13108
remik71 pisze:Niebieska kostka 12-pinowa w podszybiu, po stronie kierowcy. Kabelek nale¿y umie¶ciæ na pozycji nr 4.
Masz mo¿e zdjêcie? Mam na stole wyprut± ca³± wi±zkê z Jetty i nie ma ¿adnej niebieskiej 12-pinowej kostki na podszybiu. Tylko w Golfie to montowali?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 80