Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#283863
Własnie wpisywałem po numerze który podałeś i znalazłem ten, który wkleiłem wyżej (https://allegro.pl/oferta/vw-golf-v-06- ... 9685506645#).

Czyli rozumiem, że nazwą sie nie sugerować i mimo, że gość nazwał to modułem skrętu, to będzie ok (?)

bo ten sam sprzedawca ma też drugą aukcję, gdzie cena jest razy dwa i nazywa się to już moduł kierownicy, mimo że numer ten części sam.

https://allegro.pl/oferta/modul-kierown ... 9637164040
#283869
1) czy ten moduł kierownicy 1K0953549BC współpracuje z manetką kierunku 1K0953513A (bo już ją zamówiłem, jako że wydała mi się odpowiednikiem mojej obecnej bez tempomatu, ale może to błąd :D) ?

2) jeżeli chciałbym dodatkowo dorobić komputer pokładowy 1/2 FIS, jakich części jeszcze potrzebuję do jego obsługi, prawa manetka? kierownica multi? Bo jak rozumiem z pierwszego posta moduł 1K0953549BC pozwoli odpalić 1/2 FIS?
#283876
dzieki, anulowałalem zamówienie tej niewłaściwej manetki. czy są jakieś gotowe zestawy 2x manetka (prawa + lewa) plus moduł z tempomatem i 1/2 FIS? albo czy mógłbyś podać numery katalogowe wszystkich trzech elementów jakie powinienem kupić, tak żeby to ze sobą gadało? trochę zaczynam błądzić, póki co nie zamówiłem kupiłem elementu (nie upieram sie przy module BC jeśli inne będą z jakiegoś powodu lepsze). kierownicy wolałbym nie zmieniać jesli nie muszę.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  24 paź 2020, 22:03
 warmińsko-mazurskie
#283878
manetka fis 1K0953519J
manetka tempomat 1K0953513G
moduł BC tak jak wcześniej pisałem, ale jak chcesz mieć tzw. "kompa" to musisz zmienić licznik, bo moduł i manetka to tylko części które pozwolą Ci obsłużyć ten nowy licznik. Teraz masz moduł zamontowany który nie pozwala obsługiwać "kompa" więc z tego wnioskuje, że masz licznik do zmiany.

Przykładowy komplet, tylko z modułem BN który też możesz założyć
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-t ... e=facebook
Awatar użytkownika
By jihaad -  16 mar 2021, 15:53
 dolnośląskie
#285496
jablko pisze:
16 mar 2021, 12:56
Gdzie mogę odczytać nr manetek?
Czy wystarczy jak wymienię moduł na 1K0953549A i dokupię manetkę 1K0953513A?

Moduł z literką A lub jeden z kilku innych pasujących.
Numer manetki odczytasz na samej manetce, ale występowały tylko dwa rodzaje różniące się z wyglądu piktogramami.
Powinieneś kupić taką jak masz teraz, wzbogaconą o przyciski tempomatu.
#289802
Hej,
jestem tutaj nowy, w sumie nie tylko tutaj ale w sprawach samochodów również. Starałem się przeszukać wnikliwie temat, lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Po zamontowaniu manetki w golfie v 1.9 BRU 66kw 1/2 fis z komputerem pokładowym, wyskakuje błąd nieprawidłowy sygnał tampomatu - przycisk set. Wszystkie bloki pomiarowe wskazują na to, że przełącznik tempomatu jest sprawny, również sprawne są czujniki. Wydaje mi się, że muszę pociągnąć przewód z kostki pod kierownicą pod podszybie.

I stąd pytanie - skąd mam taki kabel wziąć? Skąd pin do tego? Czy gdzieś można taki kupić, może ktoś z forum ma taki gotowy, lub co kupić i jak go przygotować? :wacko:
Dziękuję z góry za każdą odpowiedź!

Pozdrawiam serdecznie! :)
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80