Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  04 cze 2020, 10:58
 warmińsko-mazurskie
#281930
Golfino pisze:Pan Dexter nie bardzo odpowiada więc macie jakieś sprawdzone żródło/sklep gdzie można zakupić kompletny?
@Dexter23pl masz taki zestaw?
Jak Dexter nie ma to gdzieś mam taką manetkę z tempomatem i moduł, tylko napisz jaki masz moduł obecnie zamontowany to będzie wiadomo, czy mój pasuje. Numery są pod osłoną kolumny kierowniczej lub odczytaj komputerem.
#282360
Witam Panowie i Panie,
Mam pytanie bo nurtuje mnie temat który stał się na dniach a dopiero w piątek bede miał dostęp do VCDSa, chodzi o to ze dając lewy kierunek jest wsztstko ok a dając prawy wyłącza się tempomat i przestaje działac ze nie moge go ponownie aktywowac itp. I tu pytanie czy juz mam byc gotowy na myśl o wymianie manetki czy coś inengo mogło sie stać ? Jeżeli to manetka to można ją jakoś rozebrać i naprawić czy wymiana na drugą tylko
#282361
Bambus9311 pisze:Witam Panowie i Panie,
Mam pytanie bo nurtuje mnie temat który stał się na dniach a dopiero w piątek bede miał dostęp do VCDSa, chodzi o to ze dając lewy kierunek jest wsztstko ok a dając prawy wyłącza się tempomat i przestaje działac ze nie moge go ponownie aktywowac itp. I tu pytanie czy juz mam byc gotowy na myśl o wymianie manetki czy coś inengo mogło sie stać ? Jeżeli to manetka to można ją jakoś rozebrać i naprawić czy wymiana na drugą tylko
Wymien manetkę i po sprawie.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Golfino -  30 cze 2020, 14:56
 warmińsko-mazurskie
#282365
Pytanka:

1. Czy jeżeli na wyświetlaczu mam możliwość pokazywania średniego spalania, temperatury, przebiegu jaki pozostał do przejechania na paliwie to znaczy że to jest okreslane jako "komputer pokładowy"?

2. Czy trzeba przeprowadzać: Kalibracja czujnika kąta skrętu G85 ?

Końcówka numeru z modułu: Końcówka: BN
Awatar użytkownika
By Golfino -  30 cze 2020, 21:44
 warmińsko-mazurskie
#282369
Czyli: Kodowanie Tempomatu + kodowanie modułu kierownicy zgodnie z poniższą instrukcją?

https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p= ... c66#p63766


Pytałem gdyż napisane jest:
"Oprócz aktywacji tempomatu w sterowniku silnika trzeba jeszcze zmienić kodowanie sterownika modułu kierownicy, adres 16-koło kierownicy (jeżeli twoje wcześniejsze kodowanie to 000002 - i nie posiadasz komputera pokładowego, ale masz tylną wycieraczkę to musisz zmienić kodowanie na 000022)."

stąd było pytanie nr 1.
Awatar użytkownika
By Golfino -  01 lip 2020, 10:18
 warmińsko-mazurskie
#282375
I wszystko jasne. Dzięki.

Dodano po 6 godzinach 57 minutach 24 sekundach:
Inna sprawa, że poniższe zatem (w instrukcji) nie ma sensu:
"Oprócz aktywacji tempomatu w sterowniku silnika trzeba jeszcze zmienić kodowanie sterownika modułu kierownicy, adres 16-koło kierownicy (jeżeli twoje wcześniejsze kodowanie to 000002 - i nie posiadasz komputera pokładowego, ale masz tylną wycieraczkę to musisz zmienić kodowanie na 000022)."
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80