Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Pablo -  28 lut 2017, 21:57
 małopolskie
#248209
Pytanie może banalne, ale wolę się upewnić zanim nerwy stracę : do niebieskiej kostki wpinamy końcówkę męską (N 103 361 05) a do modułu kierownicy żeńską (N 907 647 01) ?
#248845
Witam
Tym razem trafiłem na odpowiedni dział ;)
A mianowicie mam taki błąd
ddress 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
Part No SW: 1K0 953 549 BC HW: 1K0 953 549 BC
Component: Lenksäulenmodul 036 0070
Coding: 0000042
Shop #: WSC 01269 785 00200
VCID: 74E73A5B174EF4BE80B-8021

1 Fault Found:
00895 - Cruise Control Switch (E45)
014 - Defective

Z forum wiem że jest uszkodzona, wyczytałem że można ją rozebrać i wyczyścić, tylko jak to zrobić ? jakiś poradnik? Jutro sprawdzę czy jest aktywna i czy jest potrzeba adaptacji ?
Awatar użytkownika
By krz_p -  07 kwie 2017, 18:52
 wielkopolskie
#250173
Pojawił się u mnie problem z tempomatem.
Działał idealnie, aż nagle zaczął się bawić w raz działam a raz nie, pomagało ponowne odpalenie auta, ale teraz już nic to nie daje.
Umarł.
Czeka mnie wymiana manetki, czy coś przestało stykać itp?
Nowa manetka to 350 zł, nie chce iść od razu w koszty. Da coś sprawdzenie VCDSem? Już raz wysiadł ale był jeszcze na gwarancji to wymienili od ręki, objawy były trochę inne po 2-3 sekundach się wyłączał, a teraz nic, kompletna cisza, nic nie działa.
#250177
krz_p pisze:Pojawił się u mnie problem z tempomatem.
Działał idealnie, aż nagle zaczął się bawić w raz działam a raz nie, pomagało ponowne odpalenie auta, ale teraz już nic to nie daje.
Umarł.
Czeka mnie wymiana manetki, czy coś przestało stykać itp?
Nowa manetka to 350 zł, nie chce iść od razu w koszty. Da coś sprawdzenie VCDSem? Już raz wysiadł ale był jeszcze na gwarancji to wymienili od ręki, objawy były trochę inne po 2-3 sekundach się wyłączał, a teraz nic, kompletna cisza, nic nie działa.
powinieneś mieć błąd jak kolega wyżej lub podobny z "cruise control"
By kaazik89 -  18 cze 2017, 20:50
 wielkopolskie
#253497
Witam,

Mam mały (chyba) problem z tempomatem.

Kupiłem auto i od samego początku mam zero reakcji na przełącznik ON/OFF na tempomacie.
Zainwestowałem w interface w celu tak naprawdę hobbystycznym i w związku z doświadczeniem na poprzednim aucie chce uniknąć oddawania obecnego do moich lokalnych wymieniaczy :oczko: .

Wracając do tempomatu... po podłączeniu pod VCDS pokazały mi się 2 błędy związane z tempomatem:

1) w Engine:
17977 - Cruise Control Switch (E45)
P1569 - 008 - Implausible Signal
2) w Steering wheel:
00895 - Cruise Control Switch (E45)
014 - Defective

Ogólnie wcześniej zanim przyszedł kabelek zaobserwowałem ,że w godzinach porannych najprawdopodobniej od wilgoci załączając kierunkowskazy zaczynają one szaleć (raz jeden raz drugi na 2 sygnały).
Po odczytaniu błędów stwierdziłem "no na bank manetka" więc zamówiłem inną.
Niestety ale po wymianie manetki znikną tylko problem z choinką na kierunkowskazach, a w/w błędy po wykasowaniu powracają nadal.
Idąc dalej znalazłem tematy na temat doposażania autka w tempomat i sposób jego diagnostyki. Niestety nigdzie nie znalazłem takich odpowiedzi na wciśniecie sprzęgła czy hamulca jak u mnie.
Poniżej zdjęcia:
1) Tempomat wyłączony:

Obrazek Uploaded with fotem.pl

2) Tempomat załączony:

Obrazek Uploaded with fotem.pl

3) Tempomat załączony i wciśnięty hamulec:

Obrazek Uploaded with fotem.pl

4) Tempomat załączony i wciśnięte sprzęgło:

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Macie koledzy pomysł gdzie szukać dalej??
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 80