Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By DawdGolf -  03 wrz 2017, 14:36
 dolnośląskie
#256536
A-R-T-U-R pisze:Tylko jesli nie ma multifunkcji to moze wyc klakson na bp.

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
Na forum jest rozpiska ktory sterownik pod jaki zwijak jest dostepny. Jesli postepujesz zgodnie z wytycznymi to montujesz tak jak leci.
Wazne aby dla Ciebie mial opcje tempomatu
Chyba ze chcesz od razu zmienic licznik i dolozyc multi to wtedy bierzesz bp i za jednym machnieciem robisz wszystko. Auto z ktorego roku? Bo jeszcze dochodzi magiczny kabelek do tempomatu
Golf 2004 rok BKC. Stawiam na milion procent ,że nie ma tego kabelka . I wiem że będę musiał go pociągnąć. Muszę znaleźć ta rozpiskę jaki moduł do jakiej taśmy bo to także ważne :blush:
By DawdGolf -  11 wrz 2017, 16:00
 dolnośląskie
#256877
Dexter23pl pisze:Tak zgadza się , zapomniałem . ma BG często wyje klakson jak nie ma kiery multi.
No i kabelek , przeważanie były już fabrycznie w okolicach 2006r, 2007r?
@tajpej sprzedaje moduł. https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=71&t=20135
Ale jeżeli będę chciał zmienić moduł na MODUL KIEROWNICY 1K0953549B który jest typu 1 to taśmę też muszę zmienić na taką z końcówką C?
By DawdGolf -  11 wrz 2017, 16:19
 dolnośląskie
#256880
Dexter23pl pisze:zostawiasz ta co masz.
typ 1 to taśma A,B
typ 2 to taśma C,D

Super dzięki za informację ;)!

Dodano po 1 godzinie 57 minutach :
Witam ! Dzisiaj patrzyłem czy mam ten magiczny kabelek :) okazało się że chyba nie. Tylko czy ktoś mógłby mi to potwierdzić ze zdjęcia ?. I jeszcze jedna ważna sprawa. Od jakiego pinu dokładnie mam pociągnąć ten kabel do jakiego miejsca. Czy ten kabel muszę poprowadzić tylko od wtyczki sterownika do tej niebieskiej wtyczki ze zdjęcia, czy może gdzieś dalej? Bardzo proszę o pomoc. :offtopic:
Obrazek

Obrazek[/img]

Proszę o podpoweidź :)
By DawdGolf -  07 paź 2017, 13:38
 dolnośląskie
#257559
Mistrzowie co należy zdemontować krok po kroku aby dostać się do niebieskiej wtyczki ECU ? Od strony schowka nie widzę zbyt wielkich szans powodzenia aby się tam dostać . Czytam tu ,że należy rozmontować podyszbie... ale moze jest jakaś opcja dostać się do niego od spodu?

Dodano po 9 godzinach 47 minutach 45 sekundach:
Kochani pomocy ! Zamontowalem tempomat. Wymieniłem także moduł kierownicy na taki ż końcówka B... wpiąłem kafelek we wtyczkę sterownika kierownicy lecz Jeszce nie wpiąłem jej do sterownika ecu. I pojawił się strasznie irytujący problem.... najpierw po przeąlaczanou poszczególnych pozycji w manetce tempomatu włączal się sygnał dźwiękowy (klakson) a teraz już po przeąlaczanou stacyjki włącza się.... czy ktoś mi może pomóc o to tu chodzi :/// :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 80