Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By elektryk347 -  13 mar 2016, 11:14
 dolnośląskie
#219772
Witam serdecznie,
piszę do was drodzy forumowicze, może ktoś już miał podobny problem, to może mnie jakoś naprowadzi.

Mam problem w swoim Golfie V 1.4 benzyna, 3 drzwiowy, 2006 rok, na postoju ucieka mi prąd, rozładowuje mi akumulator.
Na postoju, po wyłączeniu wszystkiego co jest możliwe i zamknięciu drzwi, po odczekaniu 3 godzin prąd upływu był w okolicach 0,7 A czyli dużo za dużo, żebym miał jakieś odniesienie to samo uczyniłem w identycznym modelu znajomego było 0,03 A.

Następnie wypinałem wszystkie możliwe bezpieczniki i przekaźniki w 3 miejscach, przy akumulatorze, przy drzwiach kierowcy i pod nogami kierowcy mierząc oczywiście cały czas prąd, nic nie spadło.

Następnie odkręciłem listwę zasilającą ( poniżej na zdjęciu ) przeczyściłem, sprawdziłem bezpiecznik, zarobiłem jedną końcówke bo już była zdezelowana i ponownie wszystko podłączyłem.

Następnie odłączyłem kabel zasilający ( nr 5 na zdjeciu ) by wyodrębnić alternator i sprawdzić czy on nie pobiera, ale pomiar wskazał że nie pobiera.

następnie odłączałem wszystkie kable po kolei ( nr 1,2,3,4 ) i tu pokazał mi się trop !!! :) jak odłącze kabel nr 4 to napięcie spada mi do 0,06 A.

Przeszukałem wujka googla za schematami, (mało Tego :( ) bo nie moge namierzyć gdzie ten kabel zasilający nr 4 dalej idzie,
jedynie co mi sie udało namierzyć, ( pomiar na zwarcie ) ze dochodzi do skrzynki bezpiecznikowej koło drzwi kierowcy...


Tylko do tego nie mogę dojść bo do tej skrzynki w sumie dochodzą trzy czerwone zasilające przewody z czego dwa wskazują ze mają połączenie z tym moim początkiem kabla nr 4....

czyżby w połowie jest jakieś rozdzielenie tego zasilania? tego szukam własnie? a może jak jest jakiś "rozdział" to może na więcej układów???

Proszę osoby które mają jakieś w tym temacie doświadczenie albo jakiś dobry schemat elektryczny.

http://postimg.org/image/pqc5ollgl/

pozdrawiam,
i z góry dziękuję
#219813
elektryk347 pisze:Nic nie zmieniałem, nic nie dokładałem w tym sęk :( ...

Interesuje mnie co ten kabel nr 4 na moim zdjęciu dalej zasila.... może ma ktoś jakieś schematy i mnie naprowadzi...dalej bede szukał przyczyny...ale muszę mieć jakiś trop :)
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 51#p174766
Wg pomiaru miernikiem wychodzi że on idzie do bezp których ? koło kierownicy
Awatar użytkownika
By Krzycho -  13 mar 2016, 16:34
 małopolskie
#219824
elektryk347 pisze:Tak, ale tych od drzwi, nie tych niżej pod nogami....
yyyyy że co?? w środku masz przecież 1 skrzynkęz bezpiecznikami...
elektryk347 pisze:ale czemu i gdzie jest rozdzielenie tego zasilania bo ze skrzynki tak jak na zdjęciu wychodzi jeden przewód a do skrzynki dochodzą dwa przewody...
Akumulator + alternator są podłączone właśnie pod tą skrzynkę i z niej jest rozdzielony prąd na całe auto... jak byś przeglądnął forum to byś znalazł temat z bezpiecznikami i wiedział byś co jest podłączone pod który bezpiecznik!!!